فعال بودن دستیار هوشمند دیجیتال دستگاه‎های اپل در آیفون 6 اس

دستیار هوشمند دیجیتال دستگاه‎های اپل در آیفون 6 اس همیشه روشن خواهد بود (شایعه)

اپل دایما سعی کرده است نشان دهد که Siri- دستیار دیجیتالی سیستم عامل iOS آن- بی نهایت برای رویایی که این کمپانی برای پلت فرم‎های نرم افزاری خود دارد، مهم است.از زمان معرفی آن در iOS 5، اپل سعی کرده است قدرت و قابلیت‎‎های این دستیار هوشمند، که با فرمان‎های صوتی فعال می‎شود، را به دنبال هر ریلیز مهم iOS بالا ببرد.

حالا گزارشاتی به گوش می‎رسد که اپل محدودیت‎های ویژگی‎های ‘Hey, Siri’ (که برای به فراخواندن این دستیار به کار برده می‎شود) را با “روشن کردن” آن به حالت دایمی برداشته است، و چنین چیزی به صورت انحصاری در مدل‎های جدیدتر آیفون 6 اس دیده می‎شود.

1.iri-iPhone-main
زمانی که قابلیت ‘Hey, Siri’ با رونمایی از iOS 8 معرفی شد، در دل افرادی که صاحب دستگاه‎های اپل بودند، بسیار محبوب شد. این دستیار که مشابه با قابلیت Google Now در گوشی‎های آندرویدی است به کاربران اجازه می‎دهد بدون استفاده از دست با گفتن این کلمات جادویی Siri را فعال کنند.

ولی البته، با یک مشکل نسبتا بزرگ همراه بود، دستگاه مورد نظر باید به یک منبع برق در زمان استفاده از آن متصل می‎بود. اپل مشخصا نگران این بود که این ویژگی روی عمر مورد انتظار باتری دستگاه‎هایی که دارای این قابلیت می‎بودند، تاثیر منفی بگذارد.

به نظر می‎رسد که دیگر اینچنین نباشد. گزارشی جدید نشان از این دارد که اپل قصد این را دارد آیفون‎های 6 اس و 6 اس پلاس را با در اختیار داشتن قابلیت همیشه روشن ‘Hey, Siri’ به بازار عرضه کند، معنای این حرف این است که دیگر نیاز نیست دستگاه قبل از اینکه فرمان را بشناسد به یک منبع برق متصل باشد.

پیشرفت‎هایی که در زمینه‎ی مصرف باتری در iOS 9 صورت گرفته است به احتمال زیاد مسیر را برای اپل صاف کرده است تا رضایت داشته باشد همیشه Siri در دسترس باشد و نگران تاثیر منفی آن روی عمر باتری گوشی‎های آیفون 6 اس و 6 اس پلاس نباشد که قرار بود در رخداد رسانه‎ای امروز اپل رونمایی شوند.

2.Screen-Shot-2015-06-12-at-11.32.11-PM-1

جنبه‎ی جالب ماجرا این است که در آخرین نسخه‎ی از پیش منتشر شده‎ی iOS 9 چنین قابلیتی فعال نشده بود، که همین باعث می‎شود ما به این باور برسیم که چنین ویژگی به آیفون 6 اس یا 6 اس پلاس محدود خواهد بود.

با توجه به اینکه ما انتظار این را نداریم که این دستگاه‎های جدید با باتری‎های بهتری عرضه شوند، ما تنها می‎توانیم نتیجه گیری کنیم که اپل قصد استفاده از این ویژگی را به عنوان یک حربه‎ی بازاریابی دارد تا افرادی که نیاز به به انعطاف پذیری‎ بیشتری در رابطه با قابلیت‎های بدون نیاز به دست دارند، مجاب به خرید یکی از این دو آیفون جدید شوند. با توجه به اینکه انتظار Apple TV 4 هم می‎رود، احتمال این خواهد بود که این قابلیت در این دستگاه گیرنده‎‎ی دیجیتالی نظیر دیده شود.

 

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا