آیدیلات و آیپد جایگزینی برای سینمای خانگی

در عصر حاضر که شما می توانید جدیدترین فیلم ها را در آیپد و هر مدل از آیفون خود تماشا کنید ، این سوال پیش می آید که مردم دقیقا به چه دلیلی به تئاتر رفته و علاقه به دیدن فیلم واقعی دارند مگر در مواردی که شما طرفدار فیلم های پروژکتوری که صدای رساتر دارند و بیشتر بیننده را با حس فیلم درگیر می کنند باشید که خب احتمالا دلیل هم همین است.

6a00d83452a77469e20176171eea87970c

اگر شما باور می کنید که اختراع جدید اپل که سه شنبه منتشر شد بزودی عرضه شود ، این شرکت می تواند اختلالی در هالیوود و سینماها وتئاترهای آن ایجاد کند. سیستم آی دلایتد که بوسیله چن تانین طراحی شده یک میکرو پروژکتور است که شما می توانید به کمک آن و آی گجت های اپل از لذت یک سینمای خانوادگی برخوردار شوید. به کمک این میکرو پروژکتور و آیفون یا سایر آی گجت های اپل شما قادر خواهید بود تصویر مورد نظر تان را بر روی دیوار انداخته و در عین حال از سیتم صوتی آی گجت تان بهره مند شوید. شما بوسیله آن می توانید بواقع یک سینمای خانگی در خانه یا محل کارتان داشته باشید.

t

به عبارتی دیگر توصیف یک سیستم پخش ویدیو با استفاده از کامپیوتر، لب تاب و میکروپروژکتور های جداشونده صورت می گیرد ، طبق این ادعا ممکن است آیپدها در آینده دارای یک یا دو میکروپروژکتور جدا شونده باشد ، این پروژکتور به گونه ای است که هرگاه کاربر روی آن کلیک کند دستگاه iOS شروع به اجرای فیلم روی دیوار روبه روی آن ها ، دیوارهای یک دفتراداری یا روی صندلی های قطار در یک اتاق نمایش فیلم کوچک می کند.

Screen-Shot-2014-07-29-at-19.53.48

این اختراع ثبت شده نشان می دهد که چگونه آیپد می تواند مانند یک ریموت کنترل که پروسه ارائه یک فایل ویدیویی توسط پروژکتور را کنترل می کند استفاده شود ، در حین حال تبلت هم می تواند توسط بلندگوهایی که روی آن تعبیه شده است  به عنوان  بخش صوتی مربوط به اجرای فیلم ایفای نقش کند.  حتی امکان دارد سایز صفحه نمایش افزایش پیدا کند ، در شکل زیر توضیح می دهیم که در این اختراع ثبت شده چگونه دو پروژکتور در یک صفحه نمایش مجاور هم قرار داده می شوند به طوری که هرکدام از آن ها بخشی از یک تصویر بزرگ را نمایش دهند .

00000Screen-Shot-2014-07-29-at-19.53.36

آی پروژکتورها همچنین می توانند یک بار بدون وصل کردن سیم کار کنند.

در حالیکه اکثر طراحی ها در اختراع جدید مینی پروژکتور آن  را به عنوان بخشی  از آیپد می دانند ولی برخی دیگر نیز اینگونه نیستند ، مثلا فقط برای یک بار این پروژکتورها می توانند بدون سیم کاربرد داشته باشند که دیگر بخشی از آیپد نخواهد بود ، اما چون این اتفاق فقط یک بار و بدون تکرار می افتد می تواند از اینکه آیپد شما به یک وسیله جاگیر و بی ارزش تبدیل شود جلوگیری کند.

این سیستم پخش ویدیو به کاربرده شده در کامپیوتر و تبلت که دارای دو میکروپروژکتور است در 30 ژانویه سال 2012 اختراع شده است . در حال حاضر ما فقط مجبوریم منتظر باشیم و ببینیم آیا شرکت اپل واقعا می خواهد این برنامه را در آیپد خود تعبیه کند؟ هم چنین امیدواریم که iBore ها ( یعنی کسانیکه که آخرین گجت ارائه شده توسط اپل را خریداری کرده و در هرفرصتی که پیش می آید درباره آن حرف های من در آوردی می زنند ، و به طور جدی معتقد هستند که شنوندگان به حرف های آن ها توجه داشته و بر اساس این حرف ها خرید های خود را انجام می دهند . ) نتوانند به راحتی از این فرصت برای پخش فیلم های خانوادگی خود و به شهرت رساندن خود و حرف های بی اساسشان استفاده کنند.

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا