یک عکس فوق العاده جالب از پوشش اینترنت در جهان

از قدیم گفته اند که یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد اما اینجا می خواهیم نقشه ای را به شما معرفی کنیم که ارزش میلیون ها میلیون کلمه را بی شک دارد و این تصویر مربوط به اتصال اینترنتی است. با تشکر فراوان از آقای جان ماترلی بنیان گذار سایت Shodan  ، این سایت یک موتور جست و جو دارد که به تمامی شرکت ها و مردم کمک می کند بر روی مکان هایی که بیشترین اتصالات اینترنتی را دارد تمرکز کنند، می خواهیم یک نگاه دقیقی به چگونگی جست و جو در این نقشه داشته باشیم.

tbpinternetheat

در حالیکه ماترلی این تصویر را در صفحه توئیتر خود قرار داده است با بازدید از این تصویر شما هم خواهید دید که چقدر مفید است که به صورت آنلاین از نقشه پوشش اینترنت لحظه به لحظه در جایی که شما هستید و همینطور جایی که طرف مقابل شما وجود دارد مطلع شوید.

این نقشه طراحی بسیار زیبایی دارد و به شکل نقشه گرمایی طراحی شده است و مکان هایی که اینترنت پوشش بالایی دارد به صورت گرم تر از سایر مکان ها به نظر می رسند. این تصویر به گونه ای مدیریت اینترنت را برای اپراتورها ممکن می سازد و بسیار انعطاف پذیر است و هرلحظه ممکن است دچار تغییر بشود.

برای اینکه بتوانید از تغییرات لحظه به لحظه این صفحه مطلع شوید باید یک حساب کاربری ایجاد کنید ، برای اینکار ابتدا  اینجا کلیک کنید.  و پس از ورود به سایت می توانید از اطلاعات مفید آن بهره مند شوید. شما همچنین در این نقشه می توانید از ترافیک داده ها در هر محل مطلع شوید و بدانید در کدام مکان ها اینترنت بیشترین استفاده و کجا کم ترین استفاده را داشته است. همانطور که قبلا گفتیم این برای اپراتورها و سازندگان گوشی هوشمند نیز می تواند مفید باشد.

.engadget.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا