iOS 7 به سهم 87 درصدی در میان دستگاه های iOS رسید

اپل در روز سه شنبه اعلام کرد 87 درصد از دستگاه های iOS اکنون نسخه هفتم این سیستم عامل را اجرا می‌کنند. سیستم عامل iOS 7 در سپتامبر سال گذشته میلادی عرضه شد و بزرگترین طراحی دوباره اپل در این سیستم عامل محسوب میشد. اکنون پنج ماه از زمان انتشار این نسخه می‌گذرد و شاهد هستیم که حدودا 87 درصد از کاربران به این سیستم عامل مهاجرت کرده‌اند.

ios7adoption

مقایسه با اندروید

واجب است در اینجا مقایسه‌ هم با سیستم عامل رقیب یعنی اندروید انجام دهیم، آخرین نسخه اندروید به نام اندروید کیت کت 4.4 با توجه به نسخه‌های دیگر اندروید تنها بر روی 5.3 درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب و اجرا شده است. رشد سیستم عامل گوگل مثبت بوده و این سیستم عامل تنها در اوایل ماه مارس حدود 3 درصد افزایش در درصد سهم گوشی‌های هوشمند داشته است.

فقط 11 درصد از کاربران دستگاه های iOS در مقابل آخرین نسخه این سیستم عامل مقاومت کرده‌اند و سیستم خود را به نسخه بالاتر آپدیت نکرده‌اند. آن‌ها تصمیم گرفته‌اند تا در سیستم عامل iOS 6 بمانند. در این میان 2 درصد از کاربران دستگاه های iOS نسخه پیشین و اولیه آی او اس را اجرا می‌کنند. از ماه پیش نسبت آپدیت‌ها به نسخه iOS 7 رشد داشته است، و به نظر می‌رسد آخرین نسخه 7.1 iOS کاربران را متقاعد کرده تا به نسخه بالاتر مهاجرت کنند.

iOS 8 و پیشرفت دستگاه های iOS

با توجه به این نمودار، اکنون همه توجه و تمرکز اپل باید بر روی سیستم عامل اصلی بعدی یعنی سیستم عامل iOS 8 باشد و انتظار می‌کشیم در کنفرانس توسعه دهندگان در ماه خرداد این سیستم عامل را ببینیم و با ویژگی‌های جدید آن آشنا شویم. در کنار اضافه شدن ویژگی‌های جدید در سیری، نقشه اپل و ترفند‌ها، احتمالا مهم‌ترین ویژگی iOS 8 ادغام با اپلیکیشن Healthbook باشد، این ویژگی به کاربران دستگاه های iOS در مورد روند کار خون، خوراک، عادت‌های خواب و حتی مقدار اکسیژن خبر خواهد داد.

اپل در معرفی نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل‌ها سابقه بسیار فوق‌العاده‌ای دارد، و این کمپانی می‌تواند نرم‌افزار و سخت‌افزار توسعه داده شده توسط خود بسیار با یکدیگر هماهنگ کند و کنترل کاملی بر روی آن دارد. مطمئنا اپل به دنبال تقویت استراتژی‌ها خود در معرفی سیستم عامل iOS 8 است و می‌خواهد ویژگی‌های نرم‌افزاری را تقویت کند و بین سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه‌های خود رابطه‌ای فعال و عالی ایجاد کند. ماه خرداد دور نیست با کمی صبر و شکیبایی خواهیم دید که اپل چه سیستم‌عاملی را برای عرضه آماده کرده و قرار است آیفون 6 با چه سیستم‌عاملی اجرا خواهد شد. هم‌اکنون دستگاه خود را آماده کنید.

technobuffalo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا