آیفون 7 به استفاده از تکنولوژی صفحه‎ی نمایش G/G رو می‎آورد

شایعه شده است که آیفون 7 به استفاده از تکنولوژی صفحه‎ی نمایش G/G دوباره رو می‎آورد

طبق گفته‎های شنیده شده، اپل به دنبال عدم رضایت از تکنولوژی یکپارچه‎ی in-cell در تولید صفحات نمایش آیفون که باعث ایجاد حساسیت لمسی کمتر در حواشی صفحه‎ی نمایش شد، در نظر دارد به پنل‎های صفحه‎ی لمسی (glass-on-glass (G/G برای آیفون 7 برگردد، تکنولوژی که با عرضه‎ی آیفون 5 در پاییز سال 2012، معرفی شد.

iPhone-6-inside-view-retina-hd-display

طبق گزارشی که توسط دیجی تایمز در روز 4شنبه منتشر شد، اپل در حال حاضر در حال آماده سازی نمونه‎هایی از صفحات لمسی glass-on-glass برای آیفون‎های 2016 است.

اگر چنین چیزی درست باشد، آیفون 7، یا هرچیزی که اسم آیفون مدل 2016 خواهد بود، دارای دقت لمسی بهتر، عملکرد چند لمسی پیشرفته تر و کشف بهتر لمس در لبه‎های صفحه‎ی نمایش، است. به علاوه، این تکنولوژی به این کمپانی اجازه خواهد داد که یک آیفون فاقد گودی ایجاد کند که از صفحات نمایش 4K پشتیبانی می‎کند.

دیجی تایمز گفت “در پنل‎های لمسی in-cell همچنین استفاده از رزولوشن بسیار بالاتر Ultra HD (4K) به علت موانع فعلی، مشکل خواهد بود.”

گفته می‎شود سازندگان پنل لمسی شروع به فرستادن نمونه‎هایی ساخته شده طبق تکنولوژی G/G به اپل کرده‎اند

کمپانی تامین کننده‎ی اپل Asahi Glass همچنین طبق شنیده‎ها نمونه‎های شیشه‎ای را فرستاده است. اپل از تکنولوژی in-cell برای آیفون‎های ارائه شده در سال 2015 استفاده خواهد کرد.

گزارش امروز همچنین مهر تاییدی بر یافته‎های اخیری است که توسط DigiTimes Research، براساس داده‎‎های زنجیره‎ی تامین و ناظران بر بازار به دست آمده است، که چنین نتیجه گیری می‎کند که رو آوردن به تکنولوژی G/G از نظر تئوری امکان ساخت آیفونی با صفحه‎ی نمایش فوق العاده با کیفیت و تقریبا دارای ظاهری بدون گودی، را می‎دهد.

طبق آنالیز‎ها اینچنین آورده شده است که “با آنکه هنوز تصمیم اپل به صورت 100% مشخص نیست، ولی این کمپانی تحت تاثیر صفحات نمایش AMOLED و حساسیت پنل لمسی G/G که در ساعت اپل پیدا می‎شود، قرار گرفته است.”

بعضی از مزایای استفاده از صفحات لمسی شیشه روی شیشه (glass-on-glass) شامل امتیاز‎های زیر می‎شود:

⦁ پنل‎های لمسی G/G که ممکن است به اپل کمک کند آیفون‎های فاقد گودی تولید کند.

⦁ اپل ممکن است قادر به بیرون دادن آیفون‎های آتی با در اختیار داشتن صفحات نمایش Ultra HD (4K) باشد.

⦁ تکنولوژی G/G دارای حساسیت لمسی بهتر به نسبت تکنولوژی in-cell، بویژه در لبه‎ها است.

⦁ تکنولوژی G/G زمانی که به سرعت سوایپ می‎شود در عملکرد چند لمسی تاخیری به وجود نمی‎آورد.

⦁ زنجیره‎ی تامین اپل می‎تواند بسیار ساده تر باشد.

⦁ زمان نهایی تولید کم خواهد شد.

⦁ پنل لمسی نوع شیشه‎ای از نظر چشمی (اپتیکال) به نسبت نوع فیلمی بهتر است.

به طور کلی، تکنولوژی لمس خازنی که اجرای قابلیت چند لمسی اپل وابسته به آن است می‎تواند به صورت شیشه‎ای یا فیلمی تولید شود. آیفون‎های قبل از آیفون 5 از صفحات نمایش لمسی خازنی جانشینی شیشه‎ای استفاده می‎کردند که الکترود حس کننده‎ی محور X را روی سطح بالایی سوبسترای شیشه و الکترود حس کننده‎ی محور Y را در بخش انتهایی، شکل می‎دهد.

در سال 2012 آیفون‎ها رو به تکنولوژی یکپارچه‎ی in-cell آوردند که با ساخت خازن‎هایی درون خود بخش LCD یک لایه را از بین می‎برد، که اجازه به شکل گیری صفحه‎ی نمایشی به شکل بارزی نازک و تصاویر با کیفیت تر می‎دهد که چنین به نظر می‎رسند که انگار بر روی سطح شیشه رنگ آمیزی شده‎اند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا