آیپدی ها ؛ لایت روم ادوبی بزودی منتشر خواهد شد

آن روز ها که برای انجام هر کار حرفه ای و شاید بدوی هم باید به رایانه پناه می بردیم گذشت، یادش بخیر هنوز صدای کانکشن دایال آپ بد توی گوشمه! اما دیگر مرز ها شکسته شده و کار به گجت هایی پرتابل مثل تبلت ها و فبلت ها کشیده…

ادوبی لایت روم ، نرم افزار کاملا حرفه ای شرکت ادوبی که برای رفع نیاز عکاسان دیجیتالی امروزی طراحی شده هم از این قضیه مستثنا نیست. با توجه به لیست سایت ادوبی، احتمالا توسعه دهندگان ادوبی راه را برای آیپد هموار کرده و این اپ را به همراه یک اشتراک کلاد 99$ با ویرایش پایه ای سالانه ارائه خواهند کرد.

Adobe-Lightroom-3-pic7-600x374
این خبر که اصیلاً توسط وب سایت 9To5Mac از آن پرده برداری شد، خط شاخص ادوبی را “توانایی همراه داشتن لایت روم در هر مکان” دانسته است و احتمالا در ورژن آیپد، بخشی از ویژگی های نسخه دستکتاپ را نیز به همراه خواهد داشت. Light room برای دستگاه های موبایلی برای چندین ماه در دست کار بوده و این به ماه می 2013 برمی گردد؛ زمانی که ادوبی یک ایده را برای اپ ویرایش تصویر اش با استایل لایت روم آیپدی را به نمایش گزارده است.

این اپ که بر مبنای کلاد (سرویس هاستینگ ابری) ساخته شده است، در حالی که برای خدمت رسانی به عنوان یک اپ همراه برای نرم افزار فول لایت روم طراحی شده است، در حالت دمو ویژگی هایی را پیشنهاد کرده که مثلا این اپ می تواند تصاویر Raw را از دوربین را وارد سازی کرده و تغییراتی را برای اکسپوژور، کلریتی، سایه ها، هایلایت ها و وایت بالانس ها ایفا کند.

همگام سازی لایت روم با کامپیوتر

این اپ با نسخه دستکتاپ آن همگام سازی شده است و تغییراتی که با انجام می شود در رایانه، آیپد و لپ تاپ نیز در دسترس است.
در می 2013 ادوبی سری اپ استاندارد کریتیو سویت اش را رها کرد و آن ها را مبتنی بر سیستم کلادینگ برپا نمود. لایتروم 5 کمی بعد در ماه ژوئن 2013 ارائه شد و هم به صورت مستقل و هم به صورت پاره ای از سرویس کریتیو کلاد عرضه گردید.

به احتمال زیاد هم لایت روم جدید که برای آیپد عرضه خواهد شد، می تواند تا با هر دو نسخه همگام سازی داشته باشد و همچنین ممکن است برای مشترکین کریتیو کلاد که هزینه ای برای سویت کامل نرم افزاری پرداخت می کنند به رایگان در دسترس باشد.

اگر چه زمان فرا رسیدن این ورژن همچنان مشخص نیست اما مختصر توضیح ظاهری آن در سایت ادوبی حاکی از آن است که این رویداد خیلی هم دور نیست!

منبع : MacRumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا