فروش عالی آیفون 7 در نبود جک هدفون

آیفون جدید اپل یعنی آیفون ۷، رشد قابل توجهی برای سهم iOS در بازارهای جهانی موبایل به وجود آورده و اطلاعات منتشر شده توسط شرکت Kantar از سه ماهه‌ی منتهی به اکتبر ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که حذف جک هدفون از سمت کاربران به عنوان یک مشکل تلقی نشده است.

ios-gets-closer-to-android-as-iphone-7-s-lack-of-headphone-not-an-issue-510792-2
شرکت Kantar می‌گوید که اکنون بازار ژاپن با ۵۱.۷ درصد از سهم کل آن به تسخیر iOS درآمده در حالی که این آمار حتی بیشتر از بریتانیا و ایالات متحده می‌باشد، کشورهایی که فروش آیفون در آن‌ها به ترتیب ۴۴ و ۴۰.۵ درصد از کل سهم بازار است.

البته بر همین اساس، سهم iOS در ایالات متحده ۷ درصد رشد داشته ولی اندروید همچنان با ۵۷.۹ درصد از سهم کل، پیشتاز است. این آمار از پنجمین اُفت پی در پی سالانه‌ی اندروید و نزدیک‌تر شدن iOS به رتبه‌ی اول خبر می‌دهد.

پیکسل گوگل هم خوب می‌فروشد

آمارهای جدید البته فقط شامل اولین هفته‌ی موجودی آیفون ۷ است، پس iOS هنوز شانس زیادی برای افزایش این رشد دارد و ممکن است که آمارهای ماه آینده، پلتفرم اپل را بیش از پیش به اندروید نزدیک کند.

لورن گوئن‌ور، مدیر بخش بینش مصرف‌کنندگان Kantar می‌گوید: «با توجه به این که آیفون ۷ پرفروش‌ترین دستگاه در سه ماهه‌ی منتهی به اکتبر ۲۰۱۶ بوده، علی‌رغم عدم حضور کامل در این بازه‌ی زمانیِ سه ماهه، توانسته ۱۰.۶ درصد از فروش تلفن‌های هوشمند را در این مدت به دست آورد. بنابراین بازار ثابت می‌کند که عدم وجود جک هدفون در این موبایل مشکلی برای مصرف کنندگان آمریکایی آیفون به حساب نمی‌آید. آیفون ۷ پلاس هم پس از آیفون ۶s و سامسونگ گلکسی S7 با سهم ۵.۳ درصدی در رتبه‌ی چهارم قرار دارد.»

ذکر این نکته حائز اهمیت است که تلفن پیکسل گوگل هم فروش خوبی داشته و Kantar می‌گوید که گوگل موفق شده ۰.۵ درصد از سهم فروش تلفن‌های هوشمند اکتبر را در اختیار بگیرد. این آمار برای مدل کاملاً جدیدی که در ۲۰ اکتبر معرفی شده خیلی خوب است.

ios-gets-closer-to-android-as-iphone-7-s-lack-of-headphone-not-an-issue-510792-3

اندروید با در اختیار داشتن ۷۵ درصد از سهم خریداران تلفن‌های هوشمند در سراسر جهان به ادامه‌ی روند خود به عنوان سیستم عامل ارجح ادامه می‌دهد، و به عقیده‌ی Kantar بعید است که iOS هیچ گاه بتواند به این سطح برسد. ولی از طرف دیگر اگرچه اندروید به طور واضح حاکم اکوسیستم موبایل می‌باشد ولی اپل هم همچنان به عنوان خواستنی‌ترین برند تلفن هوشمند باقی مانده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا