تراشه‎ی جدید در صفحه‎ی نمایش آیفون 6 اس

تراشه‎ی جدید مرموزی در بخشی از صفحه‎ی نمایش آیفون 6 اس، که تصویر آن به بیرون راه یافته، کشف شده است

در ادامه‎‎ی به بیرون راه یافتن عکس بخش‎های مختلف آیفون 6 اس، یک منبع اطلاعاتی در اختیار سایت MacRumors تصاویری با کیفیت بالا و اطلاعاتی در رابطه با سرهم کردن بخش‎های مختلف صفحه‎ی نمایش در آیفون پیش روی 6 اس اپل، قرار داده است.

1.iPhone-6s-display-MacRumors-001

بخش مورد نظر اندکی سنگین و ضخیم تر به نسبت آیفون 6 است، ولی بزرگترین تغییر در اینجا یک تراشه‎ی مرموز جدید است که به نظر می‎رسد تایید کننده‎ی وجود قابلیت Force Touch در آیفون بعدی است.

صفحه‎ی نمایش دارای قابلیت Force Touch

با آنکه این بخش هیچگونه سرنخ قابل پیگیری در رابطه با سنسور‎های نیرویی شایعه شده در اختیار ما نمی‎گذارد، ولی پنل صفحه‎ی نمایش به نسبت آنچه که در آیفون 6 است ضخیم تر بوده و بجای پیچ‎ها‎ی مکانیکی از چسب‎‎‎های مخصوص برای صفحه‎ی نمایش استفاده شده است.

در مقاله‎ی مذکور چنین آمده است که منبع اطلاعاتی ما همچنین می‎گوید که “پنل صفحه‎ی نمایش اندکی به نسبت پنل آیفون 6 ضخیم تر است، تغییری که ممکن است در رابطه با پشتیبانی از قابلیت Force Touch باشد و در افزایش 0.2 میلی متری گزارش شده در ضخامت کلی دستگاه نقش داشته باشد.”

2 گرم بیشتر وزن دارد- و این وزن بدون قرارگیری بخش‎های مرتبط با دوربین جلو است.

2.iPhone-6s-display-MacRumors-002

یک تراشه‎ی مرموز، همانطور که در تصویر بالا و از نزدیک در تصویر زیر نشان داده شده است، از طریق یک برش پیدا شده در بخش عقبی صفحه‎ی نمایش پیدا است.

همین تراشه در تصاویر به بیرون یافته‎ی قبلی هم که در رابطه با سربند کردن قطعات آیفون 6 اس به صورت جزئی بود، وجود داشت ولی کارکرد آن به نوعی در هاله‎ای از رمز و راز باقی مانده است.

MacRumors چنین می‎نویسد که “منبع اطلاعتی ما گمان می‎کند که این تراشه در واقع مرتبط با پشتیبانی از قابلیت Force Touch باشد.”

3.iPhone-6s-display-MacRumors-003

برش ایجاد شده ظاهرا ضروری است چون تراشه اندکی به نسبت سایر بخش‎های صفحه‎ی نمایش ضخیم تر است، بنابراین این حفره‎ی ایجاد شده به حفاظت برای پوشاندن پنل صفحه‎ی نمایش به صورت یکنواخت بدون اضافه کردن ضخامت بیش از حد زیاد، اجازه می‎دهد.

یک احتمال مبهم دیگر نیز وجود دارد: این تراشه بخش به کل جدید Renesas SP Driver باشد که برای بهبود کیفیت تصاویر طراحی شده است.

در سال 2014، شایعاتی شکل گرفت مبنی بر اینکه اپل در حال خریدRenesas SP Driver می‎باشد، بخشی از شرکت قطعات الکترونیکی Renesas که تراشه‎های صفحات نمایش موبایل را می‎سازد.

طی این معامله قرار بود که اپل کیفیت تصاویر و عمر باتری در آیفون را بهبود بخشد، ولی مذاکرات به نتیجه نرسید.

Renesas بعدا معامله‎ای با کمپانی ساخت تراشه برای صفحات لمسی یعنی Synaptics انجام داد تا تکنولوژی لمسی با درایور‎های صفحه‎ی نمایش Renesas در یک تراشه با هم ترکیب شوند.

4.iPhone-6-inside-view-retina-hd-display

در زمان نوشتن این مقاله هردوی شرکت‎های Renesas و Synaptics در لیست تامین کنندگان اپل قرار داشتند.

مشخص نیست که آیا Renesas هنوز تامین کننده‎ی محض تراشه‎های صفحات نمایش آیفون، همانند قبل از زمانی که معامله‎ای با Synaptics صورت بگیرد، است یا خیر.

به هرحال خیلی زود این چیز‎ها مشخص می‎شود چون اپل در حال برنامه ریزی برای رخداد رسانه‎ایش در 18 شهریور در محلBill Graham Civic Auditorium در سانفرانسیسکو است، همان محل تاریخی که در آن Apple II معرفی شد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا