iOS8 سیستم عامل بیش از 82 درصد دستگاه‎های اپل

درست دو هفته پیش و در بحبحه‎ی رونمایی از اپل واچ بود که آمار وجود سیستم عامل iOS8 روی دستگاه‎ها، 80 درصد را پشت سر گذاشت. حالا با فاصله‎ای کمتر از یک ماه مانده به WWDC 2015، اعلام شده که سیستم عامل اپل بیش از 82 درصد آیفون، آیپد و آیپاد تاچ را پشتیبانی می‎کند.

2

این اطلاعات جدید از طریق داشبورد رسمی “توزیع اپ استور” اعلام شده که به صورت عمومی روی پورتال اپل برای برنامه سازان قابل دسترسی است. تا دو هفته پیش، میزان استفاده از iOS7 ، 70 درصد بوده در حالی که نسخه‎های قدیمی تر نیز روی 2 درصد از سخت افزارها اجرا می‎شوند.

بد نیست دوباره ذکر شود که این آمار از دستگاه‎هایی که روز 11 می 2015 از اپ استور استفاده کرده‎اند استخراج شده است.

این آمار نشان دهنده‎ی این هستند که سود به دست آمده از iOS8 ممکن است باعث شود مردم به جای اینکه آیفون‎ها، آیپد یا آیپادهایشان را از iOS7 به iOS8 آپ‎گرید کنند، به خریدن دستگاه‎های جدید روی بیاورند.

همچنین، اوایل ماه آمار فروش آیفون را اعلام کرد که بسیار قوی‎تر از آن چیزی که انتظار می‎رفت. طی تمام شدن سه ماه‎ی دوم مالی سال 2015 که 28 مارس بود، اپل چیزی حدود 62 میلیون گوشی موبایل را به فروش رسانده است.

در مورد گوگل، داشبورد رسمی اندروید مشخص می‎کند که Android 5.x Lollipop هم اکنون روی 9.7 درصد از گوشی‎های هوشمند و تبلت‎های اندرویدی موجود است.

Android 4.4 KitKat 40 درصد دستگاه را تحت پوشش قرار می‎دهد، در حالی که نسخه‎های Android Jelly Bean نیز 40 درصد دیگر دستگاه‏های اندرویدی را راه می‎اندازند.

این آمارها طی یک دوره‎ی 7 روزه که چهارم می 2015 به اتمام رسید جمع آوری شده که تنها شامل دستگاه‎های اندرویدی‎ای است که در این بازه‎ی زمانی از سرویس‎های گوگل استفاده کرده‎اند یا وارد Play Store شده‎اند. هر یک از تصاویر داده‎ای تمام دستگاه‎هایی را که در 7 روز قبل از پلی استور استفاده کردند نمایان می‎کند.

این داده‎ها از اپ جدید گوگل پلی استور که از اندروید 2.2 و بالاتر پشتیبانی می‎کند، جمع‎آوری شده به همین دلیل دستگاه‎هایی که از نسخه‎های قدیمی تر این سیستم عامل استفاده می‎کنند در این آمار لحاظ نشده‎اند. به علاوه، نسخه های تقلبی اندروید و آن دسته که سرویس‎های گوگل و پلی استور را اجرا نمی‎کنند هم -مانند گوشی‎های ارزانی که عمدتا در چین استفاده می‎شود- در آمار رسمی  گوگل حساب نشده‎اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا