تکنولوژی جدید در صفحه نمایش آیپد پرو ؛ دقت و حساسیت بیشتر

تبلت 12.9 اینچی اپل که به آیپد پرو معروف شده ، گفته می شود که صفحه نمایشی انعطاف پذیر خواهد داشت و دقت و حساسیت آن افزایش یافته است ، گفته می شود تکنولوژی جدیدی در زمینه نیروی مربوط به صفحه نمایش تبلت ها معرفی خواهد شد.

طبق گزارش جدیدی که Electronic Times منتشر کرده است ، اپل در نظر دارد که از پنل هایی که ساخته شده از مواد  سیم های نانوی نقره AgNW هستند استفاده کند. بنا به گزارش ها این پنل ها دقت و سرعت صفحه نمایش را افزایش می دهند ، و نکته مهم و حیاتی برای اپل این است که دستگاه را طوری طراحی کند در تمامی فضای 12.9 اینچی نیروی لمسی متمرکز شده باشد و همه جا حساسیت بالا و در عین حال یکنواختی داشته باشد.

اپل به دنبال رو کردن رویکرد جدیدی در زمینه نیروی صفحه لمسی می باشد ، و طبق گزارش ها و شایعاتی که وجود دارد این شرکت به دنبال تست کردن محصولات صفحه نمایش مربوط به کارخانه های سامسونگ ، ال جی ، صفحه نمایش شرکت های ژاپنی و سایر کمپانی ها است .

گزارش ها قبلا تاریخ عرضه این دستگاه را سال آینده می دانستند با توجه به این تحولات ، گزارش ها پیش بینی می کنند که در اواخر سال 2015 آیپد پرو وارد بازار شود ، طبق گزارش ها پنل لمسی جدید مبتنی بر AgNW فواید زیادی را برای اپل داشته است از جمله اینکه موجب شده اپل بتواند استفاده از عنصر  indium را که در پنل های لمسی قبلی خود به کاربرده و عنصر نایابی می باشد کنار بگذارد از این رو لازم نیست خیلی هزینه و وقت برای این عنصر صرف کند.

ظاهرا عده ای هم می گویند که اپل لایه نازکی از یاقوت کبود را به صفحه نمایش آپید پروی 12.9 اینچی خود خواهد افزود ، هرچند این هم برای تولیدکنندگان سخت است که یاقوت کبود به اندازه 12.9 اینچ استخراج کنند و لایه ای برای این پنل بسازند.

iPad-Air-2

 

شایعات اخیر همچنین به برخی ویژگی های جدید درباره آیپدپرو پرداخته بودند و نرم افزارهای مخصوص آن را نیز تا حدی معرفی کرده بودند ، بزرگ ترین تبلت شرکت اپل دارای تکنولوژی مربوط به چیپ های  NFC خواهد بود ، اما گفته می شود که بعید است از سیستم Apple Pay  در آن استفاده شود. همچنین گزارش ها نشان می دهد که یک پورت به نام پورت  USB-C در آن وجود دارد ، که هنوز مشخص نشده که آیا قرار است جایگزین کابل نوری شود و یا مکمل آن خواهد بود . یکی دیگر از مواردی که برای اولین بار در یک تبلت دیده می شود معرفی یک قلم بلوتوثی حساس به لمس می باشد ، که به عنوان یک کلید همه کاره در آیپد پروی جدید عمل خواهد کرد.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا