مجهز بودن ۷۷ درصد از دستگاه‌های اپل به iOS 8

پیگیری منظم ما از درصد پذیرش iOS 8 با به روز رسانی جدیدی بازگشته است؛ آمار تازه‌ی اپل نشان می‌دهد که iOS 8 به آرامی اما به قدرت راه ورود به درون دستگاه‌های آیفون، آیپاد تاچ و آیپد را پیدا می‌کند.

3

با پیشرفتی ملایم و تدریجی نسبت به آمار دو هفته‌ی گذشته‌ی اپل که طی آن مقبولیت iOS 8 ۷۵ درصد اعلام شده بود، امروز جدیدترین نسخه‌ی این سیستم عامل ۷۷ درصد از سهم کل دستگاه‌های اپلی این شرکت را صاحب است.

در حالی که iOS 8 به آرامی و همراه با محبوبیت به مسیر حرکت خود ادامه می‌دهد، iOS 7، سیستم عامل باز طراحی شده‌ی اپل، در این بازار بی رحم در حال از دست دادن آمارش است.

این تصویر نشان می‌دهد که iOS 7 از دو هفته‌ی پیش که آمار توسط اپل مبنی بر ۲۲ درصد اعلام شده بود، ۲ درصد ریزش داشته است. و همچنان مانند گذشته، ۳ درصد از دستگاه‌های iOS دارای نسخه‌ای پایین‌تر از 7 هستند.

2

رشد آمار iOS 8 مدیون فروش قدرتمند آخرین آیفون‌های اپل که صفحه نمایش بزرگی دارند یعنی آیفون 6 و 6 Plus است. حتی یکی از آپدیت‌های اخیر iOS که نیاز به فضای لازم برای نصب سیستم عامل را کاهش داد هم در این آمار بی تاثیر نیست.

اگرچه مشخصاً سرعت رشد iOS 8 به اندازه‌ی زمان عرضه‌اش در اواخر سپتامبر نیست، اما درصد پذیرش آن بسیار بیشتر و جلوتر از اندروید است. در قلمرو گوگل، آن‌ها همچنان در حال تلاش هستند تا در حد ممکن تعداد دستگاه‌های بیشتری را مجهز به آخرین نسخه‌ی اندروید یعنی Lollipop کنند.

آمارهای متعلق به گوگل که توسط گوگل پلی استور (Google Play Store) به دست آمده است نشان می‌دهد اندروید ۵ یعنی Lollipop سهم ناچیزی از بازار تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها یعنی تنها ۳.۳ درصد را داراست. این داده‌ها در یک بازه‌ی زمانی ۷ روزه در ۲ مارس ۲۰۱۵ جمع آوری شده است.

1

اندروید کیت‌کت به آرامی از ۳۹.۷ درصد در یک ماه گذشته به ۴۰.۹ درصد صعود و نسخه‌ی Jelly Bean هم از ۴۴.۵ درصد به ۴۲.۶ درصد نزول پیدا کرده است. اندرویدهای قدیمی تر هم به نسبتی که لالی‌پاپ افزایش پیدا می کند تابع کاهش هستند.

البته این آمار شاید به نوعی بی ارزش تلقی شود چون اطلاعات گوگل شامل اندروید پایین‌تر از ۲.۲ نمی‌شود، ده‌ها میلیون دستگاه بدون نام در چین فروخته شده و برخی دستگاه‌های فروخته شده در بازار هم از سرویس‌های شخص ثالث به جای گوگل پلی استفاده می کنند (بنابراین نباید به آمار رسمی اپلیکیشن گوگل پلی استور بسنده کرد).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا