انتشار جزئیات دو مدل آیفون 6 توسط شرکت فاکسکان

وب سایت فرانسوی اپل   IGen.fr  ، یک سری جزئیات مختلف از آیفون6 را منتشر کرده است که مربوط به هر دود مدل 4.7 و 5.5 اینچی می باشد ، این اطلاعات به توصیف حلقه برآمده دوربین در قاب پشتی هر دومدل و سایر مسائل می پردازد. همچنین تصاویری منتشر شده از شرکت فاکس کان مربوط به اجزای داخلی هر دو مدل 4.7 و 5.5 اینچی به ترتیب با  کد ساخت  آن ها یعنی N56 و N61 در این پست وجود دارد.

در این پست نوشته شده است که آخرین مدل آیفون6 یعنی مدل 5.5 اینچی 158 میلی متر طول ، 78 میلی متر عرض خواهد داشت و ضخامت آن 7.1 میلی متر بوده و در محل رینگ دوربین این میزان 7.7 میلی متر می باشد. وزن این گوشی 184.6 گرم یا 6.5 اونس می باشد . همچنین در مورد پروتایپ اول آن ضخامت 7 میلی متر بوده و وزن آن 168.5 گرم یا 5.9 اونس است.

igen_iphone6_dimensions_55

جزئیات مربوط به حلقه دوربین برآمده در تصاویرمربوط به هر دو مدل آیفون6 می باشد ، این برجستگی در رینگ دوربین در مدل 5.5 اینچی آیفون 6 ، 0.67 الی 0.77 میلی متر می باشد اما در مورد مدل 4.7 اینچی این میزان 0.77 میلی متر است. بیرون زدگی در رینگ دوربین هر دو مدل به نظر می رسد مشابه نسل پنجم آیپاد تاچ باشد ، هر چند مشخص نیست که هدف از این کار چیست. طرح کلی مربوط به مدل 5.5 اینچی که  در آن رینگ دوربین برآمده بود چند روز پیش منتشر شد وگفته می شود که مدل 4.7 اینچی نیز مشابه همین است.

در ضمن ، گفته می شود مدل 4.7 اینچی آیفون6 طول 138 میلی متر ، عرض 66 میلی متر خواهد داشت ، ضخامت آن 6.9 میلی متر بوده و وزن آن هنوز مشخص نیست . در مقایسه با این دو مدل آیفون 5S طول و عرض 123 در 58 داشته و ضخامت آن 7.6 میلی متر می باشد.

igen_iphone6_comparison_all

 

یک سایت نزدیک با مسائل تولید مدل 5.5 اینچی ادعا می کند که ظرفیت باتری آن بسیار بالارفته و در حدود 2915 میلی آمپر در ساعت خواهد بود. این عدد در راستای یک نشست در مورد آیفون6 در اوایل ماه جاری مشخص شد. هنوز قطعی نشده که آیا مدل 5.5 اینچی از جنس یاقوت کبود خواهد بود یا نه و این منبع نیز اشاره ای به آن نکرده است اما شرکت اپل گزارش کرده است که 28 مورد صفحه نمایش یاقوت در شرکت فاکس کان در ایالات متحده تولید شده است. و به علت همکاری هایی که بین شرکت GT در آریزونا ( که کار آن استخراج و تولید اقوت کبود می باشد) و اپل گفته می شود این خبر به واقعیت بپیوندد با این حال هیچ شواهد اضافی مبنی بر تایید این موضوع وجود ندارد.

igen_iphone6_protruding_camera

 

سرانجام این منبع اشاره می کند که شرکت اپل از یک ماده بسیار بادوام برای ساخت لوگوی اپل در قاب پشتی این گوشی استفاده خواهد کرد . باند پشتی دستگاه که در شایعات قبلی نیز به آن اشاره هایی شده است گفته می شود در آیفون6 برجسته بوده و به عنوان آنتن عمل خواهد کرد. همچنین گفته می شود اپل در حال کار بر روی ورودی هدفون به اندازه 2.5 میلی متر روی گوشی آیفون6 می باشد  اما فعلا به علت اینکه می ترسد شرکت های مربوط به تولید لوازم جانبی صوتی شاکی شوند چیزی درباره جزئیات آن نگفته است.

بنا به گزارش هایی که در ابتدای این هفته منتشر شد صدور گواهینامه ورود آیفون6 به خط تولید انبود هفته پیش صورت گرفته است . گفته می شود اپل قصد دارد 40میلیون دستگاه آیفون6 مدل 4.7 اینچی را برای عرضه در باقی مانده سال 2014 و 100میلیون را برای بعد از پایان این سال سفارش داده است. این نیز گفته می شود که اگرچه قرار شده بود دو مدل آیفون6 با هم عرضه شوند اما مدل بزرگ تر تاخیر خواهد داشت.

معرفی آیفون 6 روز سه شنبه نهم سمپتامبر طی یک رویداد رسانه ای صورت می گیرد. علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد آیفون 6 ویژگی های دیگری چون  یک پردازنده سریع تر A8، یک دوربین بهبود یافته، و … خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا