نگاه سریع به آیفون 6 اس و 6 اس پلاس: نظرات اولیه

بعد از اینکه هفته‎ای جالب را با بازی کردن در جهان‎های واقعیت مجازی با دستگاه Oculus سپری کردیم، به جهان (کمتر جالب) گوشی‎های هوشمند همراه برگشتیم.

1

ممکن است شما هم از آن دو گوشی که این هفته به بازار عرضه شده باشند با خبر شده باشید:

پس نگاه سریعی به آیفون 6 اس و 6 اس پلاس کمپانی اپل می‎اندازیم
2
3
4
• 5

ما از این قضیه آگاه بودیم که گوشی‎های آیفون 6 اس و 6 اس پلاس به نسبت نسل قبلی خود ضخیم تر و سنگین تر بودند، ولی چنین چیزی زمانی که گوشی‎ها را در دست گرفتیم بارز تر بود. آن‎ها همچنان نسبتا گوشی‎های پرچم دار نازک و سبکی هستند (جدا از گوشی سامسونگ، شما گوشی‎های عالی زیادی پیدا نمی‎کنید که در این رابطه بهتر باشند). ولی آنقدر به نسبت گوشی‎های نسل قبل آیفون این تفاوت وجود دارد که دیگر نمی‎توان زیاد به این ویژگی‎ها به عنوان ویژگی برجسته تکیه کرد. بدون شک سامسونگ در این زمینه بهتر عمل کرده است.

6
همین امر باعث می‎شود توجه همه جلب ویژگی جدیدی به اسم لمس سه بعدی باشد که این مدل‎های جدید را سر زبان انداخت. تا الان که قابلیت لمس سه بعدی بسیار جالب بوده است، اگر شما تا حالا از ساعت اپل یا مک بوک مدل 2015 استفاده کرده باشید، با کلیت این مفهوم آشنا هستید. این گوشی نه تنها می‎تواند لمس‎های روی صفحه‎ی نمایش را، بلکه فشار‎های بیشتر و (قابلیت بی‎همتای مخصوص آیفون) و بیشتر هم می‎تواند شناسایی کند.

در اختیار داشتن میانبر‎های سریعی که مستقیما در زیر بخش‎ اپلیکیشن‎هایی که بیشتر از همه استفاده شده‎اند قرار بگیرند، بسیار به درد بخور است. یک فشار زیاد روی آیکون گوشی به عنوان مثال به شما اجازه می‎دهد یک لیست تماس جدید ایجاد کنید، و یک فشار زیاد روی آیکون iBook به شما اجازه‎ی سرچ در iBook store را می‎دهد.

همچنین قابلیت Peek and Pop نیز به چشم می‎خورد، یعنی اعمال یک فشار زیاد باعث می‎شود در قالب یک پنجره‎ی پاپ آپ پیش نمایشی از چیزی نظیر ایمیل یا تصویر داشته باشید و فشار بیشتر باعث می‎شود داخل آن بروید (به حالت تمام صفحه آن را داشته باشید).

7

قابلیت مورد علاقه‎ی ما در رابطه با لمس سه بعدی تا الان امکان کنترل نشان گر می‎باشد

زمانی که متنی را به عنوان مثال برای پیامک وارد می‎کنید روی صفحه کلید فشاری وارد کنید و انگشت خود را در اطراف متن به عنوان نشان گر حرکت دهید تا بواسطه‎ی این امر ویرایش متن آسان تر شود. آیپد‎ها همچنین با در اختیار داشتن iOS 9 چنین امکانی را در خود دیده‎اند، ولی تنها با قرار دادن دو انگشت روی صفحه کلید در عوض فشار زیاد (که آیپد‎های فعلی از آن پشتیبانی نمی‎کنند)، فعال می‎شود.

ولی دلیلی وجود ندارد که در آیفون 6 پلاس سال گذشته نمی‎شد توسط استفاده از دو انگشت نشان گر را کنترل کرد. به نسبت چیزی که در آیپد به چشم می‎‌خورد اندکی وجود آن در فضای محدود باید اجرا می‎شد، ولی جدا از نیاز به استفاده از لمس سه بعدی در مدل‎های امسال برای این کار، واقعا درک این سخت است که چرا این امکان در فبلت سال قبل قرار نداده شده بود.

ما هنوز از این قضیه مطمئن نیستیم که قابلیت لمس سه بعدی را یک امکان بی نظیر بدانیم، یا اینکه آن را تنها چیزی در نظر بگیریم که یک لایه‎ی غیر ضروری از پیچیدگی به گوشی‎های هوشمند همراه اضافه کرده است. به هرحالت ولی، یک ابزار میان بر به درد بخور است و آن را چیزی شبیه به راست کلیک در کامپیوترهای شخصی می‎توان دانست.

8

آپگریدهای بزرگ دیگر سرعت و دوربین‎ها می‎باشند. تست‎های اولیه‎ی ما از دوربین این گوشی‎های جدید خوب بود، ولی باید زمان بیشتری را با آن‎ها سپری کنیم تا بتوانیم در مورد کیفیت تصاویر بهتر سخن بگوییم و به صورت کامل دوربین‎ این گوشی‎ها را بررسی کنیم. هردوی آیفون‎های جدید به شکل بارزی پر سر و صداتر از مدل‎های سال قبل هستند، ولی ما هنوز فکر می‎کنیم که آیفون 6 و 6 پلاس به اندازه‎ی کافی برای اکثر افرادی که خواهان خرید یک گوشی همراه هوشمند هستند، سریع و قدرتمند بودند.

ما بعدا به طور کامل تری این دو گوشی را بررسی می‎کنیم.
gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا