آیفون 6c ظاهراً تابستان آینده عرضه می‌شود

همان طور که پیش از این شایعه شده بود، آیفون 6c دنبال کننده‌ی راه آیفون 5c که به صورت آنلاک با قیمت ۴۵۰ دلار فروخته می‌شد امسال به بازار نخواهد آمد.

اگر گزارش جدید دیجی تایمز مستدل باشد این دستگاه تابستان ۲۰۱۶ عرضه می‌شود.

1.iPhone-6c-concept-3D-Future-teaser

داستان اما از آن‌جایی شروع شد که دیجی تایمز در گزارش قبلی خود ادعا کرده بود که آیفون 6c هم در کنار مدل‌های آیفون 6s و 6s پلاس پاییز امسال معرفی می‌شوند.

بر اساس آن گزارش آیفون 6c از تراشه‌ی ۱۴/۱۶ نانومتری موسوم به FinFET استفاده خواهد کرد که تکنولوژی پردازشی آن مربوط به سامسونگ و TSMC می‌باشد.

در نظر داشته باشید که آیفون اولیه، آیفون ۳ جی، آیفون ۳ جی اس و آیفون ۴ در ماه جوئن عرضه شدند، بنابراین چندان هم عجیب نیست اگر دوباره آیفونی در تابستان معرفی شود.

مینگ-چی کو، آنالیزگر محصولات اپل یقین دارد که این شرکت در حال کار بر روی تلفنی چهار اینچی برای سال آینده است. آنالیزگر جفریز، آنگ وو هم می‌گوید آیفون 6c این بار پوشش پلاستیکی خود را کنار گذاشته و به سبک آیفون 6 اصلی فلزی خواهد بود.

با این حال بزرگترین شایعه مربوط به پردازنده‌ی ۱۶ نانومتری است.

در این مقاله آمده: «برنامه‌ی اصلی این بود که دستگاه را مجهز به تراشه‌ای کنند که از سیستم بر چیپ ۲۰ نانومتری TSMC استفاده کند، اما کارکرد پردازنده‌های FinFET به گونه‌ای است که امکان ارتقای کیفی و کاهش مصرف انرژی را فراهم می‌کند.»

2.iPhone-6c-concept-3D-Future-005

دیجی تایمز نشریه‌ای تایوانی است که در زمینه‌ی انتشار شایعات دقیق آوازه‌ای بلند دارد. این نشریه‌ای معمولاً گزارشات مطمئنی از تولید کنندگان ارائه می‌کند هر چند در مورد زمان‌های گفته شده برای محصولات مختلف چندان مطمئن نیست.

لنز دوربین آیفون 6s

به علاوه، منابع دیجی تایمز مدتی قبل گزارش وال استریت ژورنال و بلومبرگ را مبنی بر شروع کار TSMC و سامسونگ بر روی پردازنده‌ی A9 جدید اپل برای آیفون 6s و 6s پلاس تایید کردند. انتظار می‌رود این دستگاه ماه آینده عرضه شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا