آیفون 7 پلاس: چیزهایی که دوست داریم شاهد آن باشیم

درحالیکه آیفون 7 به احتمال زیاد پر فروش ترین گوشی هوشمند همراه اپل امسال خواهد بود، یقینا تقاضای زیادی برای آیفون 7 پلاس نیز وجود خواهد داشت. اپل اخیرا اولین گام را به سمت فلبت‎ها برداشته است و آیفون 6 پلاس اولین گام را با موفقیت بزرگی برداشت… ولی باز هم گفته می‎شود که جا برای پیشرفت یقینا وجود دارد. با توجه به اینکه اپل تنها تمایل به تازه سازی طراحی‎های سخت افزاری خود در هر سال دارد ما انتظار داریم که آیفون 7 / 6 اس (از هر دو نام می‎تواند استفاده کرد) بسیار شبیه به مدل سال قبل خواهد بود، ولی ما امیدواریم که تغییرات زیادی هم در این بین در راه باشد.

6

شایعات کم کم در حال شکل گیری هستند و به نظر می‎رسد که تغییرات بزرگ دقیقا آنچه باشند که ما به دست می‎آوریم. با توجه به عرضه‎ی این مدل جدید در ماه سپتامبر ما هنوز باید اندکی برای آن صبر کنیم، ولی حداقل می‎توانیم در رابطه با چیزی که قرار است ببینیم، کمی نظر بدهیم.

چیزی که تا به الان می‎دانیم

تا به الان اکثریت شایعات بیشتر از آیفون 7 پلاس اشاره به آیفون 7 دارند، ولی با توجه به گوشی‎های مدل 2014 خیلی محتمل است که این دو گوشی جدا از اندازه‎ی صفحه‎ی نمایش بسیار مشابه با هم باشند.

با فرض اینکه آن‎ها مشابه با هم باشند چیزی کمی برای حدس زدن وجود دارد، ولی از طراحی اگر بخواهیم شروع کنیم که خیلی احتمال آن وجود دارد که از نظر ظاهر مشابه با آیفون 6 پلاس باشد، ولی در ساخت آن از آلیاژ آلومینیوم سری 7000 استفاده شده باشد. همین چیزی که برای ساعت اپل ورزشی استفاده شده بود و باید به طرز بارزی قوی‎تر باشد.

صفحه باید نیز محکم‎تر باشد، از آنجاییکه ندای استفاده از صفحه‎ی شیشه‎ای یاقوت کبودی بار دیگر به نظر شنیده می‎شود.

وجود یک پردازنده‎ی جدید تضمین شده است و احتمالا یک تراشه‎ی A9 باشد، که گفته می‎شود 15% کوچکتر ولی 20 درصد قوی‎تر و کارآیی آن به نسبت پردازنده‎ی A8 اپل 30 درصد بیشتر باشد. همچنین میزان رم آن به 2 گیگ افزایش یافته است و البته بر روی iOS 9 اجرا باید بشود.

دوربین یقینا آپگرید قابل توجهی می‎شود و به کیفیت دوربین DSLR نزدیک می‎شود. ما همچنین در رابطه با یک سری ویژگی‎های هیجان انگیز ولی غیر محتمل دیگر نیز شنیده‎ایم، نظیر حضور احتمالی سیم کارت اپل که در اختیار کاربران آزادی شبکه‎ای قرار می‎دهد و فورس تاچ برای یک صفحه‎ی نمایش فشاری حساس تر.

چیز‎هایی که ما می‎خواهیم ببینیم

1. شکلی که بهتر بتوان آن را در دست گرفت

7

آیفون 6 پلاس اولین فلبت اپل بود، بنابراین بعضی لغزش‎ها انتظار می‎رفت، ولی بزرگترین آن‎ها اندازه و شکل دستگاه بود.

مشخص است که یک صفحه‎ی نمایش 5.5 اینچی همیشه قرار است بزرگ باشد، ولی گودی‎های بزرگ بالا و زیر صفحه‎ی نمایش باعث شد که این فبلت به نسبت گوشی‎های دارای صفحه‎ی نمایش مشابه، نظیر LG G4، بزرگتر باشد بطوریکه این لبه‎ها تمامی بخش‎های گوشی را در بر می‎گیرند و در دست گرفتن گوشی مشکل می‎شود.

بنابراین امیدواریم که آیفون 7 پلاس دارای لبه‎های کوچکتر باشد، ولی ما نمی‎‏خواهیم اگر اپل حتی فراتر از این هم عمل کند شاکی باشیم. ما عاشق نازک بودن ظاهر آیفون 6 پلاس هستیم، ولی طراحی دارای خمیدگی در پشت باعث می‎شود قرارگیری آن در دست آسان باشد.

2. قیمت کمتر

قیمت 749 دلاری آیفون 6 پلاس هرچیزی است جز ارزان بودن. باید از نظراتی هم چنین انتظاری را داشته باشیم. ما به پرداخت حداقل برای محصولات اپل عادت کرده‎ایم و این بزرگترین گوشی اپل تا بحال بوده است و بنابراین باید گران قیمت باشد.

ولی ما کوشش خواهیم کرد که ببینیم چطور قیمت خودش را به نسبت گوشی‎های آندرویدی قابل قیاس تعدیل می‎کند، بنابراین ما به این امید خواهیم زیست که آپل آیفون 7 پلاس را به قیمت معقول تری بفروشد. مجددا، فرض می‎کنیم که باید کاملا با توجه به سابقه‎ی اپل در این زمینه صبور باشیم….

3- عمر بیشتر باتری

با حداقل استفاده از آیفون 6 پلاس شما یک روز کامل می‎توانید بدون شارژ آن سپری کنید، که بد نیست ولی حداقل چیزی است که ما امید آن را داشتیم. به طور ایده‎آل ما دوست داریم دو یا بیشتر از دو روز بدون شارژ گوشی‎های خود سپری کنیم، حتی اگر فراتر از حد نرمال آن است. عمر باتری آیفون 6 و 6 پلاس درحال حاضر به نسبت آیفون 5 اس بیشتر است، ولی امیدواریم که آیفون 6 اس پلاس حتی اوضاع را بهتر کند.

4- پایانی برای مدل‎های 16 گیگی

بدون وجود اسلات کارت حافظه‎ی microSD (که ما هرگز بر روی یک آیفون نخواهیم دید) فضای ذخیره سازی 16 گیگی واقعا کم است، بویژه با توجه به اینکه مقدار زیادی از آن برای سیستم عامل هدر می‎شود.
بازی‎های زیادی امروزه چندین گیگابایت حجم دارند و اگر شما به فکر این هستید که فیلم یا موزیک‎های خود را روی آیفون قرار دهید باید دوباره با توجه به فضای ذخیره سازی کم آن تجدید نظر کنید، بنابراین ما میخواهیم که اپل تا 32 گیگ فضای ذخیره سازی داخلی را افزایش دهد.

5- بهیود قابلیت “Reachability”

1

اپل در تلاش برای اینکه استفاده از آیفون 6 پلاس با یک دست آسان‎تر باشد، حالت ‘Reachability’ را بوجود آورد که قسمت بالایی صفحه‎ی نمایش به وسط صفحه با دوبار ضربه زدن روی دکمه‌‌‎‎ی Home می‎افتد، تا شما به چیز‎هایی که قبلا در گوشه‎های دور افتاده قرار داشتند، بهتر دسترسی داشته باشید.

این ایده نقصی ندارد، ولی اجرای آن زشت است، بطوریکه یک مربع مشکی خالی در نیمه‎ی بالایی صفحه‎ی نمایش زمانی که محتوا به سمت پایین می‎آیند، شکل می‎گیرد.

بنابراین امید داریم که زمانی که آیفون 7 پلاس عرضه شود این قضیه بهبود پیدا کرده باشد. ظاهر خوب بخشیدن به آن یک چیز است ولی پیدا کردن کاربردی برای آن همه فضای خالی حتی بهتر خواهد بود.
شاید اپل بتواند فضای خارجی را به حداکثر برساند، بجای اینکه مشکلاتی که باعث ایجاد آن می‎شود را برطرف کند، انجام این کار می‎تواند بواسطه‎ی اجازه دادن به دو اپلیکیشن باشد که جناح به جناح اجرا شوند و به آسانی بتوان آن‎ها را با دوبار ضربه‎ی آهسته زدن به اطراف جابجا کرد. ما اگر نام این قابلیت قبلی تغییر هم پیدا کرد، شکایتی نخواهیم کرد.

6- یک دوربین به جلو نیامده

5

سخت است که در رابطه با دوربین آیفون 6 پلاس زمانی که می‎بینید از پشت گوشی بیرون زده است نگران نبود، ولی به لطف پوشش سخت شیشه‎ی یاقوت کبود به خوبی از آن محافظت می‎شود.
این یک راه حل برای مشکل بوده است، ولی نمی‎توانیم این حس را نداشته باشیم که اگر هم تراز با گوشی باشد بسیار بهتر است.

7- گرفتن عکس بهتر در شرایط نوری کم

برخلاف داشتن یک سنسور 8 مگاپیکسلی آیفون 6 پلاس یکی از بهترین دوربین‎ها را دارد، ولی همانند با بسیاری از دوربین‎های گوشی‎های هوشمند همراه در مقایسه با گلکسی اس 6 سامسونگ و LG G4 در شرایط نوری کم زیاد خوب عمل نمی‎کند، بنابراین ما دوست داریم در این رابطه بر روی گوشی آیفون 6 اس پلاس وضعیت بهتری را مشاهده کنیم.

خواه می‎خواهد این تغییر به معنی پیکسل‎های بیشتر باشد، یک فلش بهتر یا چیزی دیگر، ما آن را به اپل واگذار می‎کنیم. ولی اگر بخواهیم در شب عکس بگیریم، بدون وجود نور یا حتی توی یک غار لعنتی…. دوست داریم که تصاویری عالی باشند.

8- اسپیکر‎های بهتر

4

آیفون 6 اس پلاس دارای تنها یک اسپیکر است بنابراین شما می‎توانید کیفیت صدای استریو را فراموش کنید. موقعیت قرارگیری آن هم زیر سوال است، که در انتهای تلفن جایی که شما به احتمال زیاد با دست خود زمان گرفتن گوشی در دست به حالت افقی، جلوی آن را می‎گیرید.

برای آیفون 7 پلاس ما دوست داریم که اپل در این زمینه از گوشی HTC One M9 الهام بگیرد و یک جفت اسپیکر در جلوی گوشی قرار دهد. چنین چیزی به طور کل احتمال پوشاندن آن‎ها را با انگشتان شما از بین نمی‎برد ولی بعید است که هردوی آن‎ها را در یک زمان بپوشانید، به علاوه داشتن دو اسپیکر به طور بالقوه به معنی صدای بهتر است و اینکه موقعیت آن‎ها به طرف شما باشد چیزی است که منطقی‎تر به نظر می‎آید.

9- بدنه‎ی محکمتر

3

آخرین چیزی که اپل نیاز دارد یک bendgate (اشاره به ماجرای خم شدن گوشی در شلوار جین یکی از مصرف کنندگان) دیگر است، بنابراین ساختن آیفون 6 اس پلاس به حالتی که محکمتر باشد نیازی به فکر ندارد.

شاید با ضخیم‎تر ساختن آیفون 7 پلاس بشود چنین کاری را انجام داد که باعث می‎شود باتری بزرگتری را در آن جا داد، شاید از یک ماده‎ی قویتر نظیر آلیاژ آلومینیومی سری 7000 باید استفاده کرد که در ساعت ورزشی اپل استفاده شده و شنیده می‎شود در نسل بعدی آیفون هم استفاده خواهد شد.

با اینحال یک کاری باید کرد چون دوباره آیفون نمی‎خواهید پیش رسانه‎ها جلوه‎ی بدی پیدا کند.

10- قدرت بیشتر

ما دوست نداریم در رابطه با اهمیت افزایش قدرت در گوشی‎های جدید اغراق کنیم، بویژه زمانی که نمونه‎هایی نظیر Samsung Galaxy S6 آنقدر قدرت دارند که نمی‎دانند با آن چکار کنند، ولی آیفون 6 پلاس میتوانست کمی قدرت بیشتری داشته باشد.

پردازنده‎ی دو هسته‎ای1.39GHz نوع A8 آن و 1 گیگ رم به خوبی کار‎ها را انجام می‎دهد ولی دروغ خواهیم گفت اگر نگوییم که جا برای بهتر کردن اوضاع وجود داشته است، چون به نسبت گوشی‎های اخیر آندرویدی آهسته تر بوده است.

به خوبی وقت آن است که اپل از 2 گیگ رم استفاده کند و شاید ما شاهد این باشیم که آیفون 6 اس پلاس نیز نظیر iPad Air 2 دارای افزایش میزان رم باشد. جفت شدن آن را با پردازنده‎ی جدید، به طور ایده‎آل با یک یا دو هسته‎ی بیشتر، در نظر بگیرید تا نگرانی‎های شما در رابطه با قدرت این گوشی از بین برود و با توجه به اینکه اپل از موتور گوشی خودش به خوبی استفاده می‎کند، اپلیکیشن‎ها حتی بسیار بهتر و شگفت انگیز‎تر خواهند شد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.