احتمال معرفی آیفون 5.8 اینچی با صفحه‌ی خمیده در سال 2017

بر اساس گفته‌های مینگ-چی‌کو، آنالیزگر KGI Securities، اپل به دنبال این است که تا سال ۲۰۱۷ در یک بازبینی عظیم از دستگاه خود نمایشگر آن را به یک نمایشگر 5.8 اینچی خمیده‌ی AMOLED تبدیل کند. به‌علاوه در این بازبینی قرار است طراحی فلزی بدنه که دیگر چندان منحصر به فرد به نظر نمی‌رسد تغییر کرده و احتمالاً طراحی شیشه‌ای آیفون 4 و 4s جایگزین آن شود.

DSC_1056

ما انتظار داریم مدل جدید آیفون با طراحی جدید اما مشابه با آیفون 4/4s تا سال ۲۰۱۷ معرفی شود؛ یعنی پشت و جلوی این دستگاه به شیشه و دور تا دور آن با فلز مجهز شود. تفاوت این‌جاست که مدل جدید احتمالاً با نمایشگر و بدنه‌ی خمیده، و چند ویژگی مهم دیگر مثل صفحه‌ی نمایش 5.8 اینچی AMOLED، شارژ بی‌سیم و تشخیص بیومتریک (چهره یا عنبیه) معرفی خواهد شد. از این رو با توجه به طراحی خمیده، ممکن است مدل جدید از آیفون 5.5 اینچی کوچک‌تر به نظر برسد.

کو با توجه به موجودی نمایشگرهای AMOLED مورد نیاز اپل برای تولید این تلفن جدید، برای خط تولید این شرکت در سال ۲۰۱۷ دو سناریو دارد. اگر اجزای مورد نیاز موجود باشد، اپل یک آیفون 4.7 اینچی LCD و یک آیفون 5.8 اینچی AMOLED دیگر معرفی خواهد کرد. اما اگر تولید صفحه‌ی نمایش AMOLED به اندازه‌ی خواسته‌ی این شرکت نباشد، او معتقد است که اپل دو آیفون 4.7 و 5.5 اینچی LCD مانند حالت فعلی، به اضافه‌ی یک مدل 5.8 اینچی AMOLED رده‌ی بالاتر عرضه خواهد کرد.

چنین تغییر بزرگی در سال ۲۰۱۷ احتمالاً بخشی از یک برنامه‌ی بزرگتر برای پشت سر گذاشتن الگوی دو ساله در تغییرات عظیم‌تر در طراحی بدنه باشد. آیفون 6s و 6s پلاس نماینده‌ی دومین سال از طراحی بدنه‌ی فعلی دستگاه هستند، و طبق معمول آیفون 7 امسال باید تغییر بزرگی در طراحی ظاهری داشته باشد. اگرچه تاکنون اخبار و شایعات تنها از یک سری تغییرات جزئی در آیفون بعدی خبر می‌دهند.

شایعات قبلی با توجه به اخبار مربوط به همکاری اپل با سازندگان نمایشگرهای OLED مبنی بر این بود که این شرکت به دنبال معرفی یک آیفون 5.8 اینچی OLED در سال 2017 یا 2018 است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا