احتمال می‌رود اپل قصد کاهش کارایی قلم خود را داشته باشد

آخرین نسخه‌ی بتای iOS 9.3 قابلیت‌های مهمی را از قلم اپل حذف کرده است. از جمله‌ی آن می‌توان توانایی استفاده از قلم به جای انگشت برای انتخاب گزینه‌ها و منوهای اپلیکیشن‌ها، جابه‌جایی بین اپ‌ها، انتخاب دکمه‌ها و استفاده از قلم برای کارهای مربوط به راهبری در iOS را نام برد.

اگر اپل این تصمیم را تغییر ندهد و قابلیت‌های یاد شده را به نسخه‌ی نهایی iOS 9.3 برنگرداند، افرادی که از این قلم برای ویرایش محتوا در آیپد پروی خود استفاده می‌کردند دوباره مجبور می‌شوند در برنامه‌هایی مثل Pixelmator برای انتخاب ابزارها دوباره از انگشتان خودشان استفاده کنند، و این ممکن است پسرفت بزرگی برای اپل باشد.

Apple-Pencil-iFixit-teardown-008

همان طور که اولین بار توسط MacRumors اعلام شد، حذف احتمالی این ویژگی‌ها خشم کاربران را نسبت به تصمیمی که آن‌ها را به گذشته باز می‌گرداند به دنبال خواهد داشت.

بر طبق پادکست اخیر relay.fm توسط مایک هرلی «منابع آگاه تایید کردند که حذف این قابلیت‌ها از قلم اپل تصمیمی از درون این شرکت بوده است. این مسئله باگی نیست که در سه نسخه‌ی بتا تکرار شده باشد. این یک تصمیم است.»

موسس وبسایت MacStories فدریکو ویتیچی، شک خود را این گونه ابراز کرده است: «کم کم به نظر می‌رسد که این یک تصمیم واقعی از سمت خود اپل باشد.»

سرنیتی کالدول که مجموعه‌ای از مقالات موشکافانه در مورد جنبه‌های مختلف این قلم نوشته است، در پستی در iMore.com اعلام کرد که اپل نباید هیچ کدام از ویژگی‌های فعلی دستگاه را حذف کند.

بر اساس گفته‌ی کالدول: «حقیقت این است که صاحبان این قلم از آن گزینه‌های راهبری استفاده می‌کنند، و صراحتاً ایده‌ی اپل مبنی بر حذف قابلیت‌هایی که مردم با آن‌ها تطبیق یافته بودند در نظریات کلی و کارایی آن‌ها تاثیر گذار خواهد بود.»

او تاکید می‌کند که «آخرین رندرهای بتا از این قلم، آن را برای کارهایی مثل ویرایش ویدیو در اپلیکیشن iMovie بلا استفاده کرده است. همچنین با این کار ویرایش صدا و حرفه‌های خلاقانه‌ای که انتظار می‌رفت بر روی آیپد پرو بیشتر دیده شود هم امکان پذیر نخواهد بود.»

«شخصاً از ویرایش و تدوین ویدیوهای مختلف در اپ iMovie با کمک این قلم لذت می‌بردم؛ اما حالا فقط می‌توانید کلیپ‌ها را انتخاب و جابه‌جا کنید. دیگر نمی‌توانید کلیپ‌ها را با سوایپ معکوس ببرید یا در خط زمانی فیلم اسکرول کنید.»

البته هنوز نمی‌توانیم در این مورد بحثی بکنیم چرا که گاهی اوقات قابلیت‌هایی از نسخه‌های بتای iOS حذف شده و بعداً دوباره به نسخه‌ی نهایی اضافه شده بودند. بر اساس شایعات، اپل در رویداد ۱۵ مارس در کنار موضوعات دیگر قصد معرفی iOS 9.3 را هم دارد، و من نگران اینم که واقعاً کارایی این قلم در نسخه‌ی 9.3 کمتر از حال حاضر شده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا