خم نشدن آیفون های جدید حقیقت دارد؟

ایمنی بدنه آیفون 6 چگونه است؟

آیا مشکل خم شدن گوشی های iPhone 6 حقیقت داشت ؟ از زمان انتشار گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 plus در سال گذشته ، اپل دست کم 180 میلیون نسخه از آن ها را فروخته است ، با این حال گزارش هایی که حاکی از این باشند که این سری گوشی ها واقعا خم می شوند از تعداد انگشتان شماری ویدیو فراتر نمی روند. هرچند، یکی از افراد یکه درباره ی این مشکل گوشی های iPhone 6 ویدیو تهیه میکرده است بیان کرده که فکر می کند شواهدی دال بر این دارد که مشکلاتی که او در سال گذشته بیان میکرده است واقعیت داشته اند و این که گوشی جدید iPhone 6s که قرار است انتشار پیدا کند بسیار کمتر از نسخه های قبلی دچار مشکل خم شدن خواهد شد.

2015-08-20_173423

در آخرین ویدیو کانال Unbox Therapy ، لوئیس هیلسِنتِگر ( Lewis Hilsenteger ) چیزی را به ما نمایش می دهد که ممکن است نشان دهنده یک بدنه iPhone 6sطلایی باشد. این بدنه عاری از هرگونه قطعات داخلی می باشد و منشاء آن نیز این طور که از شواهد پیداست ، زیاد قطعی و کامل نیست. هیلسِنتِگر این مطلب را از سانی دیکسون ( Sonny Dickson ) ،یک کاربر Twitter از که سابقه بلند بالایی در افشا کردن شواهدی را – آن هم مستقیما از خود کارخانه اپل – دارد که به نظر می رسند محصولات هنوز منتشر نشده شرکت اپل باشند.

به زبان ساده تر ، این خبر ممکن است صحت داشته باشد ، ولی امکان دارد شایعه ای نیز بیشتر نباشد.

ولی با این حال ، هیلسِنتِگر مطالب جالبی را کشف کرده است. وی با استفاده از آنالیر کننده فلزات بر پایه اشعه ایکس شرکت Elemental Controls ، ترکیبات بدنه نسخه اصلی گوشی iPhone 6 را با آن چه که به نظر می رسد بدنه iPhone 6s باشد ، مقایسه کرده است.

بر اساس داده های بدست آمده از این تشخیص دهنده فلزات دستی ، بدنه گوشی iPhone 6 اصلی بیشتر متشکل از آلومینیم معمولی است ، اما این بدنه جدید، که ممکن است متعلق به بدنه iPhone 6S باشد، از آلومینیم 7000 تشکیل شده است، که با توجه به یافته های فراهم شده توسط دستگاه Elemental Control ، متشکل از درصد کمی فلز روی است.

روی فلز قوی تری است ، ولی فلزی است که بسیار مستعد خوردگی است ( در فایل ویدیویی هیلسِنتِگر اشاره می کند که پوشش انودیزه در این بدنه جدید کلفت تر است – شاید به این دلیل که در برابر خوردگی مقاوم تر شود )

در ویدیو های قبلی که هیلسِنتِگر برای مشکل خم شدگی درست کرده بود ، او با استفاده از قدرت بدنی خودش گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 plus را خم کرده بود. ولی در ویدیو Unbox Therapy جدید او پیشرفته تر شده و با استفاده از دستگاه اعمال فشار پیشرفته شرکت Dbrand که سازنده قاب ها و بدنه های گوشی های اپل است این فشار ها را اعمال می کند. خوبی این دستگاه این است که مقدار فشاری که به بدنه دستگاه اعمال می شود را نیز نشان می دهد.

به طور خلاصه ، درحالی که بدنه گوشی iPhone 6 با تنها 30 پوند ( تقریبا 13 کیلو ) فشار خم می شود، بدنه احتمالی متشکل از روی گوشی iPhone 6s حتی با اعمال 80 پوند ( تقریبا 37 کیلو ) فشار هم خم نمی شود.

هیلسِنتِگر این نتایج را بسیار عالی و شگفت انگیز دانست و حتی با افتخار از خودش هم تعریف کرد که به احتمال زیاد تلاش های او باعث شده است شرکت اپل در رویه های تولیدش تجدید نظر کند.

البته کاری که این دستگاه فشار انجام می دهد در واقع نمی تواند نشان دهنده وقایعی باشد که ممکن است در دنیای واقعی رخ دهد. این دستگاه را به دو طرف مخالف دستگاه و همچنین قسمت وسط دستگاه اعمال می کند – که موقعیت آخری ممکن است هیچ گاه برای شما اتفاق نیافتد ، حتی اگر شما گوشی آیفون خودتان را در جیب عقبتان بگذارید. همچنین گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 plus در تست های ما هیچ گاه خم نشدند ( ما تلاش نکردیم که گوشی هایمان را با این دستگاه ها خم کنیم ، ولی تلاش خودمان را برای این کار کردیم )

آیا واقعا گوشی های iPhone 6s و iPhone 6 plus ( اگر واقعا نامشان این باشد ) ، از مواد اولیه جدید ساخته خواهند شد ؟ ممکن است این چنین اتفاقی بیافتد. این که آیا این بدنه های جدید در مقابل تست های متعدد مقاومت بدنه ای که بر روی آن ها انجام خواهد شد دوام خواهند آورد هم امری جداگانه است. در هر صورت ، به احتمال خیلی بالا ما خبر های جدیدی از گوشی­های iPhone جدید در پاییز خواهیم شنید.

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا