نسخه iOS 7.0.6 بعد از 48 ساعت به سهم 13.3 درصد رسید

xiOS706-over-time.png.pagespeed.ic_.inztXt8uCC

حالا که اپل باگ SSL را در کل دستگاه های iOS، مک و اپل تی وی حل رفع کرده است، سوال اینجاست که اکنون چه تعداد کاربر فعال آیفون، آیپاد تاچ و آیپد به وسیله آپدیت به نسخه 7.0.6 امن خواهند بود.

بر اساس یک نظر سنجی جدید از Chitika، در 48 ساعت حدود 13.3 درصد از کاربران آمریکای شمالی به نسخه 7.0.6 به روز رسانی انجام داده‌اند. این شرکت می نویسد؛ “بعد از دو روز از زمانی که اپل این نسخه را برای دانلود قرار داد، 13.3 درصد از کاربران iOS، به آخرین نسخه به روز رسانی کرده‌اند.”

اپل به طور سنتی قوی‌ترین فریمور را متناسب با هر دستگاه برای آپدیت قرار می دهد و اینگونه آپدیت‌ها وابستگی به مناطق و محل جغرافیایی ندارند. با ارائه این آپدیت از طرف اپل، بر روی دستگاه کاربر هشداری نسبت به دریافت و نصب نسخه جدید ظاهر می شود، بنابراین انتظار داریم میزان استفاده از این نسخه در روزها و هفته‌های آینده به صورت تصاعدی افزایش پیدا کند.

Chitika توضیح می‌دهد که این اعداد و ارقام اعلام شده، بر پایه ده‌ها میلیون کاربر در آمریکا و کانادا می باشد که در شبکه Chitika و در روز 21 فوریه 2014 تا 23 فوریه 2014 آنلاین شده‌اند.

iOS 7.0.6 در تاریخ 21 فوریه 2014 منتشر شد.

نمودار بالای پست به وضوح نشان می دهد که به روز رسانی به نسخه 7.0.6 بین کاربران آمریکای شمالی در تاریخ 23 فوریه 2014 یعنی دو روز بعد از انتشار این نسخه به صورت قابل توجهی افزایش داشته است. در یادداشی از Chitika: “این نرخ تند افزایش در آپدیت ها نشانه امیدوار کننده‌ای است که می‌گوید کاربران iOS در هفته های آینده همگی به این نسخه مهاجرت خواهند کرد.”

در اینجا سهم هر نسخه iOS آیفون در آمریکای شمالی با تصویر نشان داده شده است.

xiOS706-iPhone.png.pagespeed.ic_.VdW-p8oHtO

این شرکت همچنین سهم هر توزیع بر روی آیپدها را نیز مجزا محاسبه کرده است، و دستگاه های آیپد همراه با سیستم عامل iOS را در 23 فوریه 2014 مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

همانطور که می توانید در پایین مشاهده کنید، سهم آیپد ها در میزان پذیرش iOS 7.0.6 دو درصد کمتر از آیفون است، همچنین در اجرا و بروزرسانی به نسخه iOS 7 نیز حدود شش درصد سهم کمتری در مقابل آیفون دارا می باشد.

xiOS706-iPad.png.pagespeed.ic_.yGn-wxsMjV

بر مبنای ترافیک وب استفاده شده نیز کاربران آمریکای شمالی حدود 14.6 درصد به این نسخه آپدیت انجام داده‌اند. که البته اکثریت این آمار را کاربران آپدیت شده به نسخه 7.0.4 نشان میدهد. در مورد نسخه های اصلی سیستم عامل، بیشتر از 84 درصد ترافیک وب آیفون در آمریکا و کانادا به وسیله نسخه iOS 7 میباشد.

اگر شما هنوز دستگاه های آیفون، آیپد و آیپاد تاچ خود را به آخرین فریمور آپدیت نکرده اید، به شما از صمیم قلب توصیه میشود که بلافاصله اینکار را انجام دهید. باگ موجود SSL به هکر ها اجازه میدهد نام کاربری، رمز عبور، اطلاعات iCloud، ورودی های تقویم و سایر اطلاعات را در قالب و ظاهر یک وبسایت رسمی و قانونی از شما بدزدند.

این باگ‌ها در مرورگر سافاری به صورت آشکار موجودند و پیشنهاد می‌شود که از مرورگر دیگری فعلا استفاده کنید تا اطلاعات شما محفاظت شود. افرادی که جیلبریک کرده‌اند و می‎‎‌‍‌‌‎‏‌خواهند همان نسخه قبل را استفاده کنند می‌توانند مشکل SSL را بدون آپگرید کردن و به وسیله این راهنما رفع کنند.

اپل در روز گذشته با انتشار آپدیت جدید 10.9.2 برای OS X Mavericks اشکالات جزیی در این سیستم عامل را رفع کرد. این بروزرسانی جدید همچنین قابلیت تماس صوتی Face Time را در مک فراهم کرد، و به شما اجازه می‌دهد تماس گیرنده را از نرم‌افزار Messages بلاک کنید، حل مشکلات ایمیل و همچنین بهبود و رفع مشکلات جزیی دیگر نیز در این آپدیت برای کاربران مک به ارمغان آمده است.

آیا شما به نسخه 7.0.6 آی او اس به روزرسانی انجام داده‌اید؟ اگر نه می‌توانید از این پست دستگاه خود را آپدیت کنید و لذت ببرید.

 idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا