نازکی بسیار زیاد آیفون 7 و ایجاد خراش بر روی پوست

انتظار می‎رود آیفون 7 جدید اپل همین امسال و به احتمال خیلی زیاد در ماه سپتامبر معرفی شود. شایعاتی که اکنون درباره‌ی طراحی آیفون 7 وجود دارد اشاره به یکسری تغییرات اندک دارد. این شرکت مستقر در کوپرتینو به احتمال زیاد دوباره از ظاهر فعلی آیفون استفاده خواهد کرد.

ولی به نظر می‎رسد که یکی از هدف‎های اپل برای آیفون 7، نازک‌تر کردن آن باشد و چنین چیزی یکی از دلایلی است که این شرکت می‎خواهد جک هدفون 3.5 میلی متری را حذف کند.

iphone-7-could-be-so-thin-that-it-might-give-you-a-paper-cut-502792-2

طبق اطلاعاتی که اخیراً توسط سایت SlashGear منتشر شده است، آیفون 7 “‎فوق‌العاده نازک” و ضخامت آن چیزی در حدود 6 و 6.5 میلی‌متر خواهد بود. چنین چیزی باعث می‎شود این دستگاه به نسبت آیفون 6 اس که در حال حاضر 7.1 میلی‌متر ضخامت دارد، نازک‌تر باشد.

بدون شک، نازک‌تر کردن آیفون به نسبت وضعیت فعلی آن، هم مزایا و هم معایبی دارد. بنابراین اگر چنین چیزی واقعاً هدف اپل باشد، دیدن اینکه چطور مشتریان با این تغییر کنار می‎آیند و عادت می‎کنند جالب است.

مزایا و معایب یک آیفون نازک‌تر

با آنکه چنین چیزی می‎تواند باعث بهتر شدن جنبه‎های زیباشناسی این دستگاه شود و اندکی آن را تازه‎تر و مدرن‎تر سازد، ولی نگه‌داشتن یک آیفون نازک‌تر در دست فوق‌العاده سخت خواهد بود. البته بدون توجّه به اینکه ممکن است برداشتن آن از روی میز یا هرگونه سطح سخت دیگر غیر ممکن باشد. چنین چیزی سبب می‎شود داشتن قاب یک امر الزامی باشد، همانطور که در رابطه با آیفون 6 اس همینطور است؛ از آنجاییکه این گوشی به محکمی در دست جا نمی‎گیرد و گاهی اوقات لیز می‎خورد.

همچنین، نازک‌تر کردن آیفون سبب می‎شود جای کمتری برای باتری باشد، بنابراین این دستگاه یقیناً در این زمینه نیز تغییراتی خواهد داشت. اپل همین الان هم ظرفیت باتری آیفون 6 اس پلاس را از 2915 mAh به 2750 mAh، و در مدل 4.7 اینچی از 1810 mAh به 1715 mAh کاهش داده است، بنابراین چنین چیزی برای این شرکت بدون تحت تاثیر قرار دادن جنبه‎ی مستقل دستگاه، یک چالش خواهد بود.

قرار است آیفون 7 در ماه سپتامبر رسماً معرفی شود و تا آن موقع باید تصاویر بیشتری از آن به بیرون راه پیدا کند، بنابراین فعلاً با اندکی دیده‎ی شک به این ماجرا بنگرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا