اگر با ترک‌پد‌های مک‌بوک و صفحه‌نمایش اپل واچ آشنا باشید حتماً می‌دانید که در مقابل دو سطح از فشار تعامل نشان می‌دهند، به این ترتیب میان لمس کردن صفحه و فشار دادن آن تفاوت وجود دارد،‌ با این حساب آیفون‌های جدید نیز به سه مرحله از فشار حساس خواهند بود.  نامگذاری تاچ سه بعدی نیز به همین منظور انجام شده است چرا که سنسورهای جدیدِ تعبیه شده در صفحه‌نمایش این گوشی‌ها قادر هستند به جای دو حالت در سه حالت نسبت به فشار تعامل داشته باشند.
اگر همه چیز درست پیش رود انتظار داریم در رابط کاربری iOS 9 که آیفون 6s از آن بهره می‌برد عملکرد‌های جدیدی را برای تعامل با صفحه‌نمایش شاهد باشیم.  برای نمونه کاربر می‌تواند با لمس یک نقطه در روی نقشه مکان مورد نظر را انتخاب کرده و سپس با فشار دادن آن، مقصد را به صورت ایستگاه به ایستگاه بررسی کند. این امر در صورتی است که در حال حاضر برای مسیریابی یک نقطه دلخواه بر روی نقشه کاربر باید ابتدا نقطه مورد نظر را جستجو کند سپس بر روی آیکون مسیریابی اشاره کرده و با انتخاب یک دکمه دیگر عملاً فرآیند مسیریابی را آغاز کند. اگر دقت کرده باشید مسیریابی با فناوری جدید فورس تاچ باعث می‌شود عملاً‌ دو مورد از انتخاب‌ها حذف شود.
در فناوری تاچ 3 بعدی کاربر می تواند تصاویر و اسناد خود را به صورت یک پیش نمایش مشاهده کند . شما با فشار روی برنامه عکس خود می توانید تمام تصاویر خود را در حالت یک پیش نمایش مشاهده کنید در حالیکه در گذشته باید عکس ها را به صورت تکی باز کرده و مشاهده می کردید . پس از اینکه عکس ها به صورت پیش نمایش برای شما نمایش داده شد ، شما میت وانید بر روی عکس های مورد نظر خود کلیک کرده و آن ها را مشاهده کنید.
این فناوری جدید بدون شک در آیفون‌های جدید امکانات زیادی را به ارمغان می‌آورد و توسعه دهندگان قادر خواهند بود تعامل جدیدی را با بازی‌های کامپیوتری برای کاربران به ارمغان بیاورند. گفته می‌شود که نسخه به‌روز شده صفحه‌نمایش فورس‌تاچ به آی‌ پد پرو اپل نیز راه پیدا خواهد کرد. منابع آگاه از برنامه‌های اپل معتقد هستند که آی‌پد پرو در مراسمی که اپل چهارشنبه آینده وعده آنرا داده‌ است رونمایی می‌شود.
تاچ سه بعدی دو روش جدید برای تعامل با این آی‎فون را ارائه خواهد کرد که اپل نام آنها را peek و pop گذاشته است. peek به شما اجازه می‎دهد تا با فشار دادن آیکون برنامه‎ها و سایر دکمه‎ها مستقیما میانبرهایی را برای یک قابلیت خاص فراهم کنید. برای مثال، با فشار دادن آیکون برنامه دوربين گزینه‎ای در اختیار شما قرار می‎گیرد که شما را مستقیما به بخش گرفتن عکس‎های سلفی هدایت می‎کند. Pop نیز این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا به سرعت بین عکس‎ها و ویدیوها بدون نیاز به باز کردن آنها روی صفحه نمایش جابجا شوید و به محض اینکه انگشت خود را از روی صفحه بر می‎دارید، مستقیما به سر جای اول خود باز خواهید گشت.