تست کیفیت آیفون 6 و آیفون 6 پلاس

شرکت اپل یک بیانه رسمی صادر کرده مبنی بر اینکه تست کیفیتی که  بندگیت (bendgate ) ارائه داده است نادرست است . ادعای بندگیت (bendgate ) این بود که هر کس اگر بخواهد می تواند آیفون 6 را در دست بگیرد و با وارد کردن نیروی کافی به آن، پوسته گوشی های آیفون را خم کند. با کمال تعجب گفته می شود که فقط 9 کاربر تاکنون از اپل شکایت کرده اند.

پس از ادعای بندگیت (bendgate ) اپل تصمیم گرفت به منظور اطمینان بیشتر کسانی که مایل به خرید آیفون 6 و آیفون 6 پلاس هستند تست کیفیت را برای آیفون های جدید تولید شده انجام دهد. تعدادی از روزنامه نگاران در آزمایشگاه اپل که در آن جدیدترین محصولات اپل تست می شود حضور یافتند. گزارش آنها حاکی از این است که در بیش از 30000 آیفونتست شده در بدنه خارجی گوشی از فولاد و تیتانیوم ضد زنگ استفاده شده است. آزمون های انجام شده شامل تست خمش سه نقطه، تست نقطه ای فشار و تست پیچش بود. همه این تست ها در تایید بیانیه اپل نقش دارد ولی تست خمش سه نقطه ارتباط بیشتری به این موضوع دارد.

تست کیفیت آیفون 6 و آیفون 6 پلاس

اپل می گوید که همه این آزمایش ها در حالات مختلف قرارگیری گوشی بر روی سطح نرم و همچنین سطوح سخت انجام شده است. در طول آزمایش خمش سه نقطه از طرف دیگر یک وزنه 25 کیلوگرمی نیز در نقطه مرکزی آیفون در پشت گوشی به دستگاه متصل شده است و اپل ادعا می کند که هر دو آیفون جدید قادر به تحمل این وزنه بوده اند. تست نقطه فشار نیز با یک وزنه 10 کیلو گرمی و با فشار بسیار زیاد به طور مستقیم بر روی دستگاه اعمال شده است. و در نهایت آزمون پیچش شامل چرخاندن و فشردن آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در جهت های مختلف به منظور آزمون یکپارچگی پوسته آلومینیوم است.

با توجه به مطالب ذکر شده می توان نتیجه گرفت که اپل تمام آزمون های لازم را برای آیفون آنجام داده است و آیفون 6 و 6 پلاس کاملا مقاوم و قوی هستند.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا