قابلیت خم شدن در آیفون 6S تا چه حد صحت دارد؟

شایعه شده که جنس آیفون 6S و 6S پلاس از آلومنیوم سری 7000 می باشد

هر نسل از آیفونی که در بازار است برای مدتی یه سری ویژگی های خاص به آن افزوده شده و توجه دیگران را جلب کرده است و آیفون 6 و 6 پلاس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند.

iPhone-6-bend

انتشار ویدیوی Unbox Therapy تحت عنوان Bendgate در رسانه های بین المللی ، تبدیل به یک موضوع مهم رسانه ای در اواخر شب گذشته شد و باعث شد اپل PR بیانیه ای را منتشر کند.

من در ابتدا تصور می کردم که وجود خاصیت Bendgate یا قابلیت خم شدن مشکل خاصی محسوب نمی شود ؛ اما گفته شده است که ممکن است بعد از اینکه اپل قاطعانه اعلام کرد که قصد دارد قابلیت Bendgate را در سری بعدی آیفون تعبیه کند و جنس آن نیز آلیاژ تقویت شده آلومینیوم باشد. ( همان چیزی که در اپل واچ دیده می شود.)

اما آیفون 6S جدیدی که با قابلیت مقاوم در برابر خم شدگی ساخته می شود و جنس آن آلیاژ سفارشی است تا چه حد از خم شدن را تحمل خواهد کرد؟ هیچ کس بهتر از Lewis Hilsenteger که در ویدیویی که منتشر شده با دست خود این گوشی را خم کرده نمی تواند پاسخ این سوال را بدهد.

ما باید منتظر بمانیم تا نسل بعدی گوشی ها از راه برسند و بدانیم فرآیند خم شدن آن دقیقا چگونه خواهد بود ؛ اما این ویدیو نشان می دهد که اپل در پاسخ به شایعاتی که قبلا برای موضوع خم شدن آیفون ساخته شده میخواهد پوسته عقبی آیفون را تقویت کند تا نگرانی ها را کاهش دهد.

مهندسان قصد دارند علاوه بر تقویت جنس پوسته عقبی آیفون 6S و 6S پلاس ، دیواره داخلی آن را نیز تقویت کنند و به نقاط حساسی مانند نزدیکی دکمه تغییر صدا توجه بیشتری داشته باشند.

جنس آن باید به گونه ای باشد که فقط در صورت اعمال نیروی قابل توجه خم شود و از خم شدن ناخواسته که عده ای میگفتند در نسل فعلی آیفون 5.5 اینچی در جیب کسی رخ داده و حادثه آفریده ، جلوگیری کند.

در واقع آلیاژ سفارشی آلومینیوم با روی آلیاژ سفارشی می باشد و 60 درصد قوی تر از سایر آلیاژها است و فقط به خاطر درخشندگی در اپل واچ قرار داده شده است و همچنین چگالی آن نیز یک سوم فولاد ضد زنگ می باشد.

روزنامه مربوط به اخبار اقتصادی تایوان در ماه آوریل گزارش کرده بود که جنس آیفون 6S و 6S پلاس مانند اپل واچ ورزشی از آلومنیوم سری 7000 می باشد و این شایعه بعد ها توسط بسیاری از منابع دیگر تایید شد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا