آیفون 6 اس دارای پس زمینه‎های انیمیشنی است

شایعه: آیفون 6 اس دارای پس زمینه‎های انیمیشنی است که از صفحه‎ی متحرک ساعت اپل الهام گرفته شده است

سایت 9to5Mac از یک منبع اطلاعاتی مطلع شده است که گوشی‎های هوشمند همراه در راه اپل یعنی آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس گفته می‎شود دارای پس زمینه‎های انیمیشنی هستند که از صفحه‎ی Motion (صفحه‎ی متحرک) ساعت اپل الهام گرفته‎اند. البته، اپل از زمان iOS 7 کاغذ دیواری‎‎های پویا را ارائه داده است، ولی تنها یک موضوع در هفت رنگ مختلف است.

1.Apple-Watch-faces-process-Wired-004

پس زمینه‎های انیمیشینی شده‎ای که برای آیفون‎های آتی ساخته شده است گفته می‎شود از نظر موضوعی نظیر صفحه‎ی Motion ساعت اپل می‎باشند، که انیمیشن‎های جالبی از کیسه ماهی‎ها، پروانه‎‎های رنگین و گل‎های دارای رنگ‎های روشن، نمایش می‎دهد.

در این گزارش آورده شده است که “اپل در حال آماده سازی آوردن اندکی تحرک از سوی ساعت اپل به سمت آیفون 6 اس می‎باشد”.

این نشریه همچنین از سه منبع اطلاعاتی که از پیش نمونه‎ی داخلی آیفون 6 اس استفاده کرده‎اند مطلع شده است که این پس زمینه‎های ایجاد شده برای آیفون‎های آتی در طیفی “از مجموعه‎ی ماهی‎های انیمیشنی از برکه‎ی کوی (Koi Pond) تا نظم رنگینی از دود قرار دارد.”

جالب است که نسخه‎ی آخر بتای iOS 9 دارای یک سری کاغذ دیواری ثابت جدید است، از جمله کاغذ دیواری که نشان دهنده‎ی یک دود رنگین در یک پس زمینه‎ی مشکی جالب می‎باشد.

مدرک دیگری که در رابطه با کاغذ دیواری‎های انیمیشنی در آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس دیروز ارائه شد تصویری از بسته بندی آیفون 6 اس بود که توسط وب سایت چینی cnBeta به بیرون راه پیدا کرد. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، بسته بندی مذکور دارای یک کاغذ دیواری ماهی طلایی برکه‎ی کوی می‎باشد.

2.iPhone-6s-packaging-koi-pond-fish-wallpaper-cnBeta-leak-001

وب سایت 9to5Mac چنین ذکر کرد که براساس تست داخلی اپل در رابطه با کاغذ دیواری‎های پویا، ما حالا بر این باور هستیم که استفاده از آن‎ها را باید شروع کرد.

در مصاحبه‎های که با نشریه‎ی Wired اوایل این تابستان صورت گرفته بود رییس بخش اینترفیس انسانی اپل Alan Dye به توجه شدید به جزییات اشاره داشت و از طراحی صفحه‎ی Motion برای ساعت اپل سخت گفت.
در این گزارش آورده شده است که “چیزی که Dye به نظر می‎رسد بسیار نسبت به آن شگفت زده باشد صفحات ساعت اپل باشد، که Motion نامیده می‎شود، که شما می‎توانید آن‎ها را برای نشان دادن شکفتن یک گل تنظیم کنید.

هر زمان که مچ دست خود را بلند می‎کنید، یک رنگ مختلف، یک گل متفاوت را مشاهده می‎کنید. چنین چیزی مربوط به تکنولوژی CGI نمی‎شود.

3.Apple-Watch-faces-process-Wired-003

آن‎ها از دوربین‎های فانتوم برای گرفتن فیلم از گونه‎های متفاوتی از کیسه ماهی در کیفیت 4K با 300 فریم بر ثانیه استفاده کردند.

سپس آن‎های تصاویر به دست آمده را با رزولوشن 4096 x 2304 را برای جا شدن در صفحه‎ی نمایش ساعت کوچک کردند، صفحه‎ی نمایشی که از نظر اندازه یک دهم آن محسوب می‎شود.

Dye گفت: “زمانی که شما به صفحه‎ی Motion کیسه ماهی نگاه می‎کنید، هیچ شخص معقولی نمی‎تواند آن میزان جزییات را مشاهده کند، ولی با اینحال برای ما واقعا مهم است آن جزییات را به درستی ترسیم کنیم.”

در رابطه با گل‎های در حال شکفتن در صفحه‎ی متحرک ساعت اپل، این تیم گل‎های متفاوتی را برای عکاسی انتخاب کرد و سپس “دوربینی را برای مدت طولانی برای آن‎ها قرار داد.”

4.Selfridges-Apple-Watch-floral-display-004

بیش از 285 ساعت و 24 هزار تصویر برای گرفتن، برای یک گل صرف شده است.

اپل با کمپانی Selfridges همکاری در ایجاد یک صفحه‎ی نمایش عظیم داشته است که اطراف فروشگاه این کمپانی در لندن قرار گیرد. این صفحه‎ی نمایش گل‎های در حال شکفتن و دیگر موتیف‎های گلی که مستقیم از صفحه‎ی متحرک ساعت اپل الهام گرفته شده است را نمایش می‎دهد.

Jonathan Ive، مدیر ارشد طراحی اپل، در نسخه‎ی ماه بهمن سال 2015 نشریه‎ی New Yorker اشاره کرد که صفحه‎ی متحرک روی صفحه‎ی نمایش OLED ساعت اپل می‎تواند برای ایجاد یک کاغذ دیواری انیمیشنی عالی روی یک آیفون به کار گرفته شود.

5.Selfridges-Apple-Watch-floral-display-003

از طرف دیگر، Ive اشاره‎ای به تکنولوژی صفحه‎ی نمایش LCD آیفون داشته است که باعث می‎شود قدرت جادویی آن کمتر باشد چون صفحه‎ی نمایش ساعت اپل دارای سیاهی‎های سیاه تری به نسبت صفحه‎ی نمایش LCD آیفون است.

در آن مقاله چنین آورده شده است که “یک کیسه ماهی ساعت اپل در فضای عمیقی شنا می‎کند و جادوی تصویر به خوبی نشان داده می‎شود ولی در یک صفحه‎ی نمایش فعلی آیفون، یک کیسه ماهی علیه یک فضای سیاه سنجاق می‎شود و در قالبی از سیاهی قرار می‎گیرد و جادوی کمتری با خود به همراه دارد.”

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا