آیفون 5se یا 6c از پردازنده‌ی A9 آیفون 6s استفاده می‌کند

بر اساس شایعات، اپل ماه آینده از آیفون ۴ اینچی خود رونمایی خواهد کرد اما به دلیل اطلاعات سری این شرکت، هنوز هیچ مطلبی به صورت رسمی در مورد این دستگاه تایید نشده است.

با این وجود بر اساس شایعات منتشر شده، این دستگاه یا با پردازنده‌ی ترکیبی A8 + M8، و یا برای قدرتمندتر شدن با ترکیب پردازنده‌های A9 + M9 عرضه خواهد شد.

apple-iphone-5se-6c-could-launch-with-the-a9-cpu-as-the-6s-and-6s-plus-500655-2

بر اساس گزارشی از بلومبرگ، مورد دوم به واقعیت نزدیک‌تر به نظر می‌رسد. اپل نمی‌خواهد دستگاهی معرفی کند که حس کند و کهنه بودن به کاربر منتقل کند. این مسئه تاثیر بسزایی در فروش خواهد گذاشت و بنابراین محتمل است که این شرکت از آخرین نسخه‌ی پردازنده‌های اختصاصی خود در آیفون ۴ اینچی‌اش استفاده کند.

عرضه‌ی آیفون ۷ تا اواخر امسال

از آن جایی که به احتمال زیاد آیفون ۷ با پردازنده‌ی A10 تا اواخر امسال عرضه نمی‌شود، مسئله‌ی تفاوت میزان قدرت پردازشی میان مدل پرچمدار و میان رده از این نظر مشکل خیلی بزرگی نخواهد بود، و حتی بر اساس قیمت، این روش منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

از طرف دیگر، شایعات از معرفی آیپد ایر ۳ با تراشه‌ی A9X، یعنی همان تراشه‌ای که در حال حاضر بر روی آیپد پرو وجود دارد خبر می‌دهند. بنابراین در این قسمت هم باید شاهد افزایش چشمگیر توان باشیم.

از آنجایی که هنوز هیچ خبری به طور رسمی تایید نشده است، ما نمی‌توانیم حتی نام این آیفون ۴ اینچی را هم به یقین بگوییم. البته منابع مختلف تاکنون اسامی متفاوتی را به این دستگاه نسبت داده‌اند. برخی این موبایل را به خاطر نمایشگر ۴ اینچی، آیفون 5se، و برخی دیگر با استناد به قاعده‌ی بالا یعنی القای حس نو بودن، آن را آیفون 6c نامیدند.

با وجود این که هر دو دستگاه اواسط ماه مارس معرفی می‌شوند، اما اپل هنوز تاریخ دقیقی برای رونمایی آنها اعلام نکرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا