غیر قابل دسترس بودن تمام ویژگی های iOS 9 در جهان

سیستم عامل iOS 9 به تازگی با ویژگی های جدید منتشر شد . این سیستم عامل  در جهان بسیار محبوب است اما یکی از عیب های آن غیر قابل دسترس بودن در تمام کشورهای جهان است . شخصی که اهل کرواسی است اطلاعاتی در اختیار سایت اپل سنتر گذاشته است که به ما ثابت می کند سیستم عامل آی او اس 9 در جهان قابل دسترس نیست و همین موضوع باعث نارضایتی بسیاری از کاربران شده است و یک تجربه خسته کننده برای آن است.

Siri2

متن فرستاده شده را بررسی کنید

من در کرواسی زندگی می کنم ، کشوری در جنوب شرقی اروپا که در آن فروشگاه اصلی و رسمی اپل وجود ندارد . اما من تنها نیستم ، اپل در بیش از 100 کشور قابل دسترس است اما تعداد زیادی از ویژگی های جدید iOS 9 فقط در برخی از مناطق قابل استفاده است.

برنامه های خبری ، نقشه های جدید نزدیک ترین ایستگاه های حمل و نقل برای من در دسترس نیست و فقط در ایالات متحده و انگلستان در دسترس می باشد . همچنین استفاده از قابلیت Apple Pay نیز غیر ممکن است . از دیگر ویژگی های غیر قابل دسترس می توان به “سیری” اشاره کرد ، سیری نمی تواند جستجوی های محلی را انجام دهد . او توانایی پیدا کردن رستوران ها را ندارد و من نمی توانم به او بگویم که یک رستوران برای من رزرو کند . من همچنین قادر به ی فیلم های خود نیستم و نمی توانم به رشته های ورزشی امتیاز دهم . این ها تنها بخشی از ویژگی های غیر قابل دسترس در کشور من است.

سیستم عامل محبوب من iOS است ولی در نسخه جدید آن من نمی توانم از ویژگی های جدید آن بهره مند بشوم . این سیستم عامل بسیار کامل و مفید است و من می خواهم که در کشور من هم قابل دسترس باشد . به نظر من یک آمارگیری از افرادی که در کشور های ایالات متحده، انگلستان و کانادا از این سیستم عامل استفاده می کنند ، بکنید و متوجه خواهید شد که اکثر مردم از iOS استفاده می کنند و بیشتر آن ها نیز با سن کم هستند و این یک ضعف بزرگ برای اپل خواهد بود که سیستم عامل جدید او در کشور های شورهای اروپای غربی، و همچنین چین ، نسگاپور و هند غیر قابل دسترس است.

توییت های زیر را بررسی کنید

– ویژگی اخبار اپل در این منطقه محدود است . من در آلمان هستم و در دسترس نیست . در آیفون من سیستم عامل iOS 9 قابل اجرا نیست

– من گوشی آیفون 5 دارم و قابل به روز رسانی نیستم . این قابلیت در دسترس نیست ؟ یا چون که من در اسپانیا هستم نمی توانم چنین کاری را انجام دهم؟

هنگامی که من برای اولین بار از ویژگی سیری در سال 2011 برای گوشی آیفون 4 اس استفاده کردم ، از او خواستم که نزدیکترین مکان پیتزا فروشی را برای من نمایش دهد ، نتیجه جستجو او ناامید کننده بود و سیری بجای یافتن مکان و نشان دادن ان بر روی نقشه ، پاسخی نداد.

بر اساس گزارشات کاربران ، ویژگی سیری در حال حاضر در 25 کشور جهان قابل دسترس بود اما گفته می شود این آمار افزایش یافته است . در سال 2012 ویژگی سیری با قابلیت جستجوی محلی در 21 کشور قابل دسترس بود و در حال حاضر پیشرفت داشته است ، به نظر می رسد دسترسی به این ویژگی با وجود اعتراض کاربران به زودی در کشور های بیشتری قابل دسترس باشد.

در هر صورت سیستم عامل iOS 9 در حال حاضر در اکثر کشور ها قابل دسترس نیست و بسیاری از کاربران نیاز به استفاده از ویژگی های جدید ان دارند و به نظر نمی رسد آن ها دوست داشته باشند از سیستم عامل های قدیمی استفاده کنند.

این مشکلات می تواند برای شرکت اپل یک رقابت جدی را با غول های تکنولوژی مانند گوگل ، فیس بوک ، مایکروسافت به وجود آورد و این شرکت هر چه سریعتر به فکر حل مشکلات باشد . به طور مثال نقشه های گوگل و اطلاعات حمل و نقل عمومی در 18,000 شهرستان از 64 کشور قابل دسترس است . ما شرکت اپل را سرزنش نمی کنیم ولی اپل با سابقه قبلی خود باید به فکر رفع این مشکل بزرگ باشد . البته نقشه های گوگل از سال 2005 راه اندازی شده اند ولی نقشه های اپل تنها 3 سال راه اندازی شده است و این زمان طولانی برای رفع مشکلات آن نخواهد بود ولی شرکت اپل باید هر چه سریعتر اقدام کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا