3 طرفدار آیفون 6 به ازای هر طرفدار 6 پلاس!

در پی بهره‌برداری از آیفون‌های 6 و 6 پلاس در ماه سپتامبر، یک نظرسنجی جدید از مشتریان ایالات متحده توسط موسسه تحقیقاتی CIRP صورت گرفت که در آن میزان استفاده از این مدل‌ها را در 30 روز اولیه عرضه آنها بررسی نمود.

نتایج این نظرسنجی، امروز توسط یکی از تحلیل‌گران، به نام استیون میلونویچ منتشر گردید که نشان می‌دهد 91 درصد صاحبان آیفون 6 و 6 پلاس، تلفن همراه خود را در 4 هفته اول راه‌اندازی و آغاز به فروش، خریده‌اند. این آمار، در دو هفته اول 86 درصد بوده که تا پایان ماه به 91 درصد رسیده است.

iphone_6_6plus_primary-100413338-primary.idge

هم چنین این موسسه در مورد میزان استقبال و بهره‌برداری از مدل‌های جدید نسبت به مدل‌های سال پیش، مقایسه جالبی انجام داده است. این مقایسه نشان می‌دهد 84 درصد افرادی که آیفون 5 و 5c خریده‌اند، در 30 روز اولیه عرضه، اقدام به تهیه آنها نموده‌اند. در حالی­که این رقم در مورد محصولات جدید امسال، با 7 درصد افزایش، به 91 درصد رسیده است.

با وجودی که هر دو مدل، با تقاضای زیادی روبه‌رو بوده‌اند، بیشتر سهم فروش، از زمان آغاز عرضه اولیه مدل‌های جدید، به آیفون 6 اختصاص می‌یابد، به طوری که با افزایش فروش 6 درصدی، به 68 درصد رسیده، در حالی که آیفون 6 پلاس، 23-24 درصد خریدها را شامل می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد نسبت 3 برابری طرفداران آیفون 6 نسبت به 6 پلاس، کم‌کم رو به کاهش است. اما همان‌طور کهGreg Joswiak قائم مقام شرکت اپل در ماه گذشته اظهار نمود، توازن واقعی و ثابت در میزان علاقه مشتریان، تا زمانی که تولید محصولات محدود نشود، مشخص نخواهد شد.

این توازن به خصوص در کشورهای مختلف، متغیر است. به طور مثال، کشورهای آسیایی نسبت به سایر کشورها، به صفحه نمایش‌های بزرگ، تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

موسسه تحقیقاتی CIRP هم‌چنین بررسی کرده است که آیا مصرف کنندگان، در آینده آیفون 6 یا 6 پلاس می‌خرند یا خیر؟ بالغ بر 40 درصد مصاحبه‌شوندگان، نقشه خرید آیفون 6 را برای سال آینده در نظر دارند.

هم چنین 19 درصد افرادی که از گوشی‌های سامسونگ استفاده می‌کنند، برای خرید آیفون به عنوان تلفن همراه بعدی خود برنامه‌ریزی کرده اند، لازم به ذکر است بیش از نیمی از این افراد، آیفون 6 پلاس را در نظر دارند.

در حالی که اپل در پی به دست آوردن سهم قابل توجهی از سهام بازار می‌باشد، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که کاربران سیستم عامل اندرویدی، به میزانی کمتر از میزان مورد انتظار، به آیفون 6 روی آورده باشند. این تصویر زمانی واقعی تر خواهد شد که موج خریداران اولیه آیفون، رو به کاهش گذارد.

در ماه سپتامبر، زمانی که آیفون 6 و 6 پلاس عرضه شد، بیش از 10 میلیون واحد از آنها در هفته اول عرضه، به فروش رسید. ضمن اینکه تعداد 4 میلیون تای آنها پیش فروش شده بودند. میزان فروش این مدل‌ها، حتی نسبت به سال گذشته نیز پیشی گرفته است. یعنی زمانی که مدل‌های 5 و 5c عرضه گردید و تعداد 9 میلیون نسخه در هفته آغازین عرضه، به فروش رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا