دو راه حل برای حفاظت از داده ها در برابر از بین رفتن

بسیاری از ما بک آپی از اطلاعات خود را روی سخت افزارها نگهداری می کنیم، و در دستگاه های اپل از Time Machine استفاده می کنیم. اما چه تعداد از ما کپی های چندگانه از داده های خود تهیه می کنیم ؟ کپی هایی که نه تنها در مقابل تخریب دیسک ها داده ها را حفظ می کند . برآوردها نشان می دهد 30 درصد از مردم از داده های خود بک آپ نمی گیرند…و حتی درصد بیشتری از مردم هستند که از داده های خود کپی های چندگانه نمی گیرند.

امروزه همه جهان با اهمیت بک آپ گیری اطلاعات آشنا شده اند ، ما می خواهیم براش شما درباره ioSafe و Synology صحبت کنیم و به شما توضیح دهیم که چقدر اهمیت دارد از اطلاعات خود چندین کپی داشته باشید .

شاید شما با  ioSafe. و Synology آشنا نباشید ioSafe. شناخته شده ترین راه حفاظت از اطلاعات دربرابر بلاهای طبیعی است ، دیسکهای مقاوم برابر آب و آتش می باشد ، همچنین دربرابر ضربه مقاوم می باشند.  Synology از سری دستگاه های شرکت DiskStation NAS میباشد و راهی است برای بک آپ گیری بی دردسر از داده ها ذخیره سازی شخصی کلاد و غیره…

 

iosafesynology

 

ما به شهر سیاتل سفر کردیم تا از شرکت سازنده oSafe و  Synology  بازدید کنیم وتست کنیم که مولتی بک آپ گیری دقیقا چگونه است و چگونه می توان دربرابر هرنوع آسیبی اطلاعات را حفظ کرد. ما در این سفر خود اکثر بلاهایی که سر اطلاعات ممکن است بیاید را امتحان کردیم و شواهدی از آن را برای اطمینان شما ارائه داده ایم.

در این تست ابتدا اطلاعات خود را درون دیسک های ioSafe دخیره کردیم سپس یک آتش ساختگی با گازهای مضر و مخرب ایجاد کردیم و امتخان کردیم که آتش موجب ذوب فلز و پلاستیک می شود.حرارت را به 1500 درجه رساندیم و اجازه دادیم دیسکها 30 دقیقه در آتش بسوزند . برای مقایسه دیسک های سخت دیگر را هم همراه آن انداختیم که در همان ده دقیقه اول ذوب شدند . سپس با شلنک با همان فشار مشابه آتش نشانی به آن ها آب پاشیدیم ،

وقتی آن ها را از میان آتش بیرون کشیدیم ، تمامی اطلاعات ذخیره شده در Synology نابود شده بودند ، همچنین توده ای از پلاستیک و فلزات ذوب شده نیز وجود داشت ، به گفته مدیرعامل شرکت  ioSafe آقای راب مور شاید دور از ذهن باشد که اطلاعات پس از این همه بلایی که سرش آمده حتی توسط متخصصین ریکاوری دوباره بازیابی شود. اما در تست ما در کمال تعجب دیدیم که ioSafe  درست است که سوخته بود اما بدنه فلزی آن هیچ آسیبی ندیده بود ، ابتدا منتظر شدیم کاملا خنک شود سپس آن را به یک مک بوک متصل کردیم و دیدیم که همه اطلاعاتی که در آن ذخیره کرده بودیم پس از سی دقیقه سوختن در حرارت 1500 درجه و تحت فشار آب قرار گرفتن هنوز سالم است و بلایی سر آن ها نیامده است.

synologyiosafefire

البته Moore گفت که ممکن است دیسک پس از بیرون کشیدن از آتش نیاز داشته باشد که به شرکت  DriveSavers ارسال شود تا اطلاعات آن ریکاوری شود اما به این مورد هم نیازی نبود.

ioSafe Solo G3 یک سخت افزار بزرگ و سنگین است ، که وقتی آن را روی میز خود قرار دهید میز شما را زیباتر می کند ، در واقع یکی از هارد درایوهایی است که شرکت اپل برای حفاظت از اطلاعات ارائه کرده است ، و در فروشگاه های آنلاین این شرکت در دسترس می باشد و از سمت تمامی مشتریان 5 ستاره دریافت کرده است.

وزن آن 15 پوند است ، طول آن 7.1 اینچ و پهنای آن 5  اینچ است ، این دستگاه دارای فن نیست پس هیچ سر و صدایی تولید نمی کند ، و دارای محل اتصال  USB 2.0 و 3.0 می باشد ، دارای یک منبع تغذیه قدرتمند نیز می باشد. در تست ها دیدیم که این دیسک قادر است از اطلاعات در برابر آتش تا 1550درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه و در آب با فشار بالا 72 ساعت مقاومت کند. همچنین دربرابر فلش های اشعه ای نیز از اطلاعات محافظت می کند.

Synology:

از سری دستگاه های NAS می باشد ، که بی دردسر می توان توسط آن از اطلاعات پشتیبان گیری کرد. شاید این دستگاه مانند همتای خود در برابر آتش و آب و بلایای طبیعی مقاوم نباشد اما می تواند با اتصال به وای فای منزل شما از اطلاعاتتان یک بک آپ در جایی از دنیای گسترده اینترنت تهیه کند تا در صورت بروز مشکل بتوانید از هر نقطه دنیا با داشتن رمز خود به آن ها دست یابید ، حتی می توانید فایل های خود را ارسال کنید و با سایر اعضای خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید. می توان از این نظر آن را با Dropbox مقایسه کرد اما از نظر میزان خصوصی بودن و امنیت بسیار سر تر از Dropbox می باشد.

SYNOLOGY در واقع همان BC115j 1300 NAS است ، دارای دو دیسک هارد است که از پیش روی آن نصب شده است ، همچنین دارای یک نرم افزار DiskStation نیز می باشد ، سرعت کارت گرافیک آن 800MHz می باشد و دارای دو عدد USB 2.0 است ، وزن آن کمی بیش از 1.5 پوند بوده و همچنین نمایی که به میز کار ما می دهد نمای جالب و زیبایی است.

DiskStation  نرم افزاری است که از پیش روی دستگاه های BeyondCloud نصب می شود ، هنگامی که SYNOLOGY به وای فای متصل شود این نرم افزار به از طریق مرور گر قابل دسترسی بوده و می توانید اطلاعات خود را در آن ذخیره کنید. یک سیستم عامل کوچکی است که دارای امکاناتی همچون کنترل پنل ، تنظیمات کاربری ، برنامه ها و مدیریت فضاهای ذخیره ای می باشد.

SYNOLOGY بیشتر برای آی او اس طراحی شده و مخصوص اپل است ، به شما اجازه می دهد این سیستم عامل را روی آن نصب کنید و چندین برنامه ذخیره ای و پیکربندی دلخواه خود را نیز وارد آن کنید.

 

iosafesynologypairedup-800x437

 

قیمت:

ioSafe Solo G3 را می توان از Apple.com خریداری کرد همچنین  به طور مستقیم از ioSafe.com، و یا از Amazon.com. قابل خرید است . در دو ظرفیت  2TB و  4TB، با شروع قیمت $ 349 عرضه می شود.

BeyondCloud های Synology و سایر دستگاه های NAS را می توان از سایت هایی چون    Amazon.com, MacMall, , Newegg.خریداری کرد. BeyondCloud هایی که خریداری می شوند به صورت پیش نصب دارای دو هارد دیسک و نرم افزار DiskStation می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا