ios 8.1 بتا برای توسعه دهندگان منتشر شد ( لیست تغییرات )

اپل دیروز اولین نسخه بتا ios 8.1 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد . این نسخه همانطور که پیش بینی می شد شامل تغییرات کوچک ( اما ضروری ) در نسخه اصلی بود که در صورت بررسی بیشتر و تایید در نسخه منتشری اصلی ( ios 8.0.2 ) در اختیار عموم قرار می گیرد . اما نسخه ios 8.1 شامل چند تغییر کلیدی است که در این پست به معرفی آن ها می پردازیم .

ios 8.1 بتا برای توسعه دهندگان منتشر شد

ios 8.1

معمولا نسخه بتا این زمان را به اپل می دهد که بتواند در یک تایم زمانی بیشتر به اهداف خود در نسخه بعدی بروزرسانی فکر کند و همچنین بتواند تاییدیه بیشتری برای تغییراتی که در انجام آن ها مردد است بدست آورد . نسخه های بتا از آن جایی که برای هدف توسعه و بررسی ساخته می شوند معمولا چنان سرگرم کننده نیستند اما به نظر می رسد اپل در این نسخه دست و دلبازی کرده و چند بازی مخفی نیز در آن قرار داده است که در لیست زیر می آوریم ! مشخص نیست که آیا این بازی ها در نسخه ios 8.0.2 نیز قرار می گیرند یا خیر .

و اما لیست کامل تغییرات ( شاخص ) شامل موارد زیر هستند :

  • آیکون داکیومنت های الکترونیکی ( کتاب های الکترونیک ) طراحی دوباره شده است .
  • اگر به مسیر تنظیمات -> عمومی -> صفحه کلید ، بروید شاهد یک روش دیگر کمک نوشتن خواهید بود .
  • بخش درخواست نصب اپلیکیشن ها و دریافت اجازه ها تا حدودی نسبت به نسخه قبل متفاوت است .
  • تغییرات خاصی در بخش اپلیکیشن عکس ها اعمال شده است که تا حدودی می توانید تنظیمات بیشتری را در بخش نام گذاری و جلوه های دوربین اعمال کنید .
  • و یک ویژگی برجسته که در نسخه قبل کمی اذیت می کرد زیباتر شدن جلوه ویجت هاست . در این نسخه ویجت در بخش نوار اعلان کمی زیباتر و بزرگتر جلوه می کنند .

و تغییرات دیگر همچون تغییر در منوی مخفی اپل جهت پرداخت و رفع بعضی باگ های نمایشی ( پرفورمنس ) نیز اعمال شده است که با توجه اینکه چنان شاخص ( یا قابل درک برای عام ) نبوده اند ذکر نشده است .

ios 8.1

اما این نسخه برای همه آی دیوایس ها منتشر شده است و شما می توانید با هر آی دیوایسی عملیات بروزرسانی را انجام دهید . اما شایعاتی نیز وجود دارد که اپل تصمیم به جدا کردن نسخه های ios برای هر آی دیوایس دارد ! اینکه بر روی آی پد خود سیستم عاملی متفاوت از آیفون خود داشته باشید مطمئنا یک تجربه جدید و هیجان انگیز است !

 redmondpie

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.