آیفون 6 احتمالا با صفحه نمایش یاقوت کبود خواهد بود

اوایل این هفته بود که یک  پتنت از اپل برای استفاده از صفحه نمایش Sapphire (یاقوت کبود) به عنوان یک صفحه نمایش جدید برای آیفون 6 پرده برداری شد. همچنین با توجه به یک گزارش از خبرگزاری Apple Daily تایوان، شریک اسمبلینگ اپل یعنی Foxconn، هم اکنون تولید آزمایشی بر روی 100 واحد را به عنوان یک تولید اولیه آغاز نموده است.

هم اکنون اپل در سنسور اثر انگشت آيفون 5s و محافظ دوربين از ياقوت كبود بهره برده است.

این گزارش خاطر نشان می کند در حالی که این تعداد اندکی از دستگاه ه ها است و دلیلی بر نمونه نهایی نیست، ساخت این محصول، گامی قابل توجه را در آزمایش با متریال یاقوت کبود طی کرده است.

دو کارپرداز اپل یعنی Synopsys و Bern Optics که نقش تامین کنندگی صفحه نمایش یاقوت کبود اپل را بر عهده دارند نیز می گویند: این دو، سرمایه گزاری بزرگی را در تجهیزات اخیر اپل داشته اند و با تجدید قوای کافی، اپل را به سرازیری در پیشرفت کالا هدایت نموده اند.

همچنین از گوشه و کنار خبر هایی تائید نشده به گوش می رسد و خبر از این دارد که اپل در حال کار با شرکت سوئیسی Meyer Burger Technlogies بوده تا به دستگاه های برش جدید یاقوت کبودی دسترسی پیدا کند. یاقوت کبود هم اکنون هم در محافظت از دوربین آیفون های کنونی و حسگر های فینگرپرینتی که بر روی iPhone 5S قرار دارند یافت می شود، اما قصد بر این است تا دامنه ی بهره وری از آن گسترش یابد و به پوشش شیشه ای صفحه نمایش هم برسد.

sapphire_furnaces

داستان تنها به همینجا ختم نمی شود؛ در نوامبر سال گذشته هم اپل یک معامله نه چندان خوشایند و تا حدی شکست خورده را با شرکت Technologies GT Advanced منعقد کرد تا بلکه شاید تسهیلات تولیدی یاقوت کبود را در مِسا در آریزونا راه اندازی کند. این ایده تا کنون قابل استفاده نبوده و اپل همچنان با به کارگیری کارکنان خود و GT Advanced Technologies در حال استخدام کارکنانی برای اجرایی کردن مابقی کار در این تسهیلات است.
یاقوت کبود یا همان Sapphire معروف، جایگزینی بالقوه برای شیشه ی محافظ صفحه نمایش شده است و این یکی از مشخصات نمایشگر آیفون 6 است و باز با این حال Corning از این می گوید که Gorilla Glass 3 اش با هزینه ای کمتر عملکردی بسیار بهتر از یاقوت کبود را خواهد داشت.
اپل هم طی گزارش هایی، پوشش های صفحه نمایش سَفایِر را امتحان نموده و آن ها را به تعبیری، نشدنی توصیف کرده است، اما همچنان پیشرفت های حاصله در متریال و تکنولوژی ساخت، ادامه خواهد داشت تا آن که ما بالاخره ادغام تکنولوژی و هنر را در غیر ممکن ها با چشمان خود ببینیم و باور کنیم…

منبع : MacRumors

نگاره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا