در iOS 8.3 برای دانلود کردن اپلیکیش‌ها نیازی به رمز عبور اپل آیدی ندارید

 

بخش جدید کشف شده در تنظیمات رمز عبور نسخه‌ی بتای فعلی iOS 8.3 به کاربران اجازه می‌دهد آیفون، آیپاد تاچ و آیپدشان را طوری تنظیم کنند که دانلود اپلیکیشن‌های رایگان و رسانه‌های آیتونز نیازی به ورود رمز عبور اپل آیدی نداشته باشد.

2.

به گزارش 9to5Mac این قابلیت جدید تنها زمانی فعال است که تاچ آیدی (Touch ID) غیر فعال باشد. اما هنگامی که تاچ آیدی فعال باشد این گزینه در دسترس نخواهد بود.

این مسئله تا حدی قابل درک است، چون دانلود کردن – رایگان یا پولی – به وسیله‌ی اثر انگشت به خودی خود امری ساده و غیر مشکل است.

این گزینه در سمت راست بخش iTunes & App Store موجود در قسمت تنظیمات iOS 8.3 وجود دارد که گزینه‌ی جدید «تنظیمات رمز عبور» آن تطابق بیشتری با نحوه‌ی رفتار اپل با اپلیکیشن‌های رایگان و رسانه‌های آیتونز دارد.

آن جا شما یک گزینه‌ی رمز عبور خواهی جدید پیدا می‌کنید.

با فعال کردن این قابلیت شما قادر خواهید بود بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور اپل آیدی اپلیکیشن‌های رایگان را از اپل استور، کتاب‌های رایگان را از فروشگاه آیبوک و موزیک‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی رایگان را از آیتونز به راحتی دانلود کنید.

این ویژگی ظاهراً هنوز در همه‌ی کشورها قابل رویت نیست. با ذکر این که هنوز اپلیکیشن‌ها و رسانه‌های پولی آیتونز نیاز به ورود رمز عبور یا تصدیق توسط تاچ آیدی را دارند.

به علاوه، این بخش شامل گزینه‌های دیگری برای دریافت رمز عبور به هنگام دانلودهای اضافی (مانند «همیشه لازم است» و «بعد از ۱۵ دقیقه لازم است») مثل پرداخت‌های درون برنامه‌ای بعد از انجام یک پرداخت با اپل آیدی شماست.

3

در نسخه‌های قبلی iOS، همان طور که در تصویر بالا می‌بینید این گزینه از بخش Settings > General > Restrictions > Require Password قابل دسترسی است.

خوانندگان دقیق، به ما یادآوری کردند که iOS 6 هم به طور خلاصه قابلیتی برای عدم دریافت رمز عبور از کاربران در زمان دانلود اپ‌ها داشت. اما پس از مدت کوتاهی، اپل با یک به روز رسانی بی سر و صدا و بدون ارائه‌ی هیچ توضیحی این ویژگی را حذف کرد.

سومین و جدیدترین بتای iOS 8.3 در ۱۲ مارس برای توسعه دهندگان معتبر در دسترس قرار گرفت. اپل همچنین نسخه‌های بتا را تنها برای کاربران معرفی شده توسط دیگران برای انتخاب از طریق برنامه‌ی بتای اپل هم قابل دانلود کرد و دیگر نیازی به حساب توسعه دهندگی نیست.

1

iOS 8.3 شامل یک پیوند جدید گزارش مطلب هرز، فیلتر لیست گفتگوی برای اپلیکیشن پیام‌ها، هشت زبان جدید برای سیری، قابلیت‌های بهبود یافته‌ی ترکیب گویش، CarPlay بیسیم، اموجی‌های متنوع، پشتیبانی از سیستم تصدیق دو مرحله‌ای حساب گوگل، توانایی برقراری تماس‌های تلفنی از طریق اسپیکر آیفون به وسیله‌ی فرمان ‘Hey Siri’ و دیگر چیزهاست.

این نسخه برای استفاده‌ی عموم می‌بایست در آپریل ۲۰۱۵ منتشر شود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.