دهم اکتبر آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وارد چین می شود

اسناد محرمانه ای که این روزها در مورد آیفون 6 و واردات این گوشی به کشور چین افشا شده است نشان می دهد که تا تاریخ 10 اکتبر آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وارد بازار چین می شود. در سال گذشته آیفون 5 اس و آیفون 5 سی به محض تولید وارد بازار چین شدند اما امسال خریداران آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در چین به دلیل عدم واردات این گوشی ها به کشورشان از گوشی های قاچاق شده استفاده کردند.

کسانی که بیرون از فروشگاه مرکزی اپل در شهر نیویورک منتظر عرضه آیفون های جدید بودند گفته اند که این محصول دست به دست می شده و به دست افراد مشکوکی می رسیده است که احتمالا همان کسانی بوده اند که در قاچاق گوشی به کشور چین نقش داشته اند.

دهم اکتبر آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وارد چین می شود

بر اساس این سند محرمانه مشخص شد که فروشگاهی ناشناس قصد دارد تا کارکنان خود را در تاریخ 7 اکتبر به مدت 3 روز به منظور فروش ویژه آموزش دهد. این مطلب حاکی از این است که در تاریخ 10 اکتبر گوشی های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وارد بازار چین می شود. انتظار می رفت که امسال قیمت گذاری های گوشی های آیفون با کاهش یارانه های حامل همراه باشد و این یارانه به خریداران آیفون اختصاص داده شود. همچنین انتظار می رفت که قیمت آیفون 6 با صفحه نمایش 4.7 اینچی معادل 863 دلار باشد. لازم به ذکر است که قیمت گوشی آیفون 5 اس زمانی که برای اولین بار در سال گذشته وارد چین شد نیز 863 دلار بود . علاوه بر این پیش بینی شده بود که قیمت آیفون 6 پلاس با صفحه نمایش 5.5 اینچی معادل 1026 دلار باشد که اینطور نشد و هنوز آیفون وارد کشور چین نشده است.

با توجه به گزارش بلومبرگ، ستاد تنظیم بازار چین درخواست کرده است تا یارانه های حامل را کاهش دهند و در عوض یارانه ای را برای خریداران گوشی های آیفون 6 اختصاص بدهند. در همین گزارش، اشاره شده است که شرکت چاینا موبایل درصدد قطع حدود 2 میلیارد دلار از یارانه های خود برای آیفون است. که نتیجه آن 2 برابر شدن قیمت جهانی آیفون خواهد بود.

دهم اکتبر آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وارد چین می شود

در چین یارانه ها در قالب یک کارت اعتباری به صورت ماهانه در اختیار خریداران تلفن های همراه قرار می گیرد. در حالی که قیمت آیفون 6 تقریبا دو برابر آیفون 5 اس می باشد قوانین لازم الجرایی برای مقامات چین وضع شده است . بر طبق این قوانین مقدار پولی که مقامات به عنوان یارانه برای آیفون جدید در نظر خواهند گرفت نباید بیشتر از  131 دلار باشد. به این ترتیب با محدود کردن یارانه های تلفن همراه در چین، مقدار پولی که باید هر خریدار برای آیفون 6 پرداخت کند افزایش می یابد.

در حال حاضر آیفون 6 قاچاق شده به کشور چین با قیمت 1900 دلار به فروش می رسد در حالی که قیمت آیفون 6 پلاس به 3250 دلار هم می رسد.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا