آیپد Air و تفاوت ها و بهبود های آن در ios 7.1

حدود یک هفته پیش اپل آپدیت جدید iOS 7.1 را برای آیفون، آیپد و آیپاد منتشر کرد. یک هفته بعد زمان بررسی این آپدیت و نگاهی به نحوه عملکرد آخرین نسخه سیستم عامل iOS بر روی آخرین آیپد 9.7 اینچی با نام آیپد Air می‌باشد.

هفته گذشته با کمی غافلگیری اپل آپدیت iOS 7.1 را برای آیفون و آیپد منتشر کرد. به این خاطر می‌گوییم غافلگیری چون انتظار داشتیم یک بار دیگر اپل این نسخه را برای توسعه دهندگان منتشر کند و سپس در دسترس عموم قرار دهد. همچنین از این جهت غافلگیر کننده بود که اپل هیچ تاریخی مشخصی برای انتشار این نسخه اعلام نکرد.

به هر حال iOS 7.1 عرضه شده و اکنون برای همه دستگاه‌هایی که نسخه قبل یعنی iOS 7 را اجرا می‌کردند قابل دسترس و دانلود است، در این لیست، اپل آیپد Air نیز شامل می‌شود. آیپد ایر آخرین آیپد با صفحه نمایش بزرگ اپل است که از هر لحاظ عالی است و یکی از بهترین گزینه‌های خرید تبلت در سال 2014 یا سال 1393 محسوب می‌شود.

قبل از زمان عرضه و انتشار iOS 7.1، از تعدادی از افراد شنیده بودیم که آیپد Air در iOS 7.0.6 با برخی مشکلات مواجه شده است. بسیاری از کاربران از این موضوع شاکی بودند که گاهی اوقات به صورت ناگهانی دستگاه آیپد Air آن‌ها ریبوت می‌شود. اپل قول داده بود که این مشکل را حل کند و آپدیت iOS 7.1 آمده است تا این مشکل را به صورت اساسی برای دستگاه‌های با پردازنده 64 بیت برطرف کند.

ما به این مورد و موارد دیگر در بررسی آپدیت iOS 7.1 بر روی آیپد Air خواهیم پرداخت.

عملکرد آیپد Air به همراه iOS 7.1

برای یک هفته بر روی آیپد Air سیستم عامل iOS 7.1 را اجرا کردیم، این آپدیت بزرگترین آپدیت iOS بعد از آپدیت اصلی 7 iOS در ماه سپتامبر است که موجب تعدادی تغییر در نسخه پیشین شده است.

iPad-Air-iOS-7.1-Review-4-620x465

در میان آن‌ها، بهبود عملکرد، تغییرات طراحی، حل و رفع باگ‌ها و حتی اضافه کردن بعضی از ویژگی‌ها برای دارندگان آیفون و آیپد به ارمغان آورده است. همانطور که گفتیم اهمیت این آپدیت به اندازه iOS 7 یا iOS 8 نیست اما قطعا اهمیت بیشتری نسبت به iOS 7.0.6 دارد و در واقع پلی برای ارائه آپدیت iOS 8 محسوب می‌شود.

سرعت آیپد در سیستم عامل جدید

iOS 7.0 بر روی آیپد Air بسیار سریع است، اما سرعت آیپد Air با آپدیت به نسخه iOS 7.1 به صورت قابل توجهی تغییر نکرده است. قطعا تغییرات قابل توجهی در باز کردن پوشه‌ها و اپلیکیشن‌ها وجود دارد (این تغییرات نسبت به تغییرات در سرعت و عملکرد آیفون 5 یا 4 ناچیز است) اما آیپد Air به دلیل سخت‌افزار بسیار قدرتمند دچار تغییر و تحول زیادی با انجام این آپدیت نخواهد شد.

iPad-Air-iOS-7.1-Review-1-620x461

بخاطر همان افزایش سرعت در اجرای انیمیشن‌های سیستم عامل که اپل به آن اشاره کرده بود، همه چیز در iOS 7.1 روان و سریع‌تر شده است. به صورت کلی باید بگوییم که با آپدیت به نسخه iOS 7.1 دستگاه آیپد Air شما روان‌تر و سریع‌تر خواهد شد.

اپلیکیشن‌های جدید در آیپد Air

همانطور که در نقد‌های گدشته گفتیم، بعضی از کاربران از اجرا نشدن بعضی از اپلیکیشن‌ها در iOS 7.1 شکایت داشتند، برای مثال اپلیکیشن Facebook، دارندگان آیپد می‌گفتند بعد از آپدیت به نسخه iOS 7.1 این اپلیکیشن بعد از باز شدن سریعا کرش می‌کند.

به شخصه چنین مشکلی بر روی آیپد Air خود نداشتم و همه اپلیکیشن‌ها به راحتی هر چه تمام تر باز و بسته می‌شوند. اپلیکیشن‌های توییتر، فیسبوک، گوگل کروم، آمازون و یوتیوب به راحتی بعد از آپدیت به نسخه iOS 7.1 باز می‌شوند. اپلیکیشن‌های پیشفرض نصب شده اپل بر روی آیپد Air نیز به راحتی کار خود را انجام می‌دهند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

عمر باتری آیپد Air تغییر کرده؟

یکی از سوال‌های بزرگ و اساسی در مورد هر آپدیت iOS نحوه مصرف باتری آن نسخه است. و بیشترین سوال‌ها در مورد مقدار مصرف باتری iOS 7.1 بر روی آیپد Air پرسیده می‌شود.

تا بدین لحظه هیچگونه تغییر محسوسی در مقدار مصرف باتری این دستگاه مشاهده نشده است. آیپد Air، همان مقدار شارژ باتری را نگه می‌دارد و می‌توان چند روز بدون زدن به برق از شارژ دستگاه استفاده کرد.

برای بیشتر کاربران عمر باتری دستگاه تغییر نداشته و همان مقدار باتری فوق العاده را آیپد Air حفظ می‌کند. اگر بعد از آپدیت به این نسخه دچار مشکلی در باتری دستگاه شدید این مطلب را مطالعه کنید.

پیشرفت ارتباطات در iOS 7.1

وای فای بسیار عالی عمل می‌کند. بخش‌های ارتباطی دستگاه همچون بلوتوث و سیم کارت نیز هر کدام سالم هستند. بنابراین در بخش ارتباطات آیپد Air هیچ تغییری رخ نداده است.

باگ‌ها و مشکلات آیپد Air بعد از آپدیت

بعد از اینکه در سال گذشته اپل دستگاه‌های خود با پردازنده بسیار قدرتمند 64 بیت را عرضه کرد، مشکلات و باگ‌هایی در این دستگاه‌ها وجود داشت، اکنون آپدیت iOS 7.1 قرار است همه این مشکلات را برطرف کند. بزرگترین مشکل همان ریبوت‌های ناگهانی دستگاه بود که به شخصه با چنین مشکلی رو به رو نشده‌ام.

شنیده‌ها حاکی از این است که بعد از آپدیت آیپد Air به iOS 7.1 این مشکل کاملا برطرف شده و دیگر از ریبوت‌های ناگهانی خبری نیست.

اپل همچنین بخش آگاه سازی FaceTime را درست کرده و اکنون با همه دستگاه‌ها سینک می‌شود، این باگ در نسخه iOS 7 وجود داشت. همچنین برخی باگ‌ها در بخش امنیت و حفاظت دستگاه از هکر‌ها انجام شده است که باعث می‌شود نیاز ما برای آپدیت به این نسخه بیشتر شود.

تا کنون نیز در آپدیت iOS 7.1 هیچگونه باگ یا مشکلی وجود نداشته، و این آپدیت بر روی همه دستگاه‌ها با موفقت نصب می‌شود و قابل استفاده است.

ویژگی های جدید آی او اس 7.1

چند ویژگی جدید همراه با آپدیت iOS7.1 به آیپد Air اضافه می‌شود که با اسم آن‌ها را نام می‌بریم. اولین ویژگی اضافه شده که بسیار نیز کاربردی و مهم است اپلیکیشن تقویم است که بسیار کاربردی تر شده است. صفحه نمایش بزرگتر باعث می‌شود اتفاقات و حوادث هر روز و تاریخ‌های مهم را مشاهده کنید. در iOS 7.1، اپل سعی کرده اتفاقات را به صورت ماهانه نشان بدهد. این یک تغییر بسیار کوچک است اما بسیاری از دارندگان آیفون و آیپد از این اتفاق خوشحال خواهند شد.

iPad-Air-iOS-7.1-Review-2-620x483

بعد از آپدیت به iOS 7.1 شما می‌توانید با دست‌های خود سیری را کنترل کنید، بدین معنی که در زمان صحبت کردن نیازی نیست نگران جستجو های ناموفق باشید و برای صحبت کردن می‌توانید دست خود را بر روی دکمه خانگی بگذارید حرف خود را بزنید و سپس دکمه خانگی را رها کنید.

اگر می‌خواهید از کلیه ویژگی‌های جدید 7.1 iOS اطلاع یابید مطلب رو به رو مطالعه کنید: آپدیت iOS 7.1 با ویژگی ها و بهبود های تازه ای عرضه شده

آیا باید iOS 7.1 را بر روی آیپد Air نصب کرد؟

اگر با مشکل ریبوت شدن دستگاه به صورت ناگهانی رو به رو بوده‌اید پس همین الان شروع به آپدیت و نصب نسخه iOS 7.1 کنید تا این مشکل به صورت کامل رفع شود. همچنین اگر به دنبال سرعت بیشتر و عملکرد بهتر دستگاه خود هستید این آپدیت به شما کمک می‌کند که هر دو را به علاوه ویژگی‌های بیشتر در اختیار داشته باشید.

اما اگر می‌خواهید در آینده دستگاه خود را جیلبریک کنید، باید متوجه باشید که این نسخه قابل جیلبریک نیست.

اگر دوست دارید شیوه‌های نصب و آپدیت کردن به نسخه iOS 7.1 را بدانید، مطلب زیر را مطالعه کنید:

آموزش دو شیوه برای نصب iOS 7.1 روی آیفون و آیپد

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا