تصاویر احتمالی از دکمه‌ی Home آیفون 7

بسیاری از منابع سر این قضیه با هم توافق دارند که ما باید برای جشن گرفتن 10 سالگی آیفون تا سال بعد صبر کنیم تا طی آن مراسم، از آیفونی رونمایی شود که فاقد لبه‎های اطراف صفحه‎ی نمایش بوده، سنسور Touch ID آن در نمایشگر گوشی ادغام شده و دکمه‎ی Home هم حذف شده باشد. در رابطه با آیفون 7 در پیش رو، تصویری در وب‎سایت mobipicker منتشر شده که اشاره به این دارد که آیفون 7 ممکن است مجهز به دکمه‎ی Home حساس به لمسی باشد که هم رنگ و یک دست با لبه‎های اطراف خود قرار می‎گیرد و کاربران برای انجام کارهای مختلف کافیست به آهستگی روی آن ضربه بزنند.

iPhone-7-Home-button-MobiPicker-002

همان‎طور که خودتان در تصاویر می‎توانید ببینید، این تصاویر مربوط به آیفون 7 هستند که به نظر می‎رسد یک دکمه‎ی home دارد که از نظر طراحی با ظاهر گوشی هم‎رنگ و یکدست بوده و خبری هم از حلقه‎ی فلزی نقره‎ای اطراف آن نیست.

منبعی که این عکس را ارسال کرده، گفته است که دکمه‎ی home “در واقع هم‎سطح” با سایر لبه‎های اطراف صفحه‎ی نمایش است و “امکان فشار دادن آن به داخل وجود ندارد.”

در عوض فشار دادن این دکمه نظیر سایر مدل‎های قبلی آیفون، کاربران آیفون 7 ظاهرا بایستی برای عملکردهای مختلف روی آن به آهستگی ضربه بزنند، نظیر آهسته ضربه زدن و نگه‎داشتن برای فعال‎سازی سیری، دوبار آهسته ضربه زدن برای مشاهده‎ی اپلیکیشن‎های در حال اجرا و موارد متعدد دیگر.

iPhone-7-Home-button-MobiPicker-001

طبق گفته‎ی این و‎ب‎سایت، سنسور Touch ID ممکن است به علت این تغییر، روان‎تر و سریع‎تر باشد. با فرض صحت این تصویر، طراحی جدید دکمه‎ی home به اپل اجازه نمی‎دهد که با سهولت بیشتر قابلیت ضدآب بودن را در آیفون بعدی پیاده کند، ولی باعث می‎شود سرویس کردن دکمه‎ی Home بسیار ساده‎تر و کم‌هزینه‎تر باشد.

از این تصاویر می‎توان حدس‎هایی نیز زد: به نظر می‎رسد حالا قسمت پایین‎تر و بالاتر لبه‎ی اطراف صفحه‎ی نمایش، باریک‎تر هستند و دوربین جلو و سنسور مجاورتی تغییر مکان داشته‎اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا