مصاحبه با ساندر پیچای در زمینه همکاری اپل و گوگل

ساندر پیچای  معاون اول و مدیر  بخش مربوط به برنامه های اندروید وکروم  در شرکت گوگل به تازگی در مورد روابط شرکت خود با اپل طی مصاحبه با مجله Forbes حرف هایی گفته است. وی در مورد خیلی از مسائل مرتبط با شرکت اپل حرف هایی را گفته است از جمله اثر میزان فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در بازار جهانی اسمارتفون ها ، و مشارکت دیرینه صفحه جست و جوی گوگل و محصولات اپل که مدت هاست شایعه شده که تکلیف مشخصی ندارد.

Sundar-250x334

از او درباره اینکه احتمال دارد اپل دیگر موتور جست و جوی گوگل را در آی او اس به کار نبرد پرسیده شد و او نگرانی خود را نشان نداد و گفت که ما دو شرکت متعهد به ارائه محصولی هستیم که کاربران به آن نیاز دارند. همکاری میان موتور جست و جوی گوگل و محصولات آی او اس از سال 2010 آغاز شد اگرچه این قرار داد امسال به پایان می رسد و اپل متقضی های بسیار زیادی را پیش رو دارد و مدت هاست به تمام گزینه هایی که در مقابلش هستند فکر می کند. هم مایکرو سافت و هم یاهو قبلا هم همزمان با گوگل  از اپل خواستند که موتور جست و جوی آن ها را در دستگاه های آی او اس خود قرار دهد اما انتخاب اپل موتور جست و جوی گوگل بود.

سوال: روابط شما با شرکت اپل بسیار پیچیده است. چقدر نگران هستید که همکاری خود در زمینه به کار گیری موتور جست و جوی گوگل در دستگاه های آی او اس را از دست بدهید؟

زمینه همکاری با شرکت اپل همیشه برای ما وجود داشته است ، ما با آن ها یک رابطه طولانی مدت در زمینه جست و جو داشته ایم. ما نزدیک آن ها و در همکاری با آن ها در زمینه های گسترده ای بوده ایم از جمله آن ها یوتیوپ می باشد. وقتی من به مسئله مربوط به جست و جو فکر می کنم به این نتیجه می رسم که تکامل تا حد زیادی به جواب این سوال بستگی دارد که ” ما برای پاسخ دادن به نیاز کاربران باید چه کنیم؟” اگر ما تمام چیزهایی که کاربران نیاز دارند را فراهم کنیم در آن صورت است که کار ما با ارزش می باشد ، من فکر می کنم که موتور جست و جوی گوگل در آی او اس تا کنون توانسته بهترین باشد و اپل خود نیز این موضوع را می داند پس احتمال قوی همکاری ما بیش از این ها ادامه خواهد داشت و فقط باید منتظر بمانیم.

 

Pichai همچنین گفت که گوگل انتظار این موفقیتی را که آیفون 6 و 6 پلاس برای اپل داشته اند را داشته است و گفت که با همکاری میان اپل و گوگل اندروید هم ضربه می بیند و این موضوع بیشتر به نفع شرکت اپل می باشد ، اندروید به ساخت میلیاردها دستگاه اسمارتفون ادامه می دهد ولی موفقیت های اپل بسیار چشم گیر تر می باشد وی معتقد است که هم گوگل و هم اپل در زمینه صنعت گوشی هوشمند فوق العاده هستند  و به تکامل خود ادامه خواهند داد .

 

سوال : اینطور به نظر می رسد که با وجود چالش های پیش روی سامسونگ اپل توانسته است  بازار جهانی را به دست بگیرد. آیا شما هم این فکر را می کنید؟

بررسی اینگونه موارد خیلی سخت است و خیلی سرو صدا در این زمینه وجود دارد ، به نظر می رسد اپل خیلی خوب با عرضه آیفون 6 خود درخشید و همه ما هم انتظار این موضوع را از مدت ها پیش داشتیم. و همه ما می دانستیم که این یک چرخه ارتفا بزرگ برای اپل می باشد.  به نظر من با این میلیاردها دستگاهی که اندروید عرضه می کند مردم راهی جز وفاداری به آن را ندارند و جای نگرانی وجود ندارد . و گرچه اپل مانند شرکتی است که روی سکوی پرتاپ قرار گرفته و جهش های فوق العاده را دارد اما اندروید هم با افزایش فعالیت های خود سعی می کند خود را به آن برساند.

این مصاحبه در ادامه به مسائل جزئی مربوط به گوگل از جمله اندروید ، Nest ، کیف پول گوگل ، Google Hangouts ، خرید الکترونیکی اکسپرس گوگل و پلی استور پرداخت . همچنین پیچای درمورد رقبای خود در زمینه های مختلف از جمله آمازون در زمینه تجارت الکترونیک و واتس آپ و اسنپ چت و مسنجر فیس بوک درزمینه پیام رسانی حرف هایی گفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا