iOS 9 تکنولوژی لمس با قابلیت پیش بینی را معرفی می‎کند

چه تصادفی باشد چه نباشد، iOS 9 یک پیشرفت سه‎تایی قابل توجهی را در بخش چند لمسی معرفی کرده است که می‎تواند به عنوان آماده سازی اساس کار برای قلم اپل باشد که در مورد آن شایعاتی شنیده می‎شود و تصور می‎شود که اواخر امسال به همراه مدل بزرگتر آیپد پرو که چیزی حدود 12 اینچ باید باشد، عرضه می‎شود.

1.WWDC-2015-session-videos-iOS-9-predictive-touch-slide-001
به عنوان یکی از ویدیو‎های ارائه شده در کنفرانس WWDC سال 2015، فریم ورک Cocoa Touch در iOS 9 قابلیت‎های لمسی قابل پیش بینی جدید را به دست آورده است، تنها این نیست، بلکه iOS 9 حالا دارای یک موتور طراحی و ویژگی‎هایی است که عملکرد چند لمسی را بسیار بهبوده داده است،

یک مزیت عالی برای اپلیکیشن‎هایی که به شما اجازه می‎دهند با قلم یا انگشتان خود نقاشی یا طراحی کنید.

قابلیت پیش بینی لمس در iOS 9، به نوعی طراحی شده است که سرعت و دقت داده‎های ورودی بر اساس لمس را بهبود بخشد، و از پارامتر‎هایی نظیر سرعت، شتاب و پیچش (انحنا) برای پیش بینی اینکه لمس به کجا دارد می‎رود و نقطه‎ی لمسی بعدی کجا قرار است باشد، استفاده می‎کند.

در رابطه با حس لمس، یک کندی ذاتی بین واقعه‎ی ثبت شده‎ی لمس و پاسخ نرم افزار نسبت به آن وجود دارد. برای خوانندگان فنی ما باید گفت که، برای UIKit زمان می‎برد تا سخت افزار را اسکن کند و اپلیکیشن را در رابطه با رخداد‎های لمسی رخ داده به دنبال هر رفرش صفحه‎ی نمایش آگاه سازد، تا بواسطه‎ی آن اپلیکیشن بتواند وضعیت خودش را آپدیت کند.

این تاخیر و کندی، خیلی سخت در موارد مربوط به آهسته ضربه زدن نظیر انتخاب یک گزینه در یک منو یا لمس یک دکمه، مشکل به شمار می‎رود.

در حالیکه اکثر افراد هرگز متوجه آن نخواهند شد، تاخیر زمانی بین تحریک و پاسخ یعنی بین لمس تا صفحه‎ی نمایش می‎تواند روی زشت خود را به اپلیکیشن‎های طراحی نشان دهد، بویژه اگر کاربر در حال طراحی با انگشتان خود (یا قلم) به اندازه‎ی کافی سریع باشد، چون نتیجه‎ی کار بی دقتی‎هایی است که باید آن را به حساب نرم افزار گذاشت.

iOS 9 به شکل بارزی این تاخیر زمانی را با استفاده از یک الگوریتم بسیار پیشرفته بهبود می‎بخشد که به اپلیکیشن‎ها اجازه می‎دهد وضعیت‎ خود را،

براساس اینکه کجا قرار است لمس شود تا اینکه کجا لمس است، آپدیت کنند و نتیجه ایجاد منحنی‎های دقیق تر و روان‎ تری در اپلیکیشن‎های طراحی می‎شود.

در این ویدیوی مربوط به WWDC، جیسون بیور (Jason Beaver)، مدیر ارشد مهندسی تکنولوژی‎های پلت فرم iOS، در رابطه با ریزه کاری‎های لمس با قابلیت پیش بینی

iOS 9 صحبت می‎کند.

علاوه بر تمامی این قابلیت جدید لمس با توانایی پیش بینی، اپل کل دسته‎ی نرم افزاری را در iOS 9 بهینه سازی کرده است تا در واقع تاخیر زمانی بین لمس و صفحه‎ی نمایش را در iOS 9 از 60 میلی ثانیه به کمتر از 30 میلی ثانیه کاهش دهد.

به گفته‎ی بیور، هردوی قابلیت‎های کاهش تاخیر زمانی و لمس با قدرت پیش بینی به احتمال زیاد به سخت افزار اخیر اپل محدود خواهند شد، او می‎گوید: آپدیت رخداد‎های مربوط به لمس بسیار از آپدیت‎های مربوط به خود صفحه‎ی نمایش می‎باشد.

با توجه به این حرف، لمس با قابلیت پیش بینی در iOS 9 یقینا بهترین علامت این است که اپل در واقع در حال کار بر روی قلم دقیقی برای آیپد بزرگتری است که صحبت آن شنیده می‎شود.

2.Notes-Sketch

مدرک دیگری که باید به آن استناد کرد اپلیکیشن بسیار پیشرفته تر شده‎ی Notes در هم iOS 9 و هم OS X El Capitan است که حالا ابزار جدیدی را به دست آورده است تا طراحی‎های شما را بتواند انجام دهد.

بنابراین یک موتور طراحی، لمس با قدرت پیش بینی، تاخیر زمانی که دو برابر بهتر شده است به معنی…… خودتان نقطه چین‎ها را پر کنید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا