آپدیت iOS 7.1 بعد از 24 ساعت به سهم 6 درصدی رسید

گرچه اکنون دو روز از زمان انتشار آپدیت iOS 7.1 می‌گذرد، اما این آپدیت توانسته بعد از 24 ساعت به سهم 6 درصدی بر روی دستگاه‌های آی او اسی آمریکای شمالی برسد، این ادعا توسط گزارشی جدید از موسسه آنالیزگر Chitika به دست آمده است. برای رسیدن به این اعداد ده‌ها میلیون از دستگاه‌های بر پایه سیستم عامل iOS در آمریکای شمالی در تاریخ 9 تا 11 مارچ 2014 اندازه گیری شده است.

اتخاذ این نرخ و درصد شبیه به انتشار آپدیت 7.0.6 است، نسخه 7.0.6 حاوی رفع باگ امنیتی دستگاه بود که بعد از 48 ساعت از گذشت انتشار به سهم 13.3 درصد رسید (این مطلب را بخوانید) و بعد از 4 روز 25 درصد دستگاه‌ها به این نسخه آپدیت شدند.

chitikaios71adoption

همانند بسیاری از به روز رسانی‌های جزئی، آپدیت iOS 7.1 روند گسترش کمتر چشمگیری نسبت به آپدیت‌های نسخه‌های اصلی داشت. در 24 ساعت پس از انتشار رسمی آپدیت، کاربران آپدیت iOS 7.1 شش درصد از کل ترافیک وب‌ آمریکای شمالی را با این نسخه iOS ثبت کرده اند.

خلاصه ویژگی‌های آپدیت iOS 7.1

آپدیت iOS 7.1 دارای ویژگی‌های جدید مثل; پشتیبانی از CarPlay (پلتفرم آی او اس در خودرو)، رفع اشکالات، و چند جلوه بصری تازه برای سیستم عامل iOS که شامل دکمه‌های shift و capslock در کیبورد، آیکون‌های بهینه‌تر شده برای اپلیکیشن تلفن، FaceTime، اپلیکیشن پیام‌ها و طراحی دوباره شماره گیر اپلیکیشن Phone و صفحه خاموش کردن دستگاه می‌شود.

درصد حال حاضر کاربران iOS

قابل ذکر است که کاربران iOS 7 بیش از 80 درصد ترافیک وب را در این سه روز به نام خود ثبت کرده‌اند. این تعداد هنوز همان نسخه سیستم‌عامل آی او اس را بر روی دستگاه‌های خود اجرا می‌کنند. به نظر می‌دسد که گزارش‌های موسسه Chitika درست است و در راستای گزارش اپ استور اپل است که می‌گوید 83 درصد کاربران آمریکای شمالی از تمام دستگاه‌های iOS در تاریخ 9 مارس از نسخه پیشین iOS استفاده می‌کردند.

این نسخه هم‌اکنون در دسترس است و شما می‌توانید دستگاه‌هایی از قبیل: آیفون 5s، آیفون 5c، آیفون 5، آیفون 4s، آیفون 4، آیپد Air، آیپد مینی با نمایشگر رتینا، آیپد مینی، نسل سوم و چهارم آیپد، آیپد 2 و نسل پنجم آیپاد تاچ را به این نسخه آپدیت کنید. برای آپدیت کردن دستگاه خود به این صفحه مراجعه کنید: دانلود iOS 7.1 اپل برای آیفون و آیپد و آیپاد تاچ

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا