iOS 7 نیامده، صاحب خانه شد!

در تنها 3 ماه، جدید ترین سیستم عامل نرم افزاری سازنده آیفون، بر روی دو سوم آیپد ها، آیفون ها و آیپاد های تاچ ارتقاء یافت.

 HomeCC_2Up

اگر یک سری خرده شکایات راجع به باز طراحی های iOS (که بار ها در اپل سنتر به آن ها پرداختیم) را کنار بگذاریم، با گرافیک یکدست و انیمیشن های زومینگ آن، به نظر می رسد که بیشتر کاربران iOS 7 آن را از ته دل پذیرفته اند.

اپل در سایت دولوپرش که برای iOS App Store می باشد، نموداری بروز شده را منتشر کرده که نشان می دهد iOS 7 اکنون 74% از کل دستگاه های آی او اسی را از آن خود کرده است. که یعنی میزان محبوبیتش طی دو ماه 10% رشد بیشتر هم داشته!

ماه سپتامبر بود که این غول فناوری iOS 7 را همراه با iPhone 5S و 5C جدید ارائه کرد. تنها یک ماه بعد، اپل iPad Air جدیدش را نیز منتشر کرد. هر سه دستگاه از iOS 7 نیرو می گرفتند…

Screen_Shot_2013-12-05_at_6.04.06_PM

با توجه به نمودار اپلی، 22% از دستگاه ها همچنان از iOS 6 بهره می برند و 4% هم از ورژن های قدیمی تر. (مگه میشه؟!! چه کلنگ های دوست داشتنی ای… گوشی ها رو میگم :دی). همانطور که در عرضه های قبلی هم به چشم می خورد، iOS 7 برای دستگاه های قدیمی تر ارائه نمی شود (یعنی افرادی که آیفون بَدوی تا آیفون 4 و آیپاد تاچ پائین تر از نسل پنجم یا آیپاد اوریجینال را در اختیار دارند باید به کل بیخیال آپدیت ماپدیت باشند…!)

از میان تمامی عرضه های نرم افزاری اپل، iOS 7 بیشترین سرعت پذیرش را داشته، از جایی که آمار های ماه سپتامبر چیکیتا، نشان می دهد iOS 7 در هفته اول، بیش از 50% از بازار آی او اسی ها را در دست گرفته!

از ویژگی های از این قبیل که بگذریم، هر نرم افزار ارشد، شامل API های جدیدی برای توسعه دهندگان می شود که آنان باید سازگاری اپ هایشان را هم برای سیستم عامل های قبلی و هم سیستم عامل روی مد نرم افزاری حفظ نمایند.

اگر کمی به پیش برویم، اپل در آینده ای نه چندان دور ورژن 7.1 آی او اس را نیز منتشر خواهد کرد. این شرکت، این نرم افزار را ماه پیش به توسعه دهندگان ثبت شده ارسال کرده (و گویا ما سرمان بی کلاه مانده!)…

Cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا