برنامه‌ریزی آیفون و آیپد برای اینکه بتوانند خودشان را آپدیت کنند

iOS 9 حالا به شما اجازه می‎دهد به روزرسانی‎های نرم افزاری را برای انجام در طول شب برنامه ریزی کنید

کاربران iOS 9 قادر به این خواهند بود که آیفون‎ها و آیپد‎های خود را طوری برنامه ریزی کنند که خودشان در حالیکه آن‎‎ها خواب هستند را آپدیت کنند، معنای این حرف این است که دیگر افراد نیازی نیست که منتظر این باشند که دوباره دستگاه‎هایشان قابل استفاده باشند و در طول آپدیت دایم با دست‎های خود بازی کنند. گیفت کارت

1.iOS-9-overnight-updates1

نسخه‎ی بعدی نرم افزار آیپد و آیفون یعنی iOS 9 در طول اهم موضوعات کنفرانس WWDC اپل به هنگام افتتاحیه‎ی آن، معرفی شد.

به دنبال آن، نسخه‎های بتایی از این نرم افزار در اختیار توسعه دهندگان و همچنین افرادی قرار گرفت که جزوی از برنامه‎ی عمومی بتا هستند.

انتظار می‎رود که به همراه آیفون‎های جدید در ماه شهریور نسخه‎ی iOS 9 نیز عرضه شود.

زمانی که اپل از iOS 9 رونمایی کرد، قسمتی از ویژگی‎های جدید آن را نیز به ما نشان داد که بواسطه‎ی آن ما نگاهی به این داشتیم که آیپد‎ها و آیفون‎های ما در چند هفته‎ی آتی که در پیش رو داریم قادر به انجام چه کار‎هایی خواهند بود. با آنکه ویژگی‎های برجسته‎ای نظیر بهبود وضعیت انجام چند کار با هم و وضعیت حفظ باتری بیشترین توجه را به خود جلب کردند، ولی یک ویژگی‎ به آرامی راه خود را درون iOS 9 باز کرده است که هیچ هیاهویی را به سوی خود جلب نکرده است ولی با اینحال می‎تواند یکی از مهم ترین ویژگی‎ها باشد.

ویژگی جدید این است که به آیفون‎ها و آیپد‎ها اجازه داده می‎شود که نرم افزار سیستمی خودشان را زمانی که کاربران خواب هستند به روز رسانی کنند، معنای این حرف این است که دیگر کاربران نیاز نیست منتظر کامل شدن فرآیند‎های اغلب طولانی مدت زمانی باشند که باید از دستگاه‎های خود استفاده کنند و همچنین دیگر لازم نیست منتظر آن‎ها باشند.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، در iOS 9 بازه‎ی از کاربران در رابطه با آپدیت در طول شب سوال می‎شود (در این مثال، بین ساعت 3 و 6 صبح) و از کاربران خواسته می‎شود که PIN خود را وارد کنند و قبل از اینکه به خواب بروند و دستگاه به صورت خودکار به روز رسانی‎ها را انجام دهد توافق نامه‎ی لازم را بخوانند.

بعد از آن، آیفون یا آیپد به آرامی کار خود را انجام می‎دهد و زمانی که کاربر بیدار می‎شود یک دستگاه جدید به روز رسانی شده منتظر او است. مطمئنا هر فردی که منتظر ری استارت آیفون به مدت چند بار بوده است، قبل از اینکه بتواند تماسی برقرار کند یا به پیامی فورا پاسخ دهد، قدردان این ویژگی است.

2.iOS-9-Scheduled-Updates

دستگاه‎های iOS اپل در حین خواب بودن ما، در حال حاضر در طول شب نسخه‎های پشتیبانی در iCloud ذخیره می‎کنند و مک بوک‎ها بر طبق وظایفی که به Time Machine سیستم محول شده است سیستم را پاک سازی می‎کنند و نسخه‎های پشتیبان می‎گیرند.

پیشرفت به سمت اینکه به دستگاه‎‎های iOS اجازه داده شود که به همان شیوه خودشان را آپدیت کنند، چیزی طبیعی است و ما تا ماه سپتامبر صبر می‎کنیم تا ببینیم

دیگر چه چیز‎هایی iOS 9 برای ما در آستین خود دارد.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا