صفحه‌ی نمایش آیفون 7 بهتر از سامسونگ گلکسی اس7

شایعات زیادی در رابطه با صفحه‎ی نمایش آیفون 7 وجود دارد، گرچه هنوز خیلی زود است تا به شکل آشکاری بگوییم که کدام یک درست و کدام یک صحیح نیستند، ولی روزانه شایعات بیشتری در این رابطه شکل می‎گیرند.

iphone-7-could-have-a-display-that-s-even-better-than-samsung-galaxy-s7-s-502898-2

این بار، کارشناسان صفحه‏‌ی نمایش در سایت DisplayMate به ما می‎گویند که آیفون 7 از نظر تکنولوژی صفحه‎ی نمایش مشابه با آی‎پد پروی 9.7 اینچی خواهد بود. و چنین چیزی اخباری هیجان‌انگیز برای هر فرد است که قصد خریداری آیفون 7 را به یک دلیل ساده دارد: داشتن یک آی‎پد پروی کوچکتر که در حال حاضر بهترین صفحه‎ی نمایش ال‎سی‎دی موجود را در اختیار دارد.

فعلا، نظر عموم این است که سامسونگ گلکسی اس 7 گوشی‌ای است که بهترین صفحه‎ی نمایش بازار را دارد، ولی در واقع به نظر می‎رسد که آی‎پد پروی 9.7 اینچی  حتی از آن نیز بهتر است. گرچه، باید اشاره کنیم که این دو در یک سطح و کلاس نیستند، چراکه که یکی از آن‎ها گوشی و دیگری یک تبلت است.

“انتظار می‎رود که آیفون در سال بعد از صفحات نمایش OLED استفاده کند”

طبق گفته‎ی این سایت، تکنولوژی‌ای که در آی‎پد پروی کوچکتر پیدا می‎شود حتی به نسبت چیزی که در آی‎پد پروی اولیه با صفحه‎ی نمایش 12.9 اینچی پیدا می‎شد بهتر است، که دلیل چنین چیزی به لطف قابلیت انعکاسی بهتر صفحه‎ی نمایش می‎باشد.

نازکی بسیار زیاد آیفون 7

ریموند سونیرا (Raymond Soneira) از تیم DisplayMate در رابطه با صفحه‎ی نمایش 9.7 اینچی موجود در آی‎پد پروی کوچک 9.7 اینچی گفت: صفحه‎ی نمایش بسیار قوی که جنبه‎ی انعکاسی آن در سطح بسیار پایینی قرار دارد به نحوی که تنها 1.7 درصد نور محیطی را با استفاده از یک روکش AR ضد انعکاس جدید، منعکس می‎کند. این صفحه‎ی نمایش تاکنون پایین‌رین سطح انعکاس را به نسبت هر صفحه‎ی نمایش موبایلی در اختیار دارد، بنابراین تصاویر و کنتراست آن در نور زیاد محیطی به مراتب به نسبت تمامی صفحات نمایش موبایل بهتر به نظر خواهد رسید.”

او به صحبت‎های خود چنین ادامه داد: “از آنجایی که اپل دوست دارد در بین محصولات خود فن‎آوری جدید را توسعه دهد، یک حدس منطقی این است که آیفون 7 در پیش رو دارای صفحه‎ی نمایشی باشد که می‎تواند نسخه‎ی کوچکتر از آی‎پد پروی 9.7 اینچی به شمار رود.”

با آنکه سونیرا اشاره به این دارد که استفاده از فن‎آوری مشابه صفحه‎ی نمایش آی‎پد پرو در آیفون 7 امری منطقی است، او همچنین برای اینکه آیفون چنین کاری را انجام دهد، دلیل هم می‎آورد. فعلا، سطح انعکاسی صفحه‎ی نمایش گلکسی اس 7 گفته می‎شود که 4.6 درصد است، مشابه با چیزی که در آیفون 6 اس وجود دارد، ولی به دنبال راه‌یابی تکنولوژی صفحه‎ی نمایش آی‎پد پروی 9.7 اینچی به یک اندازه‎ی کوچکتر، دستگاه اپل می‎تواند این مقدار را تا 1.7 درصد کاهش دهد.

قرار است که آیفون 7 امسال در ماه سپتامبر رونمایی شود، بنابراین اپل همچنان زمان کافی برای کار بر روی فن‎آوری صفحه‎ی نمایش آن را دارد.

به هر حال براساس شایعات، انتظار می‎رود اپل در آیفون سال 2017 خود به صفحات نمایش OLED رو آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا