iOS 9 دارای ویژگی Markup می‎شود

iOS 9 حالا دارای ابزار Markup می‎باشد، ابزاری که به شما اجازه می‎دهد موارد الحاق شده در ایمیل را، از جمله فایل‎های تصویری و همچنین فایل‎های PDF را ویرایش و بازنویسی کنید، در نتیجه‎ اپلیکیشن Mail به یک اپلیکیشن قوی‎تر تبدیل شود

و تمرکز آن بیشتر بر باروری و سودمندی باشد.

1.iOS-9-marup-annotate
درست نظیر همتای OS X خود، این ویرایشگر برای iOS 9 به شما اجازه می‎دهد، اسناد را امضا کنید، متن اضافه کنید، طرح یا شکلی بکشید یا زوم کنید. در لیست مواردی که می‎توان انجام داد دکمه‎ی Shape است که به شما اجازه می‎دهد به آسانی مربع‎، دایره و … را اضافه کنید.
ویرایشگر Markup برای iOS 9 هم برای موارد الحاق شده‎ی دریافت شده و هم در حال ارسال کار می‎کند، یعنی شما می‎توانید الحاقاتی که دریافت می‎کنید یا آن‎هایی که ارسال می‎کنید را ویرایش و بازنویسی کنید. این ویژگی به نظر دست به دست ویژگی دیگری در iOS 9 پیش می‎رود که به شما اجازه می‎دهد از iCloud Drive اسناد را الحاق کنید.
برای ویرایش و بازنویسی الحاقات دریافت شده، به آسانی روی آن آهسته ضربه بزنید و نگهدارید تا دکمه‎ی Share ظاهر شود. از آنجا، به آسانی Markup را انتخاب کنید تا بدین وسیله اسنادی که به یک ایمیل الحاق کرده‎اید را ویرایش و بازنویسی کنید.

2.Markup-annotating-tools

زمانی که وارد وضعیت ویرایش این ابزار شدید، ظاهر و حسی که این ابزار به شما وارد می‎کند شما را به ویژگی Markup در OS X، یا ویژگی Markup موجود در اپلیکیشن Preview می‎اندازد.

با انگشت خود یک شکل بکشید، و اگر شکل کشیده شده به عنوان یک شکل استاندارد مورد قبول واقع شد، توسط آن شکل جایگزین می‎شود. به عنوان مثال، شما می‎توانید یک پیکان بکشید و اگر چنین شکلی شناخته شد، این ابزار به شما اجازه خواهد داد که بین مدل پیکان خود یا یک پیکان به درستی کشیده شده، انتخاب کنید. در رابطه با دیگر اشکال نظیر خطوط، مربعات و دایره‎ها نیز اینچنین می‎باشد.

3.iOS-9-Markup-tool

ویرایشگر Markup به شما همچنین اجازه می‎دهد بر روی قسمت‎هایی از سند خود به داخل زوم کنید، متن و حتی امضا درج کنید، چیزی که باعث می‎شود ویرایش و امضا کردن اسناد PDF در هنگام حرکت کاری آسان باشد. بسته به ابزاری که استفاده می‎کنید، ممکن است قادر به تغییر رنگ، فونت و اندازه‎ی فونت باشید.

زمانی که کار ویرایش سند را تمام کردید، روی Done به آهستگی ضربه بزنید و ایمیل شما با فایل ویرایش شده آپدیت می‎شود.

تا جایی که ما می‎توانیم بگوییم، گزینه‎ای برای ذخیره سازی فایل ویرایش شده بر روی iCloud Drive یا Camera Roll شما وجود ندارد، ولی از آنجایی که هنوز در مراحل اولیه‎ی iOS 9 بتا هستیم، ممکن این ویژگی‎ها در آینده نیز اضافه شوند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا