iOS 8 حالا در 87 درصد دستگاه‎های فعال اپل در حال اجرا است

درصد استفاده از iOS 8 سرعت گرفته است

بعد از تلاش برای به دست آوردن تنها یک درصد در یک بازه‎ی زمانی 4 هفته‎ای، توسط ارزیابی که توسط اپ استور در روز دوشنبه تاریخ 9 شهریور صورت گرفته است، درصد استفاده از iOS 8 حالا به نظر می‎رسد سرعت گرفته است به طوری که حالا iOS 8 نزدیک به 87 درصد دستگاه‎‎های آیفون، آیپاد تاچ و آیپد در دنیا را به خود اختصاص داده است.

iOS-8-adoption-rate-87-percent
این رشد به ضرر iOS 7 بوده است، که در طول دو هفته نزدیک به 13 درصد افت داشته است و 12 درصد سخت افزارهای اپل از آن به صورت فعال استفاده می‎کنند.
یک ماه قبل، میزان استفاده از iOS 8 به مقدار 85 درصد و iOS در مقایسه 13 درصد بود.

درصد استفاده از نوع سیستم‎ عامل‎های اپل بواسطه‎ی بررسی دستگاه‎هایی که اخیرا به اپ استور دسترسی داشته‎اند صورت گرفته است، معنای این حرف این است که تنها دستگاه‎هایی که به صورت فعال استفاده شده‎اند مورد محاسبه قرار گرفته‎اند.

استفاده از iOS 8 رشد آهسته‎ای داشته است بطوریکه این سیستم عامل موبایل سعی در این داشته است که در طول سه ماه و نیم گذشته میزان درصد استفاده را 5 درصد بالا ببرد. چنین چیزی کاملا غیرقابل انتظار نیست چون iOS 8 تقریبا نزدیک به یک سال است که در اختیار کاربران است و iOS 9 در چند هفته‎ی آتی در اختیار مصرف عمومی قرار خواهد گرفت.

گوگل هنوز آمار مربوط به توزیع آندروید را به روز رسانی نکرده است و آخرین داده‎های آن‎ها هنوز یک بازه‎ی زمانی 7 روزه را که پایان آن در روز 12 مرداد 2015 بوده است را تحت پوشش قرار می‎دهد.

Android-Adoption-rate-20150803

طبق ارقام و آمار، نسخه‎های آندروید آب نبات چوبی (آندروید 5.0 و 5.1 ) تقریبا یک پنجم سخت دستگاه‎های بیرون را به خود اختصاص داده‎اند. حدود 39.3 درصد دستگاه‎ها هنوز از آندروید KitKat (Android 4.4) استفاده می‎کنند و یک مقدار 33.6 درصدی نیز از نسخه‎های Jelly Bean (آندروید 4.1.x, 4.2.x و 4.3 ) استفاده می‎کنند.

داده‎های گوگل تنها دستگاه‎هایی را تحت شعاع خود قرار می‎دهد که نسخه‎ی رسمی پلی استور را اجرا می‎کنند و دستگاه‎هایی که از نسخه‎های آندرویدی نظیر تبلت‎های Fire آمازون استفاده می‎کنند و دستگاه‎هایی که در چین فروخته شده‎اند و فروشگاه‎های اپلیکیشن شخص ثالث در آن‎ها در حال اجرا است و آن‎هایی که از اپلیکیشن رسمی پلی استور گوگل پشتیبانی نمی‎کنند، در این آمار لحاظ نشده‎اند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا