آیفون 6 اس دو برابر به نسبت آیفون 6 محکم تر خواهد بود

استفاده از آلیاژ‎های سری 7000 آلومینیوم در پوسته خارجی آیفون 6 اس

زمانی که سال گذشته آیفون 6 و آیفون 6 پلاس عرضه شدند، خیلی زود بعد از اینکه در معرض عموم قرار گرفتند هر دو دستگاه هدف رسوایی گسترده‎ای تحت نام “Bendgate“ قرار گرفتند، بویژه بزرگترین آن‎‎ها، یعنی آیفون 6 پلاس 5.5 اینچی که مشخص شد مستعد خم شدن تحت فشار است، در بعضی موارد حتی زمانی که فشار به حد نرمال می‎باشد.

iphone-6s-bend-main
اپل در رابطه با این اد‎عا‎ها اقداماتی انجام داد و تعداد وقایع مربوط به این به موارد نادر ختم شد، ولی چنین چیزی باعث متوقف سازی این کمپانی نشد که چالش‎ها را بر طرف سازد و نسل بعدی آیفون را به نسبت گذشته محکم‎ تر و با دوام تر سازد.

ماه فروردین سال گذشته بود که ما شایعاتی شنیدیم مبنی بر اینکه اپل از آلیاژ‎های سری 7000 آلومینیوم برای ساخت پوسته‎ی خارجی آیفون 6 اس استفاده خواهد کرد که در آیفون‎های مدل قبلی آلیاژ‎های سری 6000 استفاده شده بود.

چنین چیزی گفته شد که الهام بخش ساخت ساعت اپل مدل ورزشی بوده است، که در آنجا نیز اپل از چنین آلیاژی استفاده کرده بود.

و حالا یک تست ویدیویی که بر روی پوسته‎ی آیفون 6 اس انجام شده است به نظر می‎رسد استفاده از آلومینیوم سری 7000 را تایید می‎کند.

به دنبال آنالیز اولیه‎ی این پوسته، Lewis Hilsenteger از سایت Unbox Therapy مجددا با تست دیگری برگشته است که در آن آنالیز کامل علمی پوسته‎ی آیفون 6 اس را که در اختیار دارد به ما نشان می‎دهد و آن را با پوسته‎ی آیفون 6 فعلی مقایسه می‎کند.

این تست ویدیویی نشان می‎دهد که پوسته‎ی آیفون 6 زمانی که تقریبا 13.6 کیلوگرم به آن نیرو اعمال می‎شود شروع به خم شدن می‎کند، در حالیکه پوسته‎ی آیفون

6 اس بعد از به کار گیری 36.2 کیلوگرم نیرو خم می‎شود، که معنای آن این است که می‎تواند بیشتر از دو برابر فشار را تحمل کند

قبل از انجام این تست، لوییس پوسته‎های آیفون را برای یک آنالیز شیمیایی با استفاده از آنالیزور XRF فرستاد. نتایج نشان دهنده‎ی این بودند که مقدار بارزی از روی در آلومینیوم سری 7000 استفاده شده در پوسته‎ی آیفون 6 اس به کار گرفته شده است که باید سختی و مقاومت بیشتری را به این دستگاه اضافه کند.

یک مشکلی که گفته می‎شود در رابطه با روی وجود داشته باشد این است که ریسک خوردگی بالا می‎رود، ولی به نظر اپل چنین مشکلی را نیز با اضافه کردن یک لایه‎ی اضافی آندیزاسیون، همانطور که در این ویدیو نشان داده می‎شود، رفع کرده است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا