حالت ترکپد در iOS 9 به لطف لمس سه بعدی به آیفون برگشته است

iOS 9 دارای ویژگی جدیدی به اسم QuickType است

این ویژگی به شما اجازه می‎دهد دو انگشت را روی‎ صفحه‎ی نمایش آیپد برای فعال کردن وضعیتی مشابه با ترکپد بلغزانید.

این ویژگی که “انتخاب ساده‎ی متن” نامیده می‎شود به کاربران آیپد اجازه می‎دهد نشان گر را با لغزاندن دو انگشت در هرجای صفحه‎ی نمایش کنترل کنند، از جمله بالای صفحه‎ کلید برای انتخاب، ویرایش، و جابجا سازی متن.

1.3D-Touch
با آنکه ویژگی انتخاب ساده‎ی متن در نسخه‎ی اولیه‎ی بتای iOS 9 برای آیفون ظاهر شده بود، بعد از آن حذف و سپس تا الان به عنوان ویژگی که مختص آیپد است باقی مانده است. ولی، همانطور که توسط یکی از کاربران Reddit مشخص شده است، ویژگی انتخاب ساده‎ی متن به آیفون، اگر دارای آیفون 6 اس باشید، برگشته‎ است.

علت آن این است که انتخاب ساده‎ی متن به شکل لمس سه بعدی در آیفون 6 اس ظاهر شده است. در واقع شما قادر به استفاده از ویژگی‎های شبه ترکپدی در آیفون تنها زمانی خواهید بود که صاحب آیفون‎های جدید باشید.

ویژگی انتخاب ساده‎ی متن اندکی متفاوت با سابق کار می‎کند

برای فعال سازی این ویژگی، شما نیاز به این خواهید داشت که روی صفحه کلید در اپلیکیشن‎هایی نظیر Notes، Mail و Messages به سمت پایین فشار اعمال کنید.

زمانی که چنین کاری را کردید، سپس می‎توانید از یک نشانگر به آسانی، برای انتخاب و یا دست کاری در متن با دقت بالا، استفاده کنید.

2.easy-text-selection-3d-touch1-1024x999

من می‎دانم که بعضی از خوانندگان فورا اپل را متهم به این می‎کنند که این ویژگی را از آیفون حذف کرده است تا کاربران متقاعد به خرید آیفون‎های جدید شوند، ولی منصفانه بخواهیم بنگریم، واقعا لغزاندن دو انگشت روی صفحه‎ی نمایش کوچک آیفون ایده‎آل نبوده است.

همچنین به یاد داشته باشید که نسخه‎ی بتا به معنای بتا بودن است. اینطوری نیست که اپل چنین ویژگی را از نسخه‎ی عمومی iOS حذف کرده است تا آنرا به عنوان یک ویژگی انحصاری در آیفون 6 اس مطرح کند.

بخواهیم صادق باشیم، این ویژگی جدید جزئی کاملی برای لمس سه بعدی است و به کاربران اجازه می‎دهد به آسانی از وضعیت ترکپد با یک دست در عوض دو دست استفاده کنند.

در آیپد، دستگاهی که بدون شک فاقد ویژگی لمس سه بعدی است و از امکانات واقعا بیشتری بهره می‎برد، استفاده از دو انگشت واقعا منطقی به نظر می‎آید.
شما چه فکر می‎کنید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا