آیپد دزد صدا

آیپد صدای Teira Manfredda را به او هدیه داد و بعد دزدیده شد!

آیپد دخترک 11 ساله بنام “Teira Manfredda” درون یک کوله پشتی صورتی روی صندلی عقب اتومبیل بود. آیپدی که فقط یک ipad نبود. دزدانی که وارد ماشین “Mazda Protege” آبی تیره ای که بیرون سوپر مارکتی در منتطقه “Eureka” پارک شده بود شدند، احتمالا می دانستند که درحال دزدیدن کوله پشتی یک دختر کوچک هستند. چیزی که احتمالا موقع باز کردن قفل در و برداشتن کوله پشتی نمی دانستند این بود که آنها داشتند صدای “Teira Manfredda” را هم می دزدیدند. صدایی که او با کار سخت توانست بدست بیاورد.

آیپد و بیماری دخترک

“Teira” با یک کروموزم حذف شده که باعث توهم گرایی می شود به دنیا آمده بود. مادر او “Colleen Leydecker” می گوید که بیماری او که “سندروم فلن مک درمید” نامیده می شود برای قابلیت ارتباط برقرار کردن از طریق صدای “Teira” تداخل ایجاد می کند.

درون کوله پشتی دزدیده شده “Teira” یک آیپد بود که توسط آن دختر یازده ساله برای ارتباط برقرار کردن با دنیا از طریق یک برنامه ی آیپد به اسم “Scene&Heard” استفاده می شد. مادر او می گوید که دایره لغات “Teira” با استفاده از این برنامه ی آیپد از 150 کلمه به نزدیک 350 کلمه رسید.

او میگوید: “ما شاهد یک انفجار بزرگ زبانی بودیم! برای مثال، اگر او یک نوشیدنی می خواست ، می توانست توسط آیپد و برنامه مخصوص اشاره کند و بگوید که شیرکاکائو میخواهد یا آب. اینجوری نبود که ما بگوییم این را می خواهی یا این؟ و او به ما زل بزند چون ما چیزی که او میخواست را نمی گفتیم.برای اولین بار در عمرش او می توانست تصمیم های خودش را خودش بگیرد.

عکس هنگام خرید آیپد

داستان جمع آوری پول Teira Manfredda برای خرید آیپد:

مادربزرگ او “Debbie Bettencourt” می گوید که دختر و دامادش از اینکه آیپد دخترشان دزدیده شده بود خیلی ناراحت شدند ، مخصوصا بعد از همه تلاش هایی که او برای بدست آوردنش کرد. مادربزرگ او همچنین گفت: ” نوه من “Teira” بعد از فروختن بیشتر از 3000 جعبه شکلات دختران پیشاهنگ توانسته بود خرید آیپد را ممکن کند. او بهترین فروشنده در کالیفرنیای شمالی بود. این چیزی نیست که بدون تعهد و پشتیبانی جامعه اتفاق بیفتد.”

مادر “Teira”میگوید پشتیبانی جامعه ، مخصوصا فروشگاههایی مثل سوپر مارکتی که وقتی هوای بیرون بد بود به دختران پیشاهنگ اجازه میداد شکلات های خود را داخل مغازه بفروشند خیلی به او کمک کرد. آنها متوجه شدند که فروختن این شکلات ها راهی بود که “Teira” بتواند آیپد خود را بخرد به خاطر اینکه او و شوهرش که بیکار است و قدرت خرید آیپد را ندارند ، نمیتوانستند برای او بخرند. به علاوه دخترشان که در سن 9 سالگی مسئولیت او را از یک یتیم خانه بر عهده گرفتند. این زوج همچنین دو پسر دوقلو 5 ساله نیز دارند.

مادر او که رئیس گروه پیش آهنگان “Teira” هم هست میگوید: “ما هر دقیقه از زندگی مان را به فرختن شکلات ها اختصاص دادیم و این کار هم همیشه آسان نبود ، ولی با کمک جامعه ، بالاخره توانستیم موفق شویم چون میدونستیم که این چیزی بود که او به شدت نیاز دارد.”

او همچنین می گوید که دیدن دخترشان درحال جستجو برای آیپد خیلی ناراحت کننده است. او نمی داند که آیپد دزدیده شده است ، او فقط می داند که آیپدش نیست. شما چجوری به کسی توضیح میدهید که صدایت را دزدیدند؟! در حالی که این دختر بچه دیگر قدرتی برای خرید آیپد ندارد.

“Kathy Johanson” یکی از مدیران دختران پیش آهنگ محلی دفتر کالیفرنیای شمالی میگوید که مادر او بعد از دزدیدی با او تماس گرفت. او ادامه می دهد: ” او می دانست که من چقدر به “Teira” و دستاوردهایش افتخار می کنم. این واقعا یک موقعیت ناراحت کننده است. شاید فروختن 3000 جعبه شکلات یک دستاورد بزرگ به نظر نرسد ، ولی این یعنی بیشتر از 250 کارتن! این کاری است که فقط تعداد انگشت شماری از دختران کالیفرنیای شمالی میتوانند انجام دهند.”

او میگوید که کل جامعه وقتی “Teira” داشت شکلات هایش را میفروخت با او همراه شدند. او امیدوار است که این اتفاق هم اکنون دوباره بیفتد. در واقع این جامعه بود که این هدیه را به او داد ، من واقعا امیدوارم که جامعه دوباره به او کمک کند تا دوباره آبپدش را بدست بیاورد.

گروهبان “Steve Watson” از دایره پلیس “Eureka” می گوید چند کار هست که مردم میتوانند برای جلوگیری از دزدی از خودروشان و بالابردن احتمال پیداشدن اشیا دزدیده شده انها انجام دهند. او میگوید که مهم ترین چیز ها پنهان کردن اشیا قیمتی از دید و پارک کردن ماشین در یک ناحیه کاملا روشن است. او همچنین می گوید: ” بیشتر جرم ها ، جرم های موقعیت هستند. دزدها به دنیال اینکه چه چیزهایی آسان به دست می آیند و ریسک کمتری دارند هستند.” او پیشنهاد می کند برای کمک به پیدا شدن اشیا دزدیده شده ، شماره سریالی که روی وسایل الکترونیکی هست را یادداشت کنید ، در این صورت اگر این وسیله جایی پیدا شد یا برای فروش قرار گرفت ، ما میتوانیم از طریق سیستم هایمان آن را پیدا کنیم ، بدون یک شماره سریال ردیابی یک وسیله بسیار دشوار است.

کمک برای خرید آیپد دخترک

آنها همینطور با انتشار این خبرنامه اعلام کرده اند که اگر کسی این کوله پشتی یا آیپد را پیداکرد، میتواند بدون هیچ گونه سوال و جوابی آن را به دفتر دختران پیشاهنگ این منتطقه تحویل بدهد یا برای کمک مالی با شماره مادر او که به همراه خبرنامه منتشر شده است تماس بگیرند. ما هم امیدواریم که نه تنها “Teira” ، بلکه همه بچه ها با مشکلاتی مثل این دختر بچه 11 ساله بتوانند یک زندگی شیرین و شاد را تجربه کند…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا