78 % دستگاه‎ها از سیستم عامل 8 iOS استفاده می‎کنند

به دلیل پیگیری نرخ اتخاد iOS توسط دستگاه‎های دیگر در حالت عادی، حالا مشخص است که سرعت استفاده‎ی کاربر از آخرین و بهترین نسخه‎ی iOS از زمان همه گیری‎اش در سه ماهه‎ی تعطیلات سال 2014، رو به کاهش است.

3

طبق آخرین ارقامی که توسط خود اپل در صفحه‎ی وب App Store Distribution اخیرا منتشر شده، iOS طی افزایشی گسترده نسبت به 77 درصد نرخ اتخاد دو هفته پیش حالا روی 78 % از دستگاه‎های iPhone، iPad و iPod Touch نصب شده است.

iOS7، نسخه‎ی بزرگ قبلی سیستم عامل اپل، هم اکنون روی 20 % دستگاه‎ها وجود دارد؛ بدون هیچ تغییری از نقطه‎ی داده‎ی قبلی‎اش نسبت به دو هفته پیش.

نسخه‎های قدیمی iOS، هم اکنون بر روی 2 % از iPhone، iPad و iPod استفاده می‎گردد، طبق شکل‎های به روز اپل که توسط اپ استور در 30 مارس 2015 اندازه گرفته شده‎اند، این رقم قبل از این 3 درصد بوده است.

iOS-8-adoption-rate-20150331

و اندروید چگونه در مورد اتخاذ کاربری در مقابل iOS مقاومت می‎کند؟

نرم افزار گوگل همیشه از مشکل تکه تکه شدن مخوف رنج می‎برده است و این در داده‎های مصرفی‎اش هم دیده می‎شود. طبق داشبورد رسمی در سایت سازندگان اندروید گوگل، Android 5.0 Lollipop یک سال بعد از معرفی شدن‎اش ، تنها روی 3.3 % دستگاه‎ها وجود دارد.

Android 4.4 KitKat با داشتن 40.9% دستگاه فعال همچنان نسخه‎ی بیشتر استفاده شده باقی می‎ماند؛ بعد از آن نیز نسخه‎های متفاوت 4.1.x Jelly Bean Android قرار دارند. داده‎های گوگل از اپ جدید Google Play Store و طی مدت 7 روزه که در 2 مارس 2015 به اتمام رسید، جمع آوری شده است.

1

به دلیل اینکه Play Store جدید نیاز به اندروید 2.2 یا بالاتر دارد، دستگاه‎هایی که دارای نسخه‎های قدیمی‎تر هستند در داده‎ها در نظر گرفته نشده‎اند.

به عنوان اخطار، به یاد داشته باشید که آمار گوگل دستگاه‎هایی را که از Play Store دیدن نکرده‎اند، مستثنی کرده؛ شامل دستگاه‎های چند شاخه شده‎ی اندروید (fork) مثل تبلت‎های Fire آمازون، گوشی‎های هوشمند و پخش کننده‎های رسانه، دستگاه‎های برچسب سفید (دستگاه‎هایی که توسط یک کمپانی ساخته می‎شوند ولی توسط بازاریاب‎ها با نام و نشان خود دوباره برند می‎خورند) و میلیون‎ها دستگاهی که در آسیا به فروش رفته که در آن‎ها از قبل فروشگاه‎های برنامه‎ی ثالث ریخته شده و سرویس‎های گوگل نیز درشان اجرا نمی‎شود.

بخش عمده‎ای از رشد ابتدایی iOS8 به خاطر فروش بی‎نظیر iPhone6 و iPhone6 Plus است. وقتی جریان فروش مدل‎های iPhone در میان تغییر فصل‎های رایج فروکش کند و هنگامی که مدل‎های نسل جدید وارد میدان شوند، همان موقع است که نرخ اتخاذ iOS نیز شیب نزولی پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.