آیپد مینی علایق کاربران

آیپد مینی با وجود قیمت زیاد همچنان در صدر علایق کاربران

ما اخیرا در حال انجام یک سری تحقیقات برای اندازه گیری میزان علاقه کاربران نسبت به تبلت ها و مخصوصا تبلت تازه وارد آیپد مینی بودیم و چیزی که من به شخصا در این تحقیقات به آن علاقه مند بودم بررسی عمیق تر مدل 7 اینچی ipad mini در ارزش خرید و مشخصات کلیدی آن نسبت به دیگر تبلت های بزرگ برای مصرف کنندگان است.

درنظر داشته باشید که تحقیقات ما ریشه در قوم شناسی و روش های مشاهده هستند ، نه فقط یک نظرسنجی ساده. ما با کاربران مصاحبه می کنیم و سعی می کنیم که مسائل را از دید آنان ببینیم. میتوانیم این جور بگوییم که ما تلاش می کنیم بگذاریم که نظرات و دیدگاههای کاربران به شکل گیری دیدگاه های ما کمک کند نه بر عکس این موضوع. به خاطر همین روش است که ما در طی 30 سال تصمیم گیری خلاقانه هیچ گاه به مشکل برنخورده ایم.

یک مورد دیگر که برای افرادی که با کار ما آشنا نیستند میتوانیم اضافه کنیم این است که ما کاربرانی را برای مصاحبه نشانه گیری می کنیم که مدت زیادی از آن محصولات استفاده می کنند و درگذشته با وسایل مشابه آن کار کرده اند ، نه افراد تازه وارد به دنیای دیجیتال.

ipad mini article about

آیپد مینی نسل بعد و انتظارات کاربران

یک مورد که ما متوجه آن شدیم این است که تقریبا هرکسی که در مصاحبه با ما نسبت به آیپد مینی علاقه نشان می دهد ، انتظار دارد که نسخه بعدی ipad mini دارای صفحه نمایش رتینا باشد. جالب این است که این موضوع برای آنان عامل بازدارنده ای برای خریداری این محصول در این ایم کریسمس نشده است. وقتی که بیشتر روی این که چرا تمایل به صبر کردن ندارند تمرکز کردیم ، جواب بیشتر آنها این بود که قصد آنها در طول زمان این بود که تعداد زیادی از این محصول را داشته باشند ، نه فقط یکی. به صور ایده آل یک دستگاه برای هر فرد خانواده. پس منطق آنها اینجور حکم می کند که وقتی نسخه جدید آمد ، نسخه قدیمی را به دست یکی دیگر از اعضای خانواده می دهند. این منطق قبلا برای نت بوک ها استفاده می شد.

قیمت این دستگاه در بیشتر موارد دلیل برتر انتخاب آیپد مینی به جای آیپد برای کاربران است. ولی برای بیشتر کاربران میزان بالای قیمت آیپد مینی یک عامل بازدارنده نبود. یکی از برداشت های کلیدی ما این است که که درک مفهوم آیپد مینی و آپید در جمع تبلت ها این است که با وجود اینکه شما پول بیشتری پرداخت می کنید ، چیزهای بیشتری نیز دریافت می کنید. این موضوع همچنین در زمینه کیفیت سخت افزار و نرم افزار ، اکوسیستم آن و مهم تر تجربه کار با آن نیز صدق می کند.آیپد نسل جدید

دسته بزرگی از کاربرانی که با آنان مصاحبه کردیم ، هنوز صاحب یک تبلت نشده بودند و در همه سطح های مالی نیز بودند. آن دسته از افراد که درآمد کمتری داشتند ، قصد تحقیق بیشتر درمورد دیگر تبلت های 7 اینچی را داشتند که 3 عنوان برتر نکسوس7 ، کیندل فایر HD و نوک HD بودند. حتی باوجود این نظرات ، بیشتر از 60% آنان گفتند که هنوز هم تمایل به خرید ipad mini را دارند.

آیپد مینی و میزان محبوبیت

وقتی که ار دلایل و کاربرد های مورد نظر کاربران برای خرید آیپد مینی سوال پرسیدیم ، یک کاربرد کلیدی این بود که هرکدام از شرکت کنندگان که دارای فرزند بودند ، آن را یک بخش از پروسه پادگیری فرزندشان معرفی کردند. این مورد ما را تعجب زده نکرد. چیزی که ما را شگفت زده کرد این بود که بیشتر از نصف کسانی که آن را برای استفاده در پروسه یادگیری فرزندانشان عنوان کردند ، باور داشتند که آیپد و آیپد مینی در آینده نزدیک در مدارس قرار خواهد گرفت و یادگیری کامل استفاده از آن را خیلی مهم میدانستند و گفتند مهم است که همان تکنولوژی را که در مدرسه برای یادگیری از آن استفاده می کنند را در خانه هم داشته باشند.

آیپد مینی دلایل خرید

این قسمت از نظرات خیلی جالب است. ما در اینجا دوباره شاهد یک نظریه را داری که قبلا در مورد کامپیوتر های رومیزی و نوت بوک ها استفاده می شد هستیم و واقعا بر این باور هستیم که داریم وارد دنیای ادبیات لمسی می شویم.

ipad mini و کامپیوتر شخصی

یک عقیده که ما به شدت و بیشتر از همیشه به آن اعتقاد داریم این است که تبلت ها (مثلا ipad mini ) دارند جای کامپیوتر های شخصی را به سرعت در دل کاربران تصاحب می کنند. این عقیده دوباره مارا بر این باور می دارد که این بازار تبلت ها در آینده خیلی بزرگ تر از آنچه که بازار کامپیوتر های شخصی و نوت بوک ها بودند خواهد شد و همچنین باور داریم که در بزرگی ، به بازار تلفن های هوشمند نیز نزدیک تر می شوند.

تخقیقات ما همچنان نشان می دهد که هم اکنون مردم همان طور راجع به تبلت ها فکر می کنند که در قدیم به نوت بوک ها فکر می کردند و تایید این که تبلت ها عامل سقوط کامپیوتر های شخصی خواهند بود است.

کامپیوتر ipad mini

همچنان ما می شنویم با وجود اینکه قیمت چیزی است که آنها نمی خواهند خیلی ارزان باشد ، مصرف کنندگان باهوش هستند و برای ارزش واقعی پول پرداخت می کنند. ما بر این باور هستیم که افراد زیادی فکر می کنند که برای عده زیادی قیمت یک دستگاه مشخص کننده خریدن آن است و تحقیقات ما همچنان نشان می دهند که این باور درست نیست. اگر افکار عمومی راجع به تبلت ها همچنان دلایل شخصی و احساسی داشته باشند ، همیشه جایی برای قیمت های بالاتر برای تبلت های جدید هست.

اگر ما یکی از کارکنان رقیبان اپل بودیم ، چیزی که نگران آن بودیم این بود که آپید و شاید هم مخصوصا آیپد مینی به تبلت هایی که قسمت عظیمی از بازار ها کارشان را به آن می سپارند و تبلت استاندارد تبدیل شود. به نظر ما ، خانواد آیپد تنها تبلت بازار است که امکانات کاملی را ارائه می دهند. مهم ترین نکته این است که قیمت ، آنقدر که فکر می کردیم برای کاربران موضوع مهمی نیست و کاربران در رقابت آیپد و سایر تبلت ها ( که نا با همه انان به صورت گسترده ای کار کردیم) ، آپید را انتخاب می کنند. این مقایسه و این که قیمت ، مشخص کننده اصلی برای خرید تبلت ها نیست چیزی است که رقیبان اپل باید از آن بترسند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا