ممکن است لنز دوربین آیفون 6s مسطح و بدون برجستگی باشد

برجستگی اندکی که در لنز دوربین آیفون 6 و 6 پلاس وجود دارد و به قول طراح آن Jony Ive “یک بهینه سازی عمل گرا به معنای واقعی” می باشد ، ممکن است در نسل های بعدی آیفون که شاید تا همین ماه آینده از راه برسد دیده نشود.

1.iPhone-6s-CAD-render-OnLeaks-003
روز دوشنبه ، سایت uSwitch اخباری درباره طراحی نسل بعدی آیفون منتشر کرد (published ) که از طریق @OnLeaks به دست آورده بود.

تصویری که به نمایش گذاشته است نشان می دهد نسل بعدی آیفون به اندازه نسل های فعلی نازک نیست ، آیفون 6 دارای ضخامت 6.9 میلی متری است و 6 پلاس دارای ضخامت 7.1 میلی متری است ، تصاویر نشان می دهد که لنز دوربین آن نیز برجسته نباشد.

طبق یادداشت های که منتشر شده است ، به نظر می رسد یک آیفون 6s پلاسی با ضخامت 7.8 میلی متری نیز در راه باشد که ضخامت آن در مقایسه با 6 پلاس 7.1 میلی متری خیلی زیاد است ، بر سر برجستگی لنز دوربین هنوز اختلاف نظر وجود دارد اما گفته می شود لنز دوربین در آیفون 6s مسطح بوده ولی در 6s پلاس برجسته باشد.

میزان برجستگی لنز دوربین در آیفون 6 (4.7 اینچی) 5/0 میلی متر است اما چیزی درباره میزان برجستگی آن در آیفون 6sپلاس (5.5 اینچی) گفته نشده است.

همانطور که گفته شد ، ضخامت 6s پلاس 7.8 میلی متر می باشد پس ممکن است میزان برجستگی دوربین آن باید کمتر از 5/0 میلی متر باشد.

هیچ حرفی درباره برجستگی لنز آیفون 6s زده نشده است و این موضوع باعث شده که همه تقریبا با اطمینان بگویند که لنز دوربین این مدل برجسته نیست. در حالیکه این حرف ها همه حدس و گمانی بیش نیست.

این حدس و گمان می تواند عاقلانه و منطقی باشد زیرا بدنه ضخیم تر این دستگاه به آن این قابلیت را می دهد که علاوه بر جا دادن سنسورهای فورس تاچ ، در قسمت پشتی دستگاه بدون نیاز به برجستگی فلاش را جا بدهد.

uSwitch ادعا می کند که طرح CAD آن براساس طراحی های خود اپل می باشد و نسل بعدی آیفون دقیقا همان چیزی است که در گزارش ها منتشر شده است.

تصاویر مربوط به مراحل مونتاژ آیفون 6s نشان می دهد (shown off in new photos) که بدنه ای با ضخامت 2/0 میلی متر بیشتر از نسل فعلی به این دستگاه اجازه می دهد از شر لنز برجسته دوربین خلاص شود.

2.Apple-Patent-tiny-camera-drawing-001

چیزی که برای اپل خیلی باارزش است ، حق ثبت اختراع دوربین های 2 میلی متری می باشد که قابل استفاده در تلفن همراه و همچین اپل واچ است.

علاوه بر اینکه نسل جدید کمی ضخیم تر شده دوربین های آن نیز به 2 میلی متر کاهش یافته است ، پس می توان گفت اپل می تواند بدون نیاز به هیچگونه برجستگی دوربین را در قسمت پشتی جای دهد.

شما چه فکر می کنید؟ آیا نسل بعدی آیفون یعنی آیفون 6s دارای لنز برجسته دوربین خواهد بود؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا