نرم افزار اپل استور آنلاین برای آیپد عرضه شد

نرم ازار اپل استور برای خرید آنلاین محصولات اپل (برای کسانی که در خارج از ایران زندگی میکنند) عرضه شد.

حدوداٌ سه و نیم سالی می شود که اپ  apple store for ipad به صورت اختصاصی برای آیفون طراحی و ارائه شد. اما گویا پس از مدت ها سرشان به ابر خورده و پس از یک قرن و اندی زمان تصمیم گرفتند اپی مشابه آیفون برای آیپد نیز طراحی کنند… این اپ جدید کم و بیش از زیبایی طراحی iOS 7 بهره می برد و سعی اش بر آن است تا از نگاره هایی با بالاترین کیفیت استفاده کند. همچنین برای ایجاد تجربه ای استثنایی برای کاربران از پنل های همرنگ با پس زمینه استفاده خواهد کرد.

جایی که همه چیز زیبا به نظر برسند… این چیزی است که در صفحات آیتم های جداگانه دستور العمل طراحی اپ اپل استور شده است. یعنی وقتی می خواهید یک آیتم، فضای ذخیره سازی، بخش های مورد اتصال، محتوای کادر و اطلاعات خدمات پس از فروش را انتخاب کنید، این رنگ است که همچنان نقش می رویاند و همچو قطره اشکی جاری می شود… کمی هم هنری صحبت نمائیم… :دی
اگر هم خواستید می توانید بر روی رنگ را لمس کنید تا گزینه های انتخاب رنگ را در نوار گوشه پائینی سمت راست (یا بالایی در حال عمودی) در اختیار داشته باشید. لمس بخش فضای ذخیره سازی (Storage) به شما یک نوار زمینه در راست می دهد که به توضیح اندازه انتخاب و چرای این که شما باید این را به جای دیگری انتخاب کنید می پردازد. برای مدل WiFi و شبکه ای هم چنین داستانی پای برجاست.

apple_store_ipad_app_1

فعل و انفعالات وابسته به حرکت (Gesture-based interactions) هم که دیگر به جای خود… با این قابلیت می توانید به صورت نرم و کاملا یکدست در میان لیست های صفحات دسته بندی به چرخش بپردازید. با پینچ کردن صفحه [همان باز و بسته کردن همزمان دو انگشت] نیز امکان دارید تا خیلی شیک و مجلسی بین خانه های کوچک و بزرگ محصولات مانور بدهید و … .

از این ویژگی ها که بگذریم، یک چیز کاملاً انحصاری که در آیپد جدید اضافه خواهد شد، بخش Now Trending به معنای گرایش های هم زمان است که با استفاده از الگوریتم های قدرتمندش به هایلایت کردن محصولاتی می پردازد که بین افراد مختلف در استور در حالت بازدید و مطالعه است.

البته تنها پوئن منفی این اپ این است که اپل قول یکپارچگی میان ارائه کنندگان (خرده فروشان) فروشگاه به مثابه آن چه در نسخه آیفون اپ دیده ایم را نمی دهد؛ مثلا خدماتی مانند EasyPay از آن جایی که بیشتر بر روی استفاده خانگی آن تا استفاده تلفنی تمرکز شده است ممکن است دیگر وجود نداشته باشد. اما آیپد اپ همچنان توانایی دسترسی مناسب به انتخاب موقعیت جغرافیایی فروشگاه، مشاهده و ثبت قرار ملاقات ها را همچنان می دهد که این یعنی راحتی کار با آیـــپد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا