آیفون 7 ممکن است با هدفون‌های سیم‌دار عرضه شود

آیفون جدید اپل شامل هدفون‌های EarPod تماماً دیجیتالی و سیم‌داری است که برای اولین بار از طریق درگاه Lightning به این تلفن هوشمند متصل خواهند شد. این خبر بر خلاف خبر مربوط به وجود هدفون بی‌سیم است.

بر اساس یادداشت آنالیزگران Barclays، اپل هنوز لایسنسی برای نرم افزار نویزگیر هدفون خود از تولیدکننده‌اش، یعنی Cirrus Logic، تهیه نکرده است؛ در حالی که احتمالاً فناوری‌های آن شرکت برای حذف نویزهای پس زمینه‌ی مکالمات صوتی برای آیفون جدید مورد نیاز باشد.

Apple-EarPods-air-holes-001

بِلِین کورتیس و کریستوفر هِمِلگارن در یادداشت خود خطاب به سرمایه گذاران نوشتند: «ما معتقدیم که اپل امسال تنها این هدفون دیجیتالی (از طریق لایتنینگ) را همراه با آیفون ۷ معرفی می‌کند.»

اگرچه شایعات قبلی از ایرپادهای بی‌سیم خبر می‌دادند، ولی به عقیده‌ی این دو آنالیزگر بعید به نظر می‌رسد که اپل چنین حرکت بزرگی را برای امسال تدارک دیده باشد.

به گفته‌ی این دو «ما همچنان معتقدیم که به احتمال زیاد اضافه شدن نویزگیرها به مدل بعدی یعنی آیفون 7s موکول خواهد شد» که احتمال سال ۲۰۱۷ معرفی می‌شود.

آن‌ها متذکر شدند: «اپل به هدفون دیجیتال نیاز خواهد داشت ولی حداقل برای امسال لزومی به صرف هزینه‌ی اضافی برای افزودن نویزگیر به آن ندارد.»

در حال حاضر اپل به کُدِک خاصی از شرکت Cirrus علاقه‌مند است که امکان برقراری ارتباط میان ایرپاد و درگاه لایتنینگ آیفون را فراهم می‌کند و می‌تواند جایگزین مناسبی برای جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون‌های قبلی باشد.

همان طور که اشاره شد، کُدک دیگری هم برای فراهم کردن امکان بررسی صداهای ضبط شده توسط ایرپادهای بی‌سیم به منظور حذف اصوات ناخواسته (مثل نویز) مورد نیاز است.

آن‌ها اضافه کردند که ممکن است فضایی که پیش از این توسط جک ۳.۵ میلی‌متری استفاده می‌شد، برای بلندگوی دیگری به کار گرفته شود که بر اساس گزارشات شرکت Cirrus تقویت کننده‌ای برای آن بلندگو تهیه خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا